Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Felnőttkent nem igazán maradt...

Felnőttkent nem igazán maradt már barátom, hol keressek újakat?

Figyelt kérdés
Gyerekkoromban sok volt viszonylag, manapság alig maradt barátom De velük is ritkán, Ki van még így? :/
2019. jún. 10. 14:21
 1/9 A kérdező kommentje:
Velük is ritkán talalkozom*
2019. jún. 10. 14:21
 2/9 anonim ***** válasza:
89%

A gyerekkori barátságokhoz fogható nem lesz több, ezért érdemes felkeresni a gyerekkori barátokat.

Ha nem akad a munkahelyen új barátság, akkor érdemes valami hobbit űzni, és annak a klubjába eljárni. Tartós, jó barátságot se könnyebb találni, mint szerelmet.

2019. jún. 10. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Hát ez nem túl biztató.:/
2019. jún. 10. 14:34
 4/9 anonim ***** válasza:
87%

Hasonló cipőben járok. Gyerekkori barátaimmal nagyon más irányban fejlődtünk, már nem érzek semmi közöset velük. Az egyetlen, akivel fennmaradhatott volna szerintem hosszú távon is a barátság, sajnos meghalt fiatalon...


Felnőttkori barátságok... Durva lesz, amit írok, de nekem az elmúlt évek tapasztalata arról tanúskodik, hogy akik intenzívebb barátkozást igényelnek, azoknak az élete kiüresedett és inkább lehúznak, mintsemhogy töltekezni lehetne a kapcsolatból (tisztelet a kivételnek!).

Munkahelyen most alakultak már-már baráti kapcsolataim, de sajnos a munka-család-háztartás viszonyok között nagyon nehéz fenntartani. Egy kolléganőm van, akivel megbeszéltük, hogy nyáron kerítünk sort találkozásra - munkahelyen kívül is.

Hobbi-, illetve szabadidős közösségek... ezt is kipróbáltam, de sajnos csak ideig-óráig működött. Még azokkal sem működik hosszú távon a kapcsolattartás, akikkel tényleg közeli viszony alakult ki. Mindig csak az "össze kellene hozni valamit" szintig jutunk el, legalábbis most már hónapok óta ez megy. Egy-egy program nagy nehezen összejön egy-egy emberrel, de tartós barátságot az elmúlt évek során nem igazán sikerült kialakítanom. Pedig én is igényelném...

N

2019. jún. 10. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Értem, szomorú..
2019. jún. 10. 15:38
 6/9 anonim ***** válasza:
77%
Nekem működtek felnőttkori barátságok (18 éves kor után kötődtek), 10 évig. Aztán az egyik elköltözött a Föld másik végébe (szó szerint), a másik meg meghülyült. Azóta is keresek, egyelőre nem sok sikerrel. Felnőttként már nehéz, való igaz. De nem adom fel, hátha.
2019. jún. 10. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Nehéz én is úgy gondolom, nagyon is
2019. jún. 10. 17:22
 8/9 anonim ***** válasza:
63%
Azért nekem lettek felnőtt korban is barátaim, a munkahelyemről pl. több is, aztán tanfolyamokról is. Az viszont igaz, hogy ilyenkor már nehéz tartani a kapcsolatot, mindenkinek ezer elfoglaltsága van.
2019. jún. 10. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Felnottkor sajnos tényleg ilyen nincs az embereknek idejük egymásra úgy
2019. jún. 10. 19:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!