Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Hogyan szoktátok kávéval...

Hogyan szoktátok kávéval kínálni a vendégeket?

Figyelt kérdés

A gyakorlati megvalósításra, a "tálalásra" lennék kíváncsi. Én az edzéseim miatt általában teásbögrében iszom a kávés tejet, de nyilván ha már felhívok valakit, próbálnám valahogy szofisztikáltabban megoldani a dolgot és nem csak elé csapni egy ugyanolyan szörnyűséget :D

Van egy csomó készletem, teásbögre, ilyen félbögre-szerűség (bevallom, nem vagyok szakértő), van mokkás csésze, minden, ami kell. Melyiket szoktátok kivinni? Ti magatok töltitek ki, vagy csak mellé csapjátok a kotyogóst? Tálcán adjátok mellé a cukrot, stb-t, vagy előre megkérdezitek, mit szeretnének és úgy készítitek el saját belátásotok szerint?

Nem bánom ha bő lére eresztitek, mert kicsit el vagyok anyátlanodva. Valahogy nem kávézgatós környezetben nőttem fel és fogalmam sincs, mi az, amit otthon "illik", mi az ami túl van spilázva és mi a gáz. Így felnőtt fejjel azért elég ciki, hogy nem merek senkit felhívni egy kávéra :)


2019. dec. 11. 16:28
 1/7 anonim ***** válasza:
96%

Otthon ezt nem érdemes túllihegni.

Tálca rá a két kitöltött kávé. Cukor, édesítő, tej..

Ha ismered az illetőt, akkor a konyhában is megcsinálhatod neki.

2019. dec. 11. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
22%

Jajj, ne idegesíts már! Hogy cserélnéd ki a motorblokkot a kocsiban? " - Kérsz egy kávét? - Igen, köszönöm!- Hogyan szereted?- Két cukorral, kis tejjel."



Lefőzöd a qrva kávét, kitöltöd egy kávés csészébe, teszel mellé egy tejszínt, meg 2 cukrot, és odarakod elé a kis asztalra.

2019. dec. 11. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
29%

1. Valakit (valakiket) meghívsz magadhoz egy kávéra (teára).

2. Megérkeznek, 10-15 percet beszélgettek, erről-arról.

3. Megkérdezed, hogy mit kérnek (kávét, teát, ásványvizet, üdítőt, bort, sört, pálinkát).

4. Ha nem sütöttél semmit, akkor valami csipszet (sic) bontasz, mkis tányérra teszed (ha kell, akkor többre), mindenki elé teszel kisebb tányérkát.

5. Megfőzöd a kávét, teát, kiöntöd az italokat. Kávét kisebb, teát nagyobb csészében, alátétként kistányért adsz. Cukortartóban cukrot, cukorcsipeszt, mellé tejszínt, arra való kis edényben, kiskanalat a cukor elkeveréséhez.

6. Közben kínálod őket borral, pálinkával - ki mit kért.

7. Csevegtek lityi-fityi dolgokról, vagy szidjátok a házastársatokat, rokonokat, főnökötöket, szomszédot...

8. Végén illik, hogy megköszönjék a vendéglátást és egyikük megígéri, hogy legközelebb nála találkoztok.


Eddig Téged soha senki nem hívott egy kávéra? Tedd úgy, ahogy ő csinálta.

2019. dec. 11. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Kösz a válaszokat, jöhetnek még aztán összefércelem valahogy a saját stílusom.

Soha nem kávéztam még senkinél, a "házhoz járós" barátaim eddig mindig megálltak a sörnél, ami a tukmálást illeti. Kávéházban volt már találkozóm persze, de az meg nem ugyanaz.

Gyakorlatban soha nem láttam ilyesmit, mert gyerekkoromban anyám iszonyatosan antiszoc volt, soha nem jött hozzánk senki, mi sem vendégeskedtünk, szóval tapasztalatom semmi ilyen téren, az én otthoni kávézási szokásaim meg mint írtam, nem túl kifinomultak...:D

Most kicsit "felnőttesebb" társaságban vagyok. Szeretném megtalálni az arany középutat, valami könnyed, de elegáns megoldást, ahhoz meg kell valami, amiből kiindulhatok.

2019. dec. 11. 17:04
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, hogy milyen vendégségről van szó. Ha pl barátok, közeli rokonok, akikkel közeli és jó kapcsolatban vagyunk, akkor simán lefőzném a kávét, megkérdezném, hogy mit kér bele, kitenném az asztalra a prolis bögréimet, a doboz tejet és a cukortartót úgy, ahogy van, aztán tegyen mindenből annyit, amennyit szeretne. Ha mondjuk a főnököd jön át (amit nem tudom, hogy miért tenne, de tegyük fel, hogy valami formálisabb viszony van a vendéged és közted), akkor érdemes beszerezni egy kis kávés készletet (akár olcsóbb kategóriájút is), általában van hozzájuk a csészékhez illő cukortartó és kis tejes kancsó, nekünk még kávés kancsó is van az egyikhez anyáméknál. Szóval én úgy csinálnám, hogy előre tennék cukrot és tejet a kávés készlet megfelelő tartókáiba, a tejet betenném a hűtőbe, mikor megérkezett a vendég, akkor kicsit beszélgetünk és megkérdezem, hogy megkínálhatom-e egy kávéval, ha igent mond, akkor odateszem a kávét, tálcán kiviszem az asztalhoz a csészéket (a hozzájuk tartozó csészealjjal) és valami kis sütit vagy kekszet egy kis tányéron, ameddig lefő a kávé, addig beszélgetünk, sütizünk, ha lefőtt, akkor beleöntöm a készlethez tartozