Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Mit tegyek, ha a Facebookon...

Mit tegyek, ha a Facebookon valaki nyitott egy kamu profilt az én nevemben?

Figyelt kérdés

Nemrég valaki feltörte a fiókomat és bár sikerült visszaszereznem az irányítást felette, nem nyugodhattam meg.

Ez az állat nyitott egy kamu profilt rólam és a privát üzeneteimben levő fotókat is kiposztolta a világ számára. A nevemben írogat az ismerőseimnek mindenféle hülyeséget. (pl. hogy öngyilkos leszek)

Jelenteni hiába jelentgetjük már egy teljes hete, semmi változás nincs ... nem csinál semmit sem a Facebook. Ráírtam a kamuprofilra, és kedvesen megkértem az üzemeltetőt, hogy hagyja abba a azt, amit csinál, különben rendőrségre megyek. Elolvasta és letiltott :)


Ti mit tennétek? Most komolyan menjek ezzel rendőrségre? Nem lehet valahogy inkább feltörni a profilt és utána törölni valahogy? :(


Köszi előre is a válaszokat!



2019. szept. 8. 09:23
 1/6 anonim ***** válasza:
18%
írj emailt a facebooknak vagy menj be a rendőrégre hogy megtalálják ezt a f**zt
2019. szept. 8. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
34%
Ez már személyes adatokkal való visszaélés. Tegyél feljelentést a rendőrségen.
2019. szept. 8. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
50%
Jelenteni kell a fosbuknak. Printscreen mindenről, csatolni és a lehető legrészletesebb leírás.
2019. szept. 8. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
35%

Nem lehet feltörni fiókot. Szar volt a jelszavad, elárultad, kitalálható volt, megadtad, leírtad stb. Sose fogod "feltörni" az övét.

A rendőrség nem tud ezzel mit kezdeni, és te is csak annyit tudsz, hogy nem foglalkozol vele, sőt akár törlöd magad az oldalról. Ha a kamu profil tulajdonosa látja, hogy nem foglalkozol vele, megunja. Ami az internetre felkerül, az ott is marad, úgyhogy ezentúl privátban is csak olyat ossz meg, amitől nem félsz, hogy kikerül.

2019. szept. 8. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
13%
mi a szarért kellett lepontozni a válaszom? ugyanazt írtam mint ti... Szánalmas....
2019. szept. 8. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
25%
Most hogy megnéztem ezt a kérdést rákerestem a nevemre és ott volt. Mint egy kamu profil. Bár ő Facebook nélkül használta. Jelentettem és most törlődött remélhetőleg. Alapvetően nem tudják feltörni a facebookomat mivel csak telefonszámmal van megadva. Max a jelszavamat tudja de a telefon itt van és csak úgy enged be. Mivel SMS-ben kapom a kódot amit be kell ütni. Amúgy meg tudod miért nem érdemes ezzel foglalkozni? Azért mert ha valaki el is hiszi a hazugságokat, a pletykákat rólad és magyarázkodni kezdesz akkor azt fogják gondolni hogy hazudsz. Tehát ne magyarázkodj. Ne borulj ki. Ne mutass semmiféle érzelmet. Ne legyél feszült. Legyél közömbös. Aki pedig elhiszi az vagy naív személy. Vagy ugyanúgy mérgező. Nem érdemes ilyenekkel foglalkozni. Minél inkább letojod annál jobban hitelesebb lesz a te szavad. Mondván te nem foglalkozol baromságokkal. Ilyenkor ki fog derülni hogy ki az igaz barát és ki nem. Tehát tojd le.
2019. szept. 8. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!