Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Karácsonyra fogtok adakozni?

Karácsonyra fogtok adakozni?

Figyelt kérdés
Szoktatok adakozni? Ha igen, akkor hogyan teszitek és miért?

2019. nov. 25. 19:08
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
72%

Én szoktam és idén is fogok.

Részt veszek ebben a cipős doboz akcióban és általában évente 3 dobozt szoktam megtölteni és szépen becsomagolva leadni a gyűjtő pontokon.

Egyenlőre diákként ennyi telik tőlem, hogy a már nem használt dolgaimat, régi játékaimat oda adjam egy rászoruló kis gyereknek.

Persze ha idősebb leszek és lesz saját keresetem többet is szeretnék tenni mind a szegény családoknak mind a menhelyeknek.

2019. nov. 25. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
69%
Még ajándékokra se telik most sajnos.
2019. nov. 25. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
72%

Én cipős dobozt szoktam osszeallitani azert mert nekem tudom higy van olyan ami masnak nincs es szuksege lehet ra.

Hasznos is es boldogabb lesz egy gyerek katacsonya. Rengetegen vannak akinek egy tabla csoki se jut.

2019. nov. 25. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
73%

Hát, hogyne!

Levonják a munkabéremből a 33%-os adót, minden vásárlásomból a 27% Áfát, ilyen olyan illetéket mindenre, lakásra, autóra, utazáskor ott az idegenforgalmi adó, és akkor majd a megmaradt pénzemből még jótékonykodjak is, ugye?

2019. nov. 25. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
61%
Igen, minden évben szoktunk, amióta házasok vagyunk. Mindig az adott év bevételeihez mérten adakozunk, de több százezret. Minél többet adakozunk, annál jobban nő a következő évi jövedelmünk. Szeretünk jó dolgokat támogatni.
2019. nov. 25. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
70%

Nem, mert máskor sem adakozok. Ha úgy gondolom, hogy valakinek szüksége van a segítségre, és meg is érdemli azt, akkor annak évközben is segítek.

A gyomrom felfordul az ilyesmitől, amikor az emberek karácsony előtt elkezdenek jótékonykodni, de a szilveszteri pezsgős hányással együtt ki is száll belőlük a szentlélek. Aztán már le sem sz_rják, hogy az év 360 másik napjában mi van azokkal akiken a karácsonyi héten annyira segíteni akartak.

2019. nov. 25. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
78%

En ha tehetnem nekem nagy vagyam hogy majd felnottkent legyen ra lehetosegem hogy mindug segitsek valkon barmilyen problema miatt is szorul ra akar betegseg, szegenyseg, lakasfelujitas, elelmiszer , utazas .

Nagyon szeretnek ilenekben segiteni majd de egyenlore meg en is csak diak vagyok.

Fellehet ezt ugy is fogni hogy egesz evbe nem gondolunk az emberekre vagy ugy is hogy karacsonykor legalagg egy drasztikusabbat lep az egesz orszag es sokan segitenek.


De persze szerintem is aki teheti vagy aki kevesbe akar a legkisebb segitseggel is pl regi ruhak elajandekozasa, 2-3 szer forintos etelcsomaggal, valakit elvinni pl orvoshoz, onkenteskedni... segitsen.

Ezek is hatalmas oromet tudnak okozni.


Kepzeld el hogy idoskorban a kapuig amig kiersz 10 perc akkor hogyan jutsz el orvoshoz, es ha valaki megis segit es elvisz akar orakat sporolhat az illeto es nem szamit hogy ,,nyugdijas van ideje”.

Veszelytelenebb is igy az elete talan. Ezt azert mondom mert peldaul a mamam elcsuszott es eltorte a kezet utana honapokig rossz volt es nem forrt ossze szepen. Ilyeneket is ellehet kerulni.


Az pedig szerintem hogy minek adomanyozzak masok se adomanyoznak rossz felfogas mivel meg ennyi sem lenne ha mindenki igy gondolkozna.


Nem ugy kell cselekedni hogy masok mit tesznek hanem higy te hogy latnad jonak.


Igenis egyedul is hatalmasat tudsz segiteni valkinek itt nem oriasi osszegekrol van szo mert sokszor az aprosag is masnak hatalmas segitseg ahogy elozoekben leirtam par peldat.


Egy szatyor elelmiszer neked 4-5 ezer forint, madnak egy het megkonnyebbules, egy heti etkezes, orom hogy valki gondol ra, remeny hogy van esely jobb eletre.


Csak pozitivan! :)

2019. nov. 25. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

"Az pedig szerintem hogy minek adomanyozzak masok se adomanyoznak"

Gondolom ezt nekem írtad, de én nem azt írtam, hogy mások nem adakoznak, hanem azt, hogy én nem adakozok máskor(sem karácsonykor). Tehát én pénztsenkinek nem adok, és nem veszek semmit csak azért, hogy másnak adjam. Viszont ha nekem van valami felesleges dolgom, amiről tudom, hogy a környezetemben valakinek szüksége van rá, akkor azt odaadom neki és ha az időmből kitelik akkor teszek neki szivességeket is. Persze ez is csak addig játszik, amíg azon az illetőn is látom, hogy akar javítani a helyzetén és nem csak rajtam élősködik. Tehát olyanoknak semit nem adok, akik lusták dolgozni, elisszák amilyük van, drogoznak, vagy siman csak elherdálják a pénzüket. Én úgy vagyok ezzel, hogy tehet az ember bármit, ha a "rászoruló" elvan a posványban és megmozdulni sem képes azért, hogy jobb legyen neki, akkor úgy sem lehet segíteni rajta, az ilyen ember pedig megérdemli a sorsát.

2019. nov. 25. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
51%
Nem. Nem.
2019. nov. 25. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
32%
Nem, sosem!
2019. nov. 26. 05:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!