Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Ajándék a tanáromnak. Nem túlzás?

Ajándék a tanáromnak. Nem túlzás?

Figyelt kérdés

Szeretnék a tanáromról egy olajfestményt készíteni,és át is kívánom neki adni. Korábban már látta a festményeim,és mindig tetszettek neki. Elképesztően kedves jellem és mindig barátságos és bátorító volt velem szemben. Félek,hogy az "ajándékom" miatt kellemetlen helyzetbe hozom.

Mi a véleményetek erről? Inkább vessem el az ötletem?


Jelenleg gimnazista vagyok. 17/L



2019. jún. 15. 20:21
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Én inkább egy ms témájú képet dné, egyszerü okból, én nem szeretném magamat nézegetni a falon :) de maga az ötlet nagyon kedves és biztos hogy nagyon meg fog hatódni, akáármi lesz a képen
2019. jún. 15. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ha az ember portrét akar készíttetni magáról, akkor ő maga szeretné megválasztani, hogy az milyen legyen, mit szeretne nézegetni évekig. Szóval ha nem szeretnéd, hogy valamelyik sarokban porosodjon, akkor inkább valamilyen semleges képet fess, pl. tájképet, csendéletet...
2019. jún. 15. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a kedves válaszokat. Éreztem, hogy a portré ötlete rizikós. Pusztán szerettem volna személyesebbé tenni a képet. Majd kitalálok valamit.
2019. jún. 15. 20:57
 4/8 anonim ***** válasza:

Szerintem nagyon kedves ötlet, csak tényleg más témában. :)

Mit tanít? Lehetne azzal kapcsolatos, amit szeret.

Vagy pl nekünk volt egy nagyon macskaszerető tanárnőnk.

Esetleg amit látod tőled képeket, azok közül volt kedvence? Ahhoz hasonló téma lehetne.

2019. jún. 15. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

29 éves vagyok. Nem vagyok tanár, de, ha egy gyerek, aki szépen fest és sokszor dicsértem, bíztattam, készítene rólam egy portrét és átadná hálája jeléül, megtiszteltetésnek venném.


Elsőre azt írtam volna, hogy ne aggódj, add oda neki ezt, de elolvastam a kommenteket és ezt nem mindenki osztja. Vagyis nem mindenki érezne úgy, mint én. Ami nem gond, mert ahány ember, annyi szokás; ettől nem lesz senki jobb vagy rosszabb - csupán önmaga.


Mivel nem ismerem a szóban forgó embert, nem írhatok a nevében, hogy ő megdöbbenne ezen vagy úgy érezne, ahogy én.


Annyit segíthetek; ha Te hezitálsz, annyit jelent, a kapcsolatotok nincs olyan szinten vagy olyan a jelleme, hogy meghúz egy határt.


Szerintem így inkább valami másról készíts képet, amit tanít az legyen a témája vagy az osztályod és ő.

2019. jún. 15. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Szerintem meg jó ötlet. Én rajzolni tudó emberként azt tapasztalom, hogy az emberek meg vannak érte őrülve, ha valaki lerajzolja/festi őket.

Ha meg esetleg mégsem teszi ki a falra, biztos lehetsz benne, hogy őrizni fogja mint kedves emléket.

2019. jún. 16. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Szerintem csináld meg! Tetszeni fog neki, érzem!
2019. jún. 21. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Mit festettél végül?
2019. júl. 5. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!