Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Iskolákban (általános iskola...

Iskolákban (általános iskola és gimi) még él az, hogy a diáknak engedélyt kell kérnie órán, ha mosdóba szeretne menni (részletek lent)?

Figyelt kérdés

Azt olvastam, hogy a tanár már nem mondhatja a diáknak, hogy nem mehet ki a mosdóba.


Ez azt jelenti, hogy a diáknak, ha ki kell mennie, feláll és kimegy vagy ettől függetlenül ugyanúgy meg kell kérdeznie a tanártól, hogy kimehet e és a tanár erre csakis igent mondhat?


Most 29 éves vagyok. Nálunk nagyon régen általánosban és gimiben is engedélyt kellett kérni, amire mondtak nemet, ezt, hogy nem tilthatja meg a terem elhagyását jóval utánunk vezették be, szóval ezért nem tudom, hogy néz ki.


Előre is nagyon szépen köszönöm a válaszokat!



2019. jún. 26. 22:36
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
49%

Nálunk 10 perc szümet van, ami elég kevés ha inni , enni is akarunk, elővenni a cuccot, elmenni a következő teremig..

Úgyhogy ha valaki ki akar menni wcre azt általában kiengedik.

Én is mindig meg szoktam kérdezni, nem volt még, hogy nemet mondtak.

De ha meg is tennék, én akkor is kimennék.. hadd döntsem már el mikor vizelek, ha már másba nincs beleszólásom..

2019. jún. 27. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Nálunk is kifejezett kérése volt a tanárnak, hogy menjen ki az illető szép csöndben, ne jelentse már be, hogy mi a kínja. :D
2019. jún. 27. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Nálunk ki lehet menni, de nem úgy, hogy valaki feláll, szó nélkül, aztán kimegy. De ki szoktak engedni.

Olyan szokott lenni, ha esetleg egyszerre 3-an akarnak wc-re menni, akkor csak egymás után mehetnek ki.

2019. jún. 28. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
50%
A tanórát fel lehet fogni úgy is, mint egy hivatalos aktust. A tanár közfeladatot ellátó személy, amihez hozzátartozik, hogy büntetőjogi felelőssége van a tanóra időtartalma alatt a diákokkal kapcsolatban. Vagyis az engedélye nélkül nem mehetsz ki az óráról, mert ő a felelős érted. Ezért van az, hogy ha csak úgy engedély nélkül kimész, akkor igazolatlan órát ír be, vagy késést stb., mert ezzel fejezi ki, hogy nem vállalja érted a felelősséget, hiszen nem voltál ott órán. Neked ezután ezért kell igazolnod az engedély nélküli távollétet.
2019. jún. 28. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!