Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Miért haltak ki az adok-kapok...

Miért haltak ki az adok-kapok szövetségek? Vagy ha vannak, akkor hol lehet megtalálni őket?

Figyelt kérdés
Szerencsém volt, hogy rábukkantam egy ilyen közösségre és azt kell mondjam, hogy nagyon szuper. Miért kopott ki ez a gyakorlatból? Arra gondolok, mikor egy területen lakók segítik egymást, A ehhez ért, B ahhoz és mikor bárkinek bármire szüksége van, akkor kölcsönösen, ingyen segítenek egymásnak. Anyukám tök véletlenül egy ilyen helyen vett házat és szinte nem is kellett mesterembert hívni a házhoz, mert a szomszédok hoztak mindent, csináltak/barkácsoltak bármit a ház körül, amit kellett.
2019. aug. 29. 17:33
 1/6 anonim ***** válasza:

Az emberek elidegenedtek egymástól.


Melyik ez a közösség? :)

2019. aug. 29. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Békés megyében egy folyóparti, külvárosi üdülőövezetben. Én már évek óta BPen élek, és a panelban a velem egy szinten élőket sem nagyon ismertem, itt meg fura volt, hogy jöttek elém a szomszédok köszönteni, egy bácsi nekem adta a "szerencsehozó festményét" beköltözésünk alkalmából és erre a többi szomszéd is körém gyűlt és mondták, hogy ha bármi segítség kell a költözéssel kapcsolatban, vagy valamit a városból kell hozni akkor szóljunk. Az egyik meg is szagoltatott a kutyájával, hogy legközelebb ne ugasson meg, ha az utcában sétálok :)
2019. aug. 29. 17:39
 3/6 anonim ***** válasza:

#2 Olyan jó ezt olvasni.


Egyébként van az interneten ilyen közösség, legalábbis pár éve még biztosan volt. Nem emlékszem a nevére hirtelen.

2019. aug. 29. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Szerencsére mi is így vagyunk. Tavaly mi segítettünk a házukat csinálni, idén ők teszik oda magukat a mienknél. De pl. ahová költöztünk, a még idegen szomszédok ajánlották fel a segítséget, cserébe mi is segítünk nekik ezt azt. Én is sajnálom, hogy ez kiveszett az emberek közt. Jobban megbízom a szobafestő haverunkban, mint egy idegenben, mert tudom, hogy ő nem végez sz@r munkát.
2019. aug. 29. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Most is segítik egymást az ismerősök. De változott a világ.


Sokkal énközpontúbbak az emberek, többet dolgoznak, több a pénzük, kevesebb szabadidő amit szeretnének magukra fordítani, utazni, pihenni, miegymás.


Másrészt senki nem szeret ingyen dolgozni, még barátságból sem. Nyilván más 1-1 kisebb munka, de átlagban szeretik az emberek kihasználni egymást. Én azt láttam mindig, hogy kérni mindenki szeret, de ha nekem kellett bármi, akkor nem kaptam, meg jöttek a kifogások.


Vagy régen szerettem a gépes dolgokat, rendszert ttelepíteni, rendbe tenni. Aztán elkezdték az ismerősök hozzám hordani a barát-barátnő elcseszett laptopját, hogy gyógyítsam meg, gyorsítsam fel, persze igyen, mert hát "ezt úgyis szeretem csinálni". Meg is utáltam.

2019. aug. 29. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Összességében nem haltak ki ezek a szövetségek, csak nem segít mindenki boldog boldogtalant. Ez olyan dolog, amihez (legalább) két fél kell, adok-kapok, ami van ahol működik, jól működik. MEg van ahol maximum egyszeri, egyoldalú amiből sosem lesz tartós kapcsolat.
2019. aug. 29. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!