Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Az angol tanárok mennyire...

Az angol tanárok mennyire tudnak angolul?

Figyelt kérdés

2019. jún. 22. 16:01
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Jaj basszus..már bocs, de amit 6-os csinál az vagy szándékos mellébeszélés, vagy egyszerűen nem érti, mitől lesz jó egy angoltanár.


Kit érdekel, milyen ritka szavakat tanulnak anglisztikán? Meg a földrajz?:D Szerinted ettől lesz jó angoltanár?


Most már súrolom a felsőfokot. A középfokút angoltanárokal segítségével tettem, bár hogy őszinte legyek ,egyedül semmi nem tanultam, ha egyedül nekiállok, ment volna egyedül.

Viszont pont azért nem járok soha többet magyar anyanyelvű angoltanárhoz, mert borzasztóak (legalábbis akikkal eddig találkoztam, és kétlem h túl sok kivétel lenne):


1, az amerikai angolt szeretem, amerikai zenékből tanultam angolul. Nem volt olyan angoltanárom, aki amerikai angotl tanította volna, sőt, nem is nagyon ismerték...Egy magántanárom használta pl. a 'flap t-'t, de furán hangzott, mert sztem rosszul képezte.

Sőt olyan egykor Angliában élő (egyébként nagyon jó beszélte a birt angolt) tanárom is volt, aki gyakorlatilag semmit nem tudott az amerikai angolról, ami nekem minimum fura, tekintve, h Anglia kivételével mindenhol amerikai akcentussal beszéltek hozzám


2, nem volt angoltanárom, akinek ne "felsorolom az igeidőket" jellegűek lettek volna az óráik, az összesen halálra untam magam, és sztem így nem is lehet megjegyezni


3, nem volt olyan angoltanárom, akinél ne vettem volna észre valami durva hibát: az egyik a th helyett sima sz-t ejtett, a másik doubt-ot 'dápt"-nak ejtette stb.


és ez szőrszálhasogatás, egyszerűen végtelenül kínos, hogy egy 25 éve dél-korai ASMR-es lánynak 10x jobb a kiejtése, vagy olasz pincérnőnek egy pizzériában.

vmi nagyon nem stimmel anglisztika szakon.

2023. aug. 4. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!