Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Szerintetek hol lehet befogadó...

Szerintetek hol lehet befogadó társaságot találni, ahol könnyedén lehet barátkozni, ismerkedni?

Figyelt kérdés
Azért kérdezem, mert nekem eddig nem sikerült ilyet találnom.... Elkezdtem az egyetemet és azt gondoltam, hogy ez egy nagyon nagyon jó közeg lesz, ahol rengeteg új embert megismerhetek, mert biztosan mindenki nyitott és barátságos, így könnyen szert tehetek majd új ismerősökre, barátokra. Ehhez képest viszont nagyjából még soha életemben nem voltam ennyire magányos, mint most. A szaktársaim több, mint 90%-a még köszönni sem tud, a nagy részükkel még soha nem is beszéltem pedig ez már a 3. félévem. Az első nap már rögtön meg voltak a klikkek, amiket a mai napig szét sem lehetne robbantani kb. (pl. egy középsuliból/városból jöttek vagy hasonlók), míg mások elkülönültek egyedül és azóta sem lett jobb a helyzet. Órák előtt is mindenki a sajátjaival tobzódik (vagy egyedül ácsorog) és max. egy jegyzetkunyerálás erejéig szólnak hozzád. Programok gyanánt egyetemi bulik vannak, ahová nem nagyon van értelme elmenni egyedül, mert mindenki a saját baráti társaságával van és kb. észre sem vesznek vagy csak leráznak (ezen kívül minden más program csapatos játék vagy verseny, pl. a szakestünk is). A koliban semmilyen közösségi program nincsen, ugyanúgy nem köszönnek vagy kommunikálnak egymással az emberek és a szobatársaimat is alig látom (eddig mindig idegeneket kaptam, tök más karokról). Néha ideig-óráig úgy tűnik, hogy találtam valakit, akivel jól elvagyok (pl. tanfolyamon, nyári egyetemen), de ezek eddig nem voltak tartósak és utólag inkább úgy tűnik, hogy csak a szükség vagy érdekek miatt alakult úgy, "ha már össze voltunk zárva" alapon. Ha el is megyek valahová így, akkor úgy néz ki a történet, hogy elvagyok egyedül és megyek haza, emiatt így nincs is kedvem sok dologhoz, mert akkor már inkább tanulok. Egyetlen egy lány van, akivel szoktunk beszélni stb., de őszintén szólva én nem kedvelem őt és csúnya ezt mondani, de csak azért vagyok vele, mert egyszerűen rajta kívül nincsen senki más. Szóval halál unalmasak a napjaim, unatkozok és hiányzik is az, hogy valakivel normálisan el tudjak beszélgetni vagy részt vegyek valami tartalmas programon, egyáltalán emberek között legyek.
2019. okt. 9. 20:35
 1/6 A kérdező kommentje:
Plusz annyit még hozzátennék, hogy sportolni nem szeretek, így az kiesik. Ennek ellenére megpróbáltam és egy darabig jártam edzőterembe és csoportos órára is, de egyáltalán nem éreztem jól magam, nem vonz az ilyesmi és ott sem kerültem kapcsolatba senkivel sem, így inkább abbahagytam. Amik hobbiként érdekelnek azok inkább kreatív, "művészkedős", kézműves dolgok, de ez nem egy közösségi tevékenység, legalábbis az én korosztályomban nem számít annak (20 éves vagyok).
2019. okt. 9. 20:38
 2/6 anonim ***** válasza:
51%
nem tudom
2019. okt. 9. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ehhez ismerni kellene téged, mert valószínűleg nem vagy elég nyitott, és nem is kezdeményezel. Mások kezdeményezéseit hogyan fogadod?

Írhatsz üzenetet is, szívesen beszélgetek.

(21 éves vagyok.)

2019. okt. 9. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
westend tető
2019. okt. 9. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Szerintem én nem vagyok sem túl zárkózott, sem túl mogorva vagy elutasító stb..... Általában jól fogadom mások kezdeményezéseit, csak ezekből álltalában nem lesz semmi, mert max. arra megy ki a dolog, hogy pl. adjam oda a házimat, írjam fel a jelenlétire, adjam oda a jegyzetemet, mondjam meg, hogy melyik teremben lesz az óra és így tovább. Valaki megmondja kerek perec és ez még kevésbé zavar, viszont vannak olyanok, akik úgymond előre be akarnak vágódni egy minimális szinten, majd utána ezt alapul véve várják el, hogy segítsek. Szívesen segítek is, de azt nem szeretem, ha kihasználnak és inkább erről van szó. Csak akkor kellek, ha segíteni kell, amúgy eszükbe sem jutnék. Sokan pedig teljesen elutasítóak és nem tudom, hogy mégis hogyan kellene kezdeményeznem egy olyan embernél, akk pl. észre sem vesz, köszönés helyett inkább elfordul és úgy csinál mintha nem venne észre vagy egy “szia” kivételével nem szólal meg semmit, esetleg mindenkitől elvonul a sarokba és nézi a falat... Egyszer missziós jelleggel próbálkoztam azzal, hogy csak azért is megpróbálom és, ha kell akkor majd én megtanítom köszönni, legalább egy kicsit kommunikáljon már velem stb., de meguntam, mert nem volt sikeres.
2019. okt. 9. 23:05
 6/6 anonim ***** válasza:
Mo. ezt nem ismeri.
2019. okt. 10. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!