Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Hogy tudnék beilleszkedni?

Hogy tudnék beilleszkedni?

Figyelt kérdés
Két éve nem voltam emberek közt, most új munkahelyem lesz. Nem tudom miről lehetne beszélgetni, mármint tudom, hogy dolgozni megy oda az ember, de értitek. Szeretnék jól kijönni velük, ismerkedni, nincs egy barátom se.
2019. aug. 6. 13:21
 1/5 anonim ***** válasza:

Kicsit furcsa a kérdésed. Már nem emlékszel arra, hogy két évvel ezelőtt miről beszéltél akkori kollégáiddal hasonló helyzetben?


Nos, abszolút ártatlan téma az időjárás. Nem szidni, hogy esik, meg meleg van, hanem csak úgy beszélni róla.

Aztán az ember családi dolgokat megemlíthet, hogy pl. most vasárnap ünneplitek a gyereketek születésnapját, és már mennyire várja. Aztán figyelni kell, mire reagál, mihez szól hozzá. Lehet, hogy neki is megvannak a kedvenc témái, és elég, ha arra reagálsz.

2019. aug. 6. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

20 éves vagyok. 18 éves koromig tanultam, de magántanuló voltam, kb 12 éves korom óta.

Szóval igazából már több ideje nem nagyon voltam, csak néha, de az utóbbi két évben semmit.

Azt tudom, hogy fontos lenne az első benyomás, de nem mehetek be úgy, hogy szevasztok skacok.

2019. aug. 6. 18:29
 3/5 anonim ***** válasza:
Szia kérdező! Tudom, hogy ez nem kapcsolódik a kérdéshez, de hogyan lehet valakiből magántanuló? Milyen indokok kellenek hozzá? Milyen gyakran "illik" bejárni vagy csak akkor kell, ha egyeztettél a tanárokkal, hogy ekkor még akkor kérnék számon? Bocsi a kérdésekért, csak épp most szeptembertől fontolgatom a magántanulóságot, mivel vannak pszichés problémáim, állandó stressz, szorongás, ráadásul jön az érettségi, úgyhogy mindenképpen kell találnom valamilyen megoldást, mert úgy érzem ezt az utolsó évet idegileg nem bírnám ki, ha minden a régiben maradna.
2019. aug. 6. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Én nem bírtam figyelni, ugyanez, stressz, szorongás a tömeg miatt, stb. Pszichológustól kell kérni ilyen igazolást, suliban meg vmi papírt amit kitöltetek és elvileg ennyi. Ha szakmát tanulsz, akkor a szakmai órákra be kell járnod, de ha csak érettségi, akkor félévkor és évvégén egy vizsga meg hát az érettségi vizsga és ennyi.

Sok sikert.

2019. aug. 7. 06:47
 5/5 anonim ***** válasza:
#4: Köszönöm szépen! Már van is időpontom pszichológushoz a hónap végén. Remélem el tudjuk intézni.
2019. aug. 7. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!