Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Honvágy legyőzése?

Honvágy legyőzése?

Figyelt kérdés

Sziasztok lassan már 3éve Ausztriában élek, ha ugy vesszük jó itt nekem német call centeres irodában dolgozok, saját lakásom van(önkormányzati örök bérleti jogú)

havi 1000euro is simán félre tudok tenni.

Na de a jó barátaim meg a családom otthon van Pécsett.

Jó haza menni imádok ott enni, szórakozni és igen kocsmázni is ahol csak nevetünk a semmin(itt kint nincs kocsma, pub van meg egyéb más ahol zenétől nem maradsz meg)

Hazahúz a szívem, de tudom annak az országnak vége nem lehet benne élni megélni meg fölegnek otthon hol tudnék így élni.

Minden évben 2x nyaralok és még haza is járok, támogatom a családom.

De nem birom már itt egyszerüen 2 életem van és nem vagyok képes felszámloni a magyar életem pedig mai napig megvan a szobám oda haza és oda viszem a téli cuccaim vagy épp a nyári cuccokat ha itt nem kell..

Olyan nehéz ez de ha haza mennék tudom 2-3év és újra kint lennék, de közben szeretnék osztrák állampolgár is lenni.

Ti mit tennétek?

Pénz vagy a szív?

Ez honvágy? 3 év után is?

Első évben nem éreztem ezt, lehet csak elfelejtettem milyen rossz is 190nettoért melozni..



2019. szept. 10. 10:28
 1/3 anonim ***** válasza:
Kicsi angyal, nagyon sajnálom, hogy így érzel, de ne akarjál ide visszajönni! Innen el kell menni, én is elmennék, ha tudnék! Legjobb lenne persze vinni a családot is, aztán maradjanak itt a Fidesz hívők, meg az ukránok! Ez egy diliház, kretén land, itt becsavarodik, és megkeseredik az ember. Ausztria egy élhető normalis világ, tiszta, kultúrált.
2019. szept. 10. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Teljesen megértelek. Én még csak most vágok neki majd a dolognak. Bár eddig ahova elküldtem visszajelzés nem érkezett így még feszültebb vagyok. De már most nehezen hoztam meg ezt a döntést hiszen mégiscsak ez az otthonom. Később ha kijutok nem tudom hogy bírom majd.


Nekem az elsődleges célom az lenne hogy tudjak félretenni egy lakásra valót. Aztán utána hazajönnek szívem szerint. Így indulok neki ez tartja bennem a lelket.

2019. szept. 11. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Csalogasd ki a barátaidat.

Haza ne gyerek!

Esetleg próbálj meg új hobbikat kipróbálni.

2019. szept. 12. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!