Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Miért jó közösségi oldalakon...

Miért jó közösségi oldalakon képeket megosztani, és posztot közzétenni arról, hogy éppen mit csinálunk?

Figyelt kérdés

A kérdésben nincsen rosszindulat, de én soha nem éreztem erre késztetést, mégcsak profilképem sincs egy ilyen oldalon sem, így érdekel, hogy mások miként élik ezt meg.


Gyakran látni olyan posztokat, hogy pl. Gombóc Artúr a Falanszter presszóban volt Mézga Aladár társaságában, és le van fotózva két fröccs, meg egy korsó Aranyfácán.


Ebben mi a jó?


Az is gyakori, hogy nyaralós képek vannak fent, mikor még haza sem értek a nyaralásból, ami kockázatos is lehet, egy őrizetlenül hagyott lakás esetén.


2019. aug. 21. 18:36
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:

#5 Nem tudom, de szerintem ez felszínes dolog. Plusz az ilyen oldalakon mindenki azt mutat magából, amit akar, így nem feltétlenül tükrözik, hogy ki milyen ember.


Facebookon keresztül amúgy sem ismerkedem, csak olyanokat veszek fel általában, akikkel van személyes kapcsolatom.

Azt a funkciót is kikapcsoltam, hogy írni tudjanak az üzenőfalamra, szóval tényleg minimálisra szorítottam azt, amit látni lehet belőlem.

Azt pedig régen rossznak találom, ha valakinek az ismerkedés feltétele az Instagram fiók megléte.


Én nem szeretek fényképeket csinálni, csak pár dolgot örökítek meg, ezek általában nem személyek, leginkább az engem körülvevő környezet, legyen szó természetről vagy épített környezetről, esetleg különböző tárgyak, leginkább autók, és néha állatok.

Egy nyaralás alatt is maximum 50 képet csinálok, de az már soknak számít, ezeket pedig magamnak készítem.


Az eszembe nem jutna, hogy lefényképezzem a kávét amit iszok, és az ételt amit eszem, majd megjelöljem a helyet, ahol fogyasztom. A sportolásról pláne, annyira hétköznapi dolognak tartom.

2019. aug. 21. 19:23
 12/17 anonim ***** válasza:
Ez van, nem mindenki egyforma. Én egy nyaralásról csak 1 fényképet rakok ki, a legjobban sikerültet, de csinalok vagy 50p-at, amit a gépen őrzök. En imadom a fenykepeket, foleg azokat amit mi vagyunk rajta a csaladdal, baratokkal. A lakasom is tele van fenykeppel, mindig cserelgetem is -öket. Egyébként gyerekként is sikeres voltak, úgyhogy ez a teoria megdőlt
2019. aug. 21. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%

11# Jó itt nem is éppen a mindennapi dolgok lefényképezésére gondoltam, hanem ami valamilyen új perspektívát nyújthat másoknak vagy csak nagyon jól nézki.


Ami akár lehetne egy kávé is, de pl.: nekem egy ilyen ami teljesen átlagos egy Meal Prep, de nagyon jól nézki így van hogy lefotózom.


Vagy éppen az aktuális formám és ezt nem azért teszem, mert mindenkivel tudatni akarom, hogy izmos vagyok, csak érdekes össze vetni az 1 évvel ezelőtti vagy akár csak pár hónapja készült képeimmel mennyit fejlődtem és ha mindezt publikusan csinálom könnyebben maradok motivált.


Egyátalán nem furcsa egy jó online jelenlét.


Igen, felszines, de a világ amiben élünk is az. Mindenkit a külseje alapján ítélünk meg először. Persze sokszor ettől eltekintve tovább kutatunk, de mért ne adjuk meg a legnagyobb esélyét magunknak azzal, hogy a külsőségeket is maximumra visszük.


Azaz megjelenhetsz szakadt ruhában egy elegáns rendezvényen. Lehet sok jó beszélgetéssel és pár új baráttal gazdagodsz, de sokkal nehezebb dolgod van mintha egy szép öltönyben mentél volna el.


