Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » A diáknak kell akkor is...

A diáknak kell akkor is köszönni előre a tanárnak hogyha a tanár fiatalabb férfi és a diák egy lány?

Figyelt kérdés
2019. jún. 13. 10:16
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem
2019. jún. 13. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
26%
Kell???
2019. jún. 13. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
#2 Hát ha elmennek egymás mellet csak kéne köszönni egymásnak, nem? :D
2019. jún. 13. 10:23
 4/9 anonim ***** válasza:
Szerintem illene, mert a tanár-diák viszony itt felülírja azt, hogy ki férfi és ki nő.
2019. jún. 13. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
#4 Én is így gondolom. Csak nem értem, van hogy előre köszön a tanár, és van hogy ha valamiért én nem köszönök (beszélek valakivel vagy nem figyelek) akkor ő sem.
2019. jún. 13. 10:41
 6/9 anonim ***** válasza:
86%
Legjobb lenne simán csak köszönni, hiszen ismered, ismer, találkoztok, mindegy ki az első, nem kell kivárni hogy a másik köszönjön. Lehet egy emberrel többféle minőségben kapcsolatod, de az utcán csak emberek vagytok. Nem illetlenség előre köszönni egyikőtöknek sem.
2019. jún. 13. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
77%

Persze, o a tanarod, tisztelned kell amiert segiti az eleted elore haladasat.


Csak mert lany vagy, az illemnel neked is illene tisztaban lenned!

2019. jún. 13. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
91%

Köszönni nem kötelező, csupán illik. Ha a tanárral felveszed a szemkontaktust és látja, nem másra figyelsz, köszön.


Ha barátnőzől, telózol, akkor nem zavar bele és nem köszön.


Általában nincs olyan, hogy egy ember félbeszakít egy csevegést, magára vonja a figyelmet csak egy köszönésért,csak, ha valami fontosat is közölne mellé.


Ez kortól független.


Nekem volt olyan tanárom, aki le se xart ha jött velem szembe és olyan, akinek nem köszöntem és következő órán egész óra alatt engem szídott.

2019. jún. 13. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 orig ***** válasza:
100%

Alapszabály, hogy a diák a tanárnak előre köszön. Mindegy, hogy ki az idősebb, fiatalabb; fiú vagy lány; férfi vagy nő.

De vannak szituációk, amelyek ezt felül is írhatják.

Ha az osztályba bemegy a tanár, előre köszöntök (vagy ahogyan hagyományosan kialakult ez a szitu).

Ha az utcán találkozol vele, előre köszönsz (mert ott is a tanárod).

Ha egy csapatban vagy a barátaiddal, és nem figyeltek arra, hogy éppen ki jár arra, akkor nyilván a tanár fog köszönni: szervusztok gyerekek (vagy hasonló), és felé fordulva illik válaszolni.

Ha az iskolában már nyolcadszor mész el mellette a folyosón, de az elsőnél köszöntél, akkor nem kell még hétszer köszönni.

A lényeg, hogy a tanárt mindenképpen tisztelet illeti meg a köszönésben is.

2019. jún. 20. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!