Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Eszrevettem, hogy manapsag...

Eszrevettem, hogy manapsag egyre nyiltabban beszelnek emberek a menstruaciorol. Nem tubu tema. Ti orultok ennek? Szoktatok rola beszelni? Irjatok nemet

Figyelt kérdés

2019. dec. 6. 15:23
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
40%

Persze hogy örülök neki,bár nálunk otthon sosem volt tabu és most sem az.Lányom 9éves és mindennel tisztában van.Férjem előtt sosem szégyeltem ezt a dolgot,ez ellen nem lehet mit csinálni.

36/N

2019. dec. 6. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
0%

Házastársak között nem szabad, hogy tabu legyen. Munkahelyen mondjuk nők előttem (férfi vagyok) nem beszélnek ilyenről. Ezt így is tartom helyesnek. Egymás között lehet, hogy beszélnek róla.

Szerintem kb. így is normális, ahogyan most van.

Az érthető, hogy interneten, névtelenül bátran beszélnek róla. Az internet pont erre való: kényes dolgot névtelenül meg lehet kérdezni.

2019. dec. 6. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
59%
Nem szégyellem és gondolom, más sem. Nők vagyunk, minden hónapban ez van jó pár évtizedig.
2019. dec. 6. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
34%
Itthon nyilván nem tabu, mert együtt élünk a férjemmel. Idegeneknek viszont nem szoktam reklámozni, hogy épp megvan és mim görcsöl és a baráti társaságban sem erről beszélünk...
2019. dec. 6. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Metionin ***** válasza:
50%

Szerintem ez jó. Amikor én gyerek volta, még volt több olyan osztálytársam akinek nem magyarázták el otthon, internet nem volt, aztán rémültek ott halálra amikor megjött nekik.

Én így direktbe nem beszélek róla, szerintem senki sem de nem kezelem tabuként ha valaki megkérdezi hogy épp miért hánytam vagy lettem rosszul, akkor megmondom hogy ezért.

29/nőstény

2019. dec. 6. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
52%

Én örülök ennek. Mikor kicsi voltam, anyukámmal tudtam erről beszélni, de voltak olyan "finomságok", amik féltem, hogy nem normálisak, ezeket a barátnőmtől kérdeztem meg kicsit félve. (Hogy ha feláll, tüsszent, köhög, ő is érzi-e a vérlöketet. Ezeket pl. nem írták le a kis prospektusokban sem. Meg hogy első nap hasmenésem lesz. Mivel ezek nem mindenkinél vannak, ezeket meg kell szokni.) Ma már nem csak a neten, de élőben is beszélek bárkinek a menstruációról (nyilván, aki kérdez, nem csak úgy random. :D).


De tapasztalatom szerint a férfiak kevésbé tekintik annyira tabunak, mint amennyire a nők kezelik azt tabuként. Mindig nőktől hallom, hogy jaj, el kell a betéteket rejteni, nem lehet a fürdőben, a szobában tartsd lakat alatt, ne lássa férfiszem.

2019. dec. 6. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
53%
Hentes vagyok, engem nem zavar egy kis vér. Inkább az, hogy ahányszor tv nézés közben eszek, benyomnak 4 hüvelygomba, székrekedés és prosztata reklámot
2019. dec. 6. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
52%

Azzal semmi gondom nincsen, ha nők ezt egymás között megbeszélik.

Úgy gondolom, hogy -természetesen- tudunk róla, hogy létezik, de attól még ez egy privát ügy, azaz mindenkinek a magánügye.

Azt viszont rettentően utálom, amikor vacsora közben jönnek a bélflórával, a hüvelygombával, a menstruációval, a hajmenéssel meg a társaikkal...

2019. dec. 6. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
36%

Most érezzem magam kellemetlenül mert nem beszélek róla de boltba meg kell vennem a betétem és a pénztárba férfi pénztáros csücsül akkor már ezzel is nyiltan jelzem hogy hé mindenki menstruálok.


Nekem ilyenek eszembe se jutnak tök természetesen odamentem de amúgy a pasi se nézett rám csúnyán mert betétet vettem.

2019. dec. 6. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
0%
7-es most is kacagok. :D
2019. dec. 6. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!