Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Kik a te "néped"?

Kik a te "néped"?

Figyelt kérdés

Nemrég láttam, egy filmet ahol a jómódú, fekete, meleg pasi azon siránkozik, hogy a feketéknek túl fehér, a fehéreknek túl fekete az embereknek meg nem elég férfi.(és valahogy ez a kifakadása annyira betalált, mert én se tudom, hogy hova is tartozok)


Te kikkel tudsz közösséget vállalni, kik azok akik között otthon érzed magad és ők is befogadnak?


2019. okt. 13. 12:06
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Jó film az a Zöld könyv, engem is szíven talált az a jelenet.


Én még nem találtam meg az én "népem".

2019. okt. 13. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
direkt nem írtam a címet, hogy ne spoilerezzek :D
2019. okt. 13. 12:22
 3/11 anonim ***** válasza:
59%
A fehér (magyar viszonylatban, tessék jól érteni), becsületes munkából élő autób/zi férfiak
2019. okt. 13. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
A geek introvertáltak az én népem. Azon belül is azok, akik valami hasznosat is csinálnak a hobbijuk mellett és jószívűek, segítőkészek. Még szűkebben azok, akiket érdekel az orvostudomány és szeretik Tolkien műveit. Ha ez mind megvan, instant barátok vagyunk. :D
2019. okt. 13. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 nemaRendőrség ***** válasza:
23%

A barátaim az én népem

A családom az én népem

A munkahelyem az én népem

A városom az én népem

A megyém az én népem

Az országon az én népem

Kelet Európa az én népem

2019. okt. 13. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
74%
England is my city
2019. okt. 13. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
0%
A hagyományörzők, akik nem a jövő felszínes robotvilágába tekintenek, hanem őseink örökségét próbálják karbantartani. A magunk fajtákat "régimódinak" hívják.
2019. okt. 13. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
0%

Nincs népem.


Ez egy borzalmasan túlhaladott gondolat, ami a törzsi csoportösztönből fakad.

Talán a barátaimra tudom azt mondani hogy általánosságban közösséget vállalok velük, de a barátaimat nem nevezem a népemnek, mert nem vagyok valami XII. századi földesúr, aki saját címer alatt elmegy meglátogatni a szomszéd földesúr birtokát némi magán hadsereggel...


Max ha kocsmában vagyok velük poénosan úgy kezdem a mondandómat hogy "Figyelem nép".


Szóval nincs népem, és ezt egy sikernek érzem.

Nem köti a kis agyacskámat már semmi gyerekes túlegyszerűsítése a világnak, amiből származna bármilyen "nép keresés".

Tudom hogy minden emberi csoport heterogén.

Nem tud itt senki se olyan csoportot meghatározni, askár szexualitás, akár rassz, akár vallás, akár náció szerinti, akár anyagi, vagyoni, szakmai, életkori sajátosságok alapján, amiben MINDEN ember akár csak hasonló lenne.


A katolikusok közt is ugyanakkora eltérések lehetnek, mint egy nem katolikus meg egy katolikus közt. Sőt, még jobban is hasonlíthat egymásra egy ateista meg egy katolikus néhanapján.

Egy egyetemet végzett sincs aki minden más egyetemet végzettel jól kijönne. Egyetemet végzettek is ugyanúgy utálhatják egymást, mint egy nem egyetemet végzett egy diplomást.

Semmi közösségformáló közös pont nincs, ami miatt ennyi embernek összetartozást kéne éreznie.


És az ilyen némaRendőrökön (feljebb hozzászóló kollega) szoktam magamban mosolyogni..,


Városa, meg megyéje, meg a komplett kelet-európai régió az ő népe...


Aha...

Le merném fogadni hogy már a közvetlen lakókörnyezetedében van olyan akit nem kedvel. Nem is beszélve ilyesmiről mint "megye", meg "ország".

Százezres embertömegeket nem tudsz szeretni.

Ez biológiai tény.

Az ember kb 300 embert tud élete során jobban megismerni, és a csoportok is maximum 200 főig nőhetnek amíg még mindenki ismerhet mindenkit (a tradicionális törzsi társadalmakban is ez a jellemző méret, ezért tud minden törzstag valahogyan viszonyulni a többihez, ezért érezhetnek összetartozást. Egy 5000 fős faluban már simán találkozhatsz olyannal, aki sehogy se viszonyul hozzád, és fordítva.)


Az ilyen nagy kollektivista elméletek, amikben emberek milliói, százmilliói tartoznak össze mind borzalmasan lebutított világmagyarázatokkal próbálják felosztani az embereket csoportokba, amiken belül minden tag kiválóan kooperál a többi csoporttaggal.


Na ez ostobaság, és meghaladott (kellene legyen).

2019. okt. 13. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Győri rockerek
2019. okt. 13. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:

Én még nem találtam meg azokat az embereket, akik között igazán otthon érezném magam. De vannak elképzeléseim róla. Olyan emberek közt biztosan jól érezném magam, akik klasszikus rock és metál zenét hallgatnak, valamint érdeklődnek az orvostudomány és a kriminológia világa iránt.


De ez csak ideológia, egy simán kedves és érdeklődő ember is fel tudja dobni a napját az embernek. :)

2019. okt. 13. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!