Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » A színészek hogyan tanulják...

A színészek hogyan tanulják meg azt a töménytelen mennyiségű szöveget? Tudnátok adni tippeket, hogyan csináljam?

Figyelt kérdés
Ráadásul idegennyelvű szöveg is van, olyan nyelven, amit nem beszélek

2013. ápr. 23. 00:41
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
A színészeknek ez a munkája. Ráadásul ahol képzik őket, ott rengeteg memóriafejlesztő gyakorlatot kell végezniük. Ilyen gyakorlatokat szerintem a neten is találsz, bár nagy többségük (legalábbis amik pl. nekem is voltak) csoportos gyakorlat.
2013. ápr. 23. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
rengeteg próba van, ez a kulcs. ott kezdetben olvassák a szöveget aztán mikor x-edszerre csinálják megjegyzik.
2013. ápr. 23. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
54%

Valahol ehhez is kell tehetség, na meg sok gyakorlás.

Ha egészen kis korodban kezded sok-sok vers tanulásával, akkor nem lehet gond.

Na meg nem árt a sok memória fejlesztő gyakorlat.


Én annó jártam (amikor még volt) a rádió gyerekstúdiójába.

Ott sorra, minden évben több verset is meg kellett tanulni és felmondani, na meg volt halom más gyakorlat is.


Cserébe még gimiben is egy pár oldalas verset 1-2 elolvasás után fel tudtam mondani hibátlanul. (Hasznos, ha otthon nem készülsz az órára... Mire a felelés hozzám ért, már tudtam az egészet.)

2013. ápr. 23. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Jó memória, sok gyakorlás, míg a könyökükön jön ki.


A színházi színészeknél ott a súgó segítségnek.


A filmszínészeknél meg csak pár jelenetet vesznek fel egyszerre tehát nem kell ledarálni másfél órányi szöveget egyszerre nekik egy kicsit könnyebb de ott is vannak elő próbák, felolvasások.

2013. ápr. 23. 03:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Erre van "trenírozva" az agyuk.

Emellett nem csak úgy bemagolják, hanem rengeteget foglalkoznak vele: megismerik a karakterüket, a sztori hátterét, a korszakot...

A szöveget mozdulatsorokkal és szituációkkal együtt tanulják meg.

Musicalben még egyszerűbb, hiszen dalszöveget mindenki könnyebben tanul, mint prózát.

Ez is gyakorlás kérdése amúgy.

2013. ápr. 23. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Segít a zene, és mozgással is rásegíthetsz, a szöveg ritmusához illeszkedve.
2013. ápr. 23. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
14%
Nem memorizálnak :), hanem szituációkat játszanak el és beszélik el, jó néha, amikor a párbeszédeken a hangsúly akkor betanulják azt a 20 szót, mondást, paragrafust, idézetet de nem memorizáltatják vele a forgatókönyv szövegét, hanem annyiszor veszik fel a jelenetet ahányszor a rendező kéri!
2014. jún. 14. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
62%

Kedves Utolsó, aztán színházról hallottál-e már!?


Ajánlom figyelmedbe bármelyik Shakespeare-darabot...

2014. jún. 14. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
42%

Én az átlagos filmekről beszéltem/rtam a legutobbi hozzászólásomba azt nem írtam oda, [Bocs]!


Persze ha színházról meg operáról - musical beszélünk az megint más, ott igen is be kell magolni a forgatókönyvet azaz a rád eső részt de sokszor van, hogy a másikkal folytatott részt is betanulod, hogy tudd, hogy mikor következel te, akik így csinálják azokon látszik, hogy felkészültek> tehetségesek>felkészültek>jók>überelhetetlenek!


Nagyon film központúan gondolkoztam elsőre!


Sokszor szerepeltem már, és egyáltalán nem nehéz felkészülni egy szerepre sem, azaz szerepbe főleg úgy, hogy ismer a rendező és nem szívat!

2014. jún. 14. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
0%

Az a nehéz ha valaki olyat kell eljátssz: szóban, cselekedetben aki teljesen elüt a karakteredtől 10 -ből egy ember aki el is tudja játszani de neki nem lesz ilyen kérdése, hogy hogyan fogom megtanulni az x - y oldalakat!


Nem kell erről ódákat zengeni, no para...

2014. jún. 14. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!