Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Hogyan ne keressek anyapótlékot?

Hogyan ne keressek anyapótlékot?

Figyelt kérdés

Sajnos se anyámmal, se apámmal nincs igazi szülő - gyermek kapcsolatom, egyik jobban megnyomorított, mint a másik. Már nem szorulok rájuk, mégis gyerekkorom óta üldöz a beteges kötődési zavar. (merthogy véleményem szerint még, ha nem is annyira erőteljes az érzés kinyilatkoztatása és zaklatásba sosem hajol át, attól függetlenül zavaró és megnehezíti minden napomat, főleg, hogy ábrándozom a személyekkel kapcsolatba) Mindig idősebb tanárnők/kolléganők azok, akikben megtalálom a "menedékem". Amolyan érthetetlen hálát érzek, amikor a hogylétem felől érdeklődnek, vagy csak mikor tartalmasat beszélgethetek velük. A személyiség az, ami leginkább megragad és mint valami tinisztárért rajongó, annyira rajongok, túlidealizálom a személyt, aki valamilyen okból kifolyólag közel került hozzám. Extrém élethelyzetem, depresszív énem miatt sokan meghátrállnának, de akik mellettem maradnak, valóságos kincsek számomra. Mégis ideig - óráig tart az egész idill. Mivel a túlidealizált személyeknek is van élete, családja és hiába is vágyom rá, egy idő után csökken a beszélgetés vagy találkozás gyakorisága. Fel kell nőnöm! Annyira zavaró az, hogy nem tudom levetkőzni ezt. Nem szabad közel engednem senkit, amikor megzuhanok lelkiekben. Mert nem leszek képes elengedni. Folyamatosan csalódok a személyekben, hiszen nem azok, akiknek én őket vélem. Egyszerűen annyira vágyok arra, hogy szeressenek, elfogadjanak, hogy már kezdek belebolondulni. Álmodozom róluk, a családról; anyáról, apáról, idilli légkörről. De fel kell ébrednem! Nem élhetek az álmaim rabjaként. Mit tegyek, hogy ne alakítsak ki öntudatlanul olyan kapcsolatokat, akik az anyát, mint kulcsfontosságú szerepet kapják a szememben? Hogyan ne kövessem el a hibát újra és újra? Hogyan vessek véget a kötődési zavarnak, hogy ne rontsa tovább az életem az új munkahelyemen?

19/L



2019. okt. 28. 02:05
 1/4 anonim ***** válasza:
64%
Pszichológus tud benne segíteni, random ismeretlen emberek a gyakorikérdéseken nem.
2019. okt. 28. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
19%

Szeresd önmagad. Ne mastol varj.


Ha együtt élnél a valasztott potanyaiddal akkor latnad meg hogy sàrkànyok valojàban es rosszabbak mint a szüleid hidd el. En benne voltam ilyenben. Az anyai szeretet idegen gyerek felé nem alakul ki. Az örökbefogadàs is csak az illuziojàt adja. De ott az örökbefogadott gyerek csak a sajat gyerek hiànyàt potolja valojaban mert alatalaban azok fogadnak örökbe akiknek nem lehet. Ha nem potlék lenne olyanok fogadnanak örökbe, akiknek van/lehet sajàt gyerekük is.


Visszakanyarodva arra kellene rajönnöd hogy sajat magadnak akarj jot okozni, ne mastol vàrd. Az önmagad felé valo szeretetet ill hiànyàt, azt az ürt nem tudja màs betölteni soha. Masok mellett is megmarad az az ür mindig.

2019. okt. 28. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
klinikai szakpszichológus vagy pszichiáter
2019. dec. 3. 05:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Keress fel egy pszihológust , aki tud ebben segíteni vagy egy jó baráthoz fordulj segítségért, szeresd magadat és ne azt várd el hogy más bizonyítsa be neked h szeretheto vagy❤️
2020. máj. 21. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!