Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Mekkora az esélye egy ilyen...

Mekkora az esélye egy ilyen gasztro vállalkozás befutásának?

Figyelt kérdés

Van egy fajta keksz/süti szerűség, ami Magyarországon annyira nem ismert. Ez nem más mint a "chocolate chips cookie". Lényegében egy édes tészta, amibe csokidarabok vannak belekeverve. Előkészítetten, csomagolva lehet kapni, szinte mindenhol, de az mégsem az igazi.

Ötletem az lenne, hogy egy ilyen kis (egyenlőre) mini helyen készítenék ilyen sütiket, különbözö ízkombinációval. Példaként: feketecsokis-chilis, fehércsokis-levendulás, feketecsokis-menta, vagy akár kettő süti közé fagyit téve. Kipróbáltam már, isteni. A recept ami alapján dolgoznék, családi recept, már lassan 30 éve. Szüleim kint éltek Amerikában 3 évig, és egy ismerőstől kaptuk.

Távlatba tekintve az lenne a cél, hogy egy sütizős-kávézós kis gasztro láncot nyitnék. Ezt majd támogatja erős marketing-PR kampány, illetve applikáció is, ahol például előre lehetne rendelni, egyedi ízesítésű sütiket, megnézni a kínálatot/akciókat, szezonális ajánlatokat (pl.: ősszel: sütőtökös tésztaalappal feketecsokis süti, télen: fahéjas alappal fehércsokis süti, mely tetejére porcukor van "havazva", ugyanígy ízesített kávé/tea stb).

Kérdésem, hogy aki ért az üzletnyitáshoz, kezdéshez, az mekkora esélyt adna egy ilyen üzletnek? :)

Válaszokat előre is köszönöm! :)


U.I.: Gazdaságinformatikus végzős vagyok, mellette nagyvállalatnál projektmenedzser, így nagyjából ismerem a marketing-PR stratégiákat, tisztába vagyok a könyveléssel és az üzletek menedzselésével/létrehozásával, applikációk programozásával.



2019. szept. 30. 12:27
 1/7 anonim ***** válasza:
85%
Én nem gondolnám ezt ennyire innovatív ötletnek. Csak most itt a belvárosban nálunk fel tudnék sorolni 2 helyet, ahol ilyen cookiek vannak. Tény, hogy nincs app, meg egyedi rendelés sincs meg semmi ilyesmi, de kv, tea mellé lehet kérni többfélét is akár. Plusz szerintem elég veszélyes úgymond csak egy termékre építeni. Az elején amíg újdonság addig oké lehet talán, de utána már szerintem ez kevés lesz az életben maradáshoz.
2019. szept. 30. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Az ötleten múlik a legkevesebb, főleg ha ilyen snassz dologról van szó, hogy keksz/süti, ami amúgy is van minden kávézóban.

A kivitelezésen, elhelyezkedésen, marketingen múlik a dolog.

2019. szept. 30. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Áhh ebből max Pesten lehet egy kávézó- cookie-zót csinálni. Én rendszeresen sütök ilyen kekszeket, mert nagyon szeretem, egy ezresből kb kijön 3 tepsi, minimális energia befektetéssel. Azért kíváncsi lennék nálatok mennyi lenne egy adag keksz. Egy bizonyos réteg díjaznám, de túl nagy bizniszt nem látok benne.
2019. szept. 30. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

"Ötletem az lenne, hogy egy ilyen kis (egyenlőre) mini helyen készítenék ilyen sütiket, különbözö ízkombinációval."


Van cukrász végzettséged? Ha nincs, akkor kell fizetned egy alkalmazottat, akinek van, ez meg már igen-igen jelentősen megdobja a havi kiadásodat - úgy min. bruttó 300-350 ezer ft-al. Helyiség bérleti díja, rezsi, saját magad utáni adózás, másik min. 150 ezer ft, s máris 500 ezer ft havi kiadásnál tartunk- de ekkor még nincs pénztárgéped, berendezésed, ÁNTSZ/NÉBIH munkavédelmi, tűzvédelmi, stb. engedélyed.


Csak hogy egy kicsit "kijózanítsalak" :-) : nemrég panaszkodott itt valaki, hogy ami Angliában oly könnnyen ment vállalkozása, az itt sehogy sem akar menni: rengeteg hivatali engedély, akadály, stb van.

2019. szept. 30. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Tökre igazatok van. Valószínű nem futna úgy be. Bár én úgy gondolom - mondjátok, ha nem -, hogy a merketing sokkal többet számít az innovációnal. Ettől függetlenül akkor ez egy "házi" ötlet marad (családtagokat meg lehet vele lepni), és nem vágok bele. Ezért kérdeztelek titeket, hátha. Köszi a válaszokat és észrevételeket! :)
2019. szept. 30. 12:59
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem árultad el, de fontos lenne, hogy hol nyitnád ezt az egészet. Amúgy meg mint írtam az első válaszomban, nálunk több helyen is lehet ilyet kapni, plusz mint más is írta, otthon kb pászáz forintból össze lehet hozni egy jóval nagyobb adagot is. Kevésnek érzem én ezt vállalkozáshoz.
2019. szept. 30. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Ez kicsit olyan, hogy vagy bejön vagy nem.


A környékünkön volt egy snassz, gyenge gyrosos, néhanapján volt nyitva, névtelen, olcsó is volt. Be is zárt. Lett a helyén egy hamburgerező. Jó a nevük, van Facebook oldaluk, jó a hanburgerük és totál befutottak. Nem azt mondom, hogy ebből fognak meggazdagodni, de kicsiben megy az ipar.


Mondjuk a titok az, hogy a környéken szinte minden hasonló lehetőség megszűnt, vagy alacsony színvonalú, vagy pedig a Snassz meki-bk kettős van.


Bár hozzá tenném, cserébe ki is jönnek a visszásságok is, hiába jó a kaja, mikor azt látom, hogy a hely maga elég putri, vagy csorog bele a szakács izzadtsága a kajába.


Na meg 12:56 leírt mindent.

2019. szept. 30. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!