Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Egybefüggő nyàri gyakorlatról...

Egybefüggő nyàri gyakorlatról hiányozni táppénzes papírral?

Figyelt kérdés

Sajna nem tudtam, hogy nem lehet hiányozni (3napról van szó, ami már le lett szervezve), ezt első nap előre elmondtam az üzletvezetőnek, de azt mondta nem lehet, én meg megkérdeztem, hogy orvosi papírral se? Arra is azt mondta, hogy nem lehet hiányozni.

De az osztálytársam is táppénzes papírral ment táborba... Most akkor hogy van ez?


2019. júl. 6. 12:14
 1/7 anonim ***** válasza:

Nálunk a cégnél volt egy diák szakmai gyakorlaton 1 hónapot. Ő azt mondta, hogy papíron még a jövő héten is 3 napig ott fog dolgozni, mert volt kötelező 3 nap szabadnapja, amit nem vett ki. Biztosra nem tudom, hogy ez hogy megy.

Ha esetleg mégsem lehet kivenni, akkor az üzletvezetőddel nem lehet lebeszélni, hogy 3 napot ledolgozod máskor? Nálam gyakorlaton volt olyan, hogy be kellett menni suliba vagy volt más dolgom és igazából nem foglalkoztak vele. Azt mondták, hogy menjek, intézzem amit kell, nem érdekli őket, hogy 1 hónapos gyakorlaton 2 napot hiányzom.

2019. júl. 6. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Szerintem is beszéld meg vele, hogy azt a 3 napot ledolgoznád máskor. Már tudja, hogy kamutáppénzes lennél, az pedig nagyon nem jó pont.

Amikor nekem kellett gyakorlatra járnom, akkor az óraszám volt a lényeg. Ha hiányoztam, akkor másik napokon voltam bent többet, vagy pihenőnapomon mentem be ledolgozni.

2019. júl. 6. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Ugyanezt kérdeztem, természetesen ledolgoznám, de nem engedi, azt mondta kötelező egyben. Tegnap is, 45ig lettem volna, semmit nem kellett csinálnom, mert mindennel kész lettem, és a háromnegyedóránként induló buszt nem engedte, hogy elérjem, azaz 45 helyett 41kor engedjen el, mert "meg kell lennie a pontos óraszámnak.

Igazából a kérdésem akkor jogi.. Lehet táppénzes papírral "betegként" hiányozni és ledolgozni utána azt a 3 napot?

Már kivan fizetve a nyaralás, a pénz visszaadni nem fogják, nem szeretnék ezért nem menni. Kötelező elfogadniuk az orvosi papírt, nem?

2019. júl. 6. 12:46
 4/7 anonim ***** válasza:
2019. júl. 6. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Azt tudni kell, hogy egy hettel kesobb kezdtem a gyakorlatot, mert szornyen beteg voltam,arrol vittemt tappenzes igazolast, tehat az igazolt 20%...


Igy is hianyozhatok akkor 3 napot, ha igazolom? Mert keterteluen irja az oldal..

2019. júl. 6. 13:51
 6/7 anonim ***** válasza:
Ha nem mennek bele akkor az első heti hiányzásod miatt és a mostani 3 nap miatt érvénytelen lesz az éved.
2019. júl. 7. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

a megadott napot le kellett dolgoznom a gyakorlaton. nekem is közbejött pár nap előre leszervezett nyaralás, mert a gyakorlat a nyári leállás miatt később kezdődött. Azt a pár napot a nyaralás után utólag le kellett dolgoznom.

Egyébként szerintem helytől is függ, egy kisebb helyen, ahol munkaerőhiány van ott eleve kihasználják az embert. Míg egy nagyobb multinál, ahol van, hogy csak napokig lézeng ez ember, senkit nem érdekel, ott azt mondják, hogy úgy csinálunk, mintha itt lennél és kész.

Táppénzes papírral amúgy sehol se váltható ki, mert akkor látható nyoma van, hogy tényleg nem töltötted le az előírt napokat munkával.

2019. júl. 13. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!