Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Beillesztkedés egy új osztályb...

Beillesztkedés egy új osztályba? Hogyan csináljam?

Figyelt kérdés
Jövőre megyek gimnáziumba. Azonban félek az új közösségtől. Bár nagyon örülök, hogy új, ugyanis a régi iskolámat nem különösebben szerettem. Eddigis csupán egy darab igaz barátot tudtam szerezni, viszont ő hamar egy másik suliba ment vallási okok miatt. Szóval a régi közösségben én számítottam a csendes, nyugodt alkotónak. Félénk voltam, nem szerettem beszélgetni az ottani emberekkel, ezért egy igencsak "flegma" stílust húsztam magamra, hogy elkerüljem a beszélgetni vágyókat. De ez a megjátszott személyiség rajtam ragadt, jelenleg is azon dolgozom, hogy eltűntethessem. Az a lényeg, hogy félek, hogy az új közösségben nem tudok majd igaz barátot találni. Mivel egy művészeti iskolában szeretném folytatni, így biztos vagyok benne, hogy az új osztályom jobb lesz, mint a régi, de mégis vannak aggodalmaim. Valamint azt az esetet is el szeretném kerülni amelyben már többször is bentragadtam: Egy barát, ki az elején a lehető legjobb barát, aztán később, jobban megismerve rájössz, hogy nem a te embered, de benneragadtál a "kapcsolatban" és nem tudod lerázni a nem kívánt személyt megsértés nélkül. Nagyon nehezen engedek magamhoz igazán közel embereket. Közvetlenebb szeretnék lenni és azt akarom, hogy az többiek engem ismerjenek meg ne egy félénk, csendes és komoly lányt lássanak bennem. Hogyan tudnék lelkileg visszaváltozni az eredeti énemmé ami kissé lefaragódott a végig színészkedett évek során? Hogyan kell ismerkedni? A válaszokat előre is köszönöm és bocsánat az esetleges fogalmazási/helyesírási hibákért!

2019. jún. 19. 06:38
 1/4 anonim ***** válasza:
83%

Először vedd figyelembe az új környezeted által nyújtotta lehetőségeknek (például kevesebben vagytok = nagyobb osztályközösség (nincsen akkora csoportokra tagolódás), de könyebb összetűzni másokkal (kevesen vagytok, így kicsi a szórás azoknak, akik így éreztetik "felsőbbrendűségüket") Ha esetleg sokan lennétek, akkor pedig megint könnyedén elvesztjetsz a tömegben)

De még körülmény lehet a tanárok jozzáállása is. Ha az egyikőjük is téged lát annak a személynek, akit egyfajta ellenpéldának mutat be a többieknek... onnantól elúszott a dolog)

Ha felmérted az ott lévő helyzetedet, akkor jöhetnek az osztálytársaid. Én azt tanácsolnám, hogy kezdj listát írni mások előnyös/előnytelen (mik a gyengeségeik, erősségük) tulajdonságairól, így előnyös barátságok születhetnek, és lessz egyfajta támaszod a többiek ellen (belédkötnek, erre te átgondoltan az ő gyengesége felé tereled a témát)

Kezd a barátságkötéseket a hiearchia alján lévőekkel (már az első nap kitudod deríteni, hogy kik lessznek azok) Így már lessz egy kisebb védelmed a kötekedőkkel szemben.

Ezek így előtervnek szerintem kivállóak, mert lessz egy alapod, amire építhetst

(Elnézést a kihagyott mondatvégi íráskelek esetleges kihagyásáért, a mondataim helyességéért, és érthetetlenségükért)

Sok sikert a gimnáziumhoz

2019. jún. 19. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a tanácsaidat!
2019. jún. 19. 16:19
 3/4 anonim ***** válasza:
56%
Azért, mert valakivel beszélgetsz, még nem kell közel engedned magadhoz. Beszélgess vele arról, ami őt érdekli, adj neki finoman tanácsokat, ha úgy látod, hogy szükséges, de az, hogy közel engeded magadhoz azt jelentené, hogy bizalmas dolgokat osztasz meg vele.
2019. jún. 20. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

1. válaszoló egy nagyon manipulációs technikákra hangsúlyt fektető személy.


Tanácsom: figyeld meg, kit mi érdekel.

Erre fény derülhet pl. tanár kérdése által, ilyesmik.

És válogass.

2019. szept. 3. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!