Szerintem ez a hasonlat tökéletesen leírja. Nem kell kibontakoznod online, de sokat segít ha mégis megteszed.

2019. aug. 21. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 Sunshinedoll ***** válasza:
100%

Több oka is lehet.

- egyszerűen csak jól érzi magát, és szeretné megosztani, ahelyett, hogy minden fontosbarátjának egyenként előjságolja telefonban.

- ego boostot kap a lájkoktól, a figyelemtől, kommentektől

- dicsekvés

- segít neki. Sokaknak, akik pl. depressziósak vagy bipolárisok kifejezetten segít az, ha vissza tudnak tekinteni egy posztolt képre, és össze tudják kapcsolni az akkor történtekkel, mert a depressziójuk miatt, lehet, hogy amúgy totál kiesne nekik 2 hét is. De így, hogy ránéz egy képre és a kommentekre, amit kirakott, eszébe jutnak az akkori emlékek.


Az meg, hogy mikor posztol nyaralós képet, meg mennyire kockázatos, mindenkinek egyéni felelőssége, és nem tartozik senki ezért magyarázattal neked/másoknak.

2019. aug. 21. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Szerintem ez a Black Mirror rész választ fog adni a kérdésedre, érdemes megnézni!


[link]

2019. aug. 21. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
51%

Szerintem tedd fel saját magadnak a kérdést a kérdésed alapján és megkapod a választ.


Hiszen előtted 100-an megkérdezték ugyanezt, vagy ha igazán az okokra lennél kíváncsi, akkor biztos van 100 tanulmány erről az interneten.


Pont ugyanazért csinálják, amiért te egy névtelen oldalon felteszed ezt a kérdést. Próbálod magadra vonni a figyelmet, próbálsz kapcsolatot teremteni, megosztani a gondolataid, véleményed másokkal, kikérdezni mások véleményét, illetve lenyomni mindenki torkán a szokásos "bezzeg én" szöveget.

2019. aug. 22. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Más nevében nem tudok nyilatkozni, de a saját nézőpontomat leírom.


Imádom a képeket, a szép képekért pedig egyenesen oda vagyok. Nekem a hobbim is a fotózás, az instagramra is ezért regisztráltam. Nekem nincs azzal bajom, ha valaki felteszi a kávét, amit iszik és a reggelit, amit eszik. Persze ezeket a dolgokat is túlzásba lehet vinni. De ha egy szép környezetben van lefenykepezve egy igényes reggeli, azzal semmi gond.


Nyaralás. Párom egyetlen egy képet nem készít. Én vagy 300-at egy nyaralás alatt. Ha hazajottunk én általában akkor teszek ki párat, de olyat soha nem csinaltam, hogy az összeset felrakom abban a pillanatban, hogy megcsináltam.


Plusz egy pozitív dolog. Évekkel ezelőtt mikor várakozás közben csak szörföltem az instan képeket nézegetve, mert ugye ez engem kikapcsol, találtam egy lányt, akinek imádtam a poszjait, a képeit, az élethez való hozzaallasát, az igényesen összeállított intsagramot, és ezt megirtam neki üzenetben. Nem sokkal később jött a válasz, kiderult, hogy ugyanabban a megyében élünk, ugyanott dolgoztunk, csak nem ugyanabban az időben, van közös ismerősünk és azota is tartjuk a kapcsolatot. Pedig csak annyit írtam, hogy imádom a képeit :)


Szerintem a mai világban igenis fontos, hogy valaki aktív legyen a közösségi oldalakon. Ezért közösségi oldal. Unokatesóm igy találta meg az egyik ukrán rokonunkat.


Nem feltétlen kell naponta jelen lenni, de szerény véleményem szerint az sem a legjobb megoldás, ha full elzarkozol az online világ elől és egy profilképet sem teszel ki magadról.

2019. aug. 24. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!