Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Budapestinek lenni azt is...

Budapestinek lenni azt is jelent (ené) hogy részt veszek a kult közéleti gasztro stb életben?

Figyelt kérdés

Ha valaki pesti születése óta de nem jár sehova csak melózni meg bevásárolni , de soha el nem megy egy múzeumba egy kiállításra egy színházba egy moziba egy akármilyen rendezvényre eseményre, nem jár étterembe romkocsmába szóval röviden-meló és haza. Majd bevásárlás a közeli közértben teszkóban és SLUSSZ. És ennyi.

És ez nem feltétlen pénzkérdés mert töméntelen ingyenes program is lenne csak mozdulni kéne.

Meg aztán néha 1-1 színház mozi múzeum lehet nem ingyenes de tán nem döntené anyagilag romba az illetőt.

Szóval egy ilyen illető aki ide született itt él 40 éve lassan de még nem látta a Parlamentet a Bazilikát a Szépművészetit az Operát stb stb (már belülről úgy értem...) az egyáltalán pesti?


(Ja és igen: nem mást gyalázok, magamról beszélek...)


2019. okt. 19. 15:56
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Alkottál egyféle definíciót a pesti emberre, de lehet még alkotni 100 másikat. Amelyiket a legtöbb ember elfogadja, az lesz az irányadó. Ilyenről nem tudok.
2019. okt. 19. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Na ne ám, ezt nem én alkottam.... ezt még na ki? Ady alkotta meg a maga idejében... nem tegnap volt.


Vagyis őszerinte nem attól pesti valaki hogy itt alszik .... hanem attól hogy a város életében részt vesz.

na persze a sima melós nem arról híres hogy kávéházakban ücsörög hajnalig az biztos.

2019. okt. 19. 16:32
 3/6 anonim ***** válasza:
Pesten született, él, tehát Pesti. Mi a kérdés? Miért ha nem pesti akkor mi? Falusi? :D
2019. okt. 19. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Hát sorry hogy még a kérdést se érted.... Az már nem az én hibám.



Van egy idős rokonunk aki Pesten született. Majd 1956ban a szüleivel együtt irány Kanada. 4 éves volt.

Pesten született.

Akkor ő pesti: Hát? 1956 óta nem tette be a lábát az országba.

2019. okt. 19. 16:50
 5/6 anonim ***** válasza:

Ha Ady alkotta, akkor ez Ady véleménye.


Amit nem nagyon lehet cáfolni, azt ténynek hívjuk. Ez a vélemények terepe, mivel számtalan definíció alkotható vélemény alapon, ahogy írtam.

2019. okt. 19. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Metionin ***** válasza:

Szerintem ha valaki x városi/falubeli, az azt jelenti hogy régóta életvitelszerűen ott él. Nem kell feltétlenül ott születni meg bejárkálni híres épületekbe. A születéses dolog amúgy is hülyeség, sokan abban a legközelebbi városban születnek, ahol van kórház, utána meg lehet hogy sohasem laknak ott. Pl. én egy kisvárosban nőttem fel de nyolcadik után csak aludni jártam oda, meg ott volt a bejelentett lakcímem. Senkit se ismerek, nem ismerem az utcák nevét csak azt a párat ami közel van anyámék házához, stb. és nem is tartom magam "odavalósinak". Most 10 éve Debrecenben lakom, itt tanultam, itt dolgozok, itt van az első igazi otthonom, ide jövök "haza", itt vannak a barátaim, az életem, minden. De tény, hogy a Nagytemplomot még nem láttam belülről és nagy valószínűséggel nem is fogom. Akkor ez minek számít?

Szerintem amúgy pesti vagy, ott laksz 40 éve, ott élsz. Én az összes izét láttam már belülről amit felsoroltál, mégsem lehetek csak ettől pesti.

2019. okt. 19. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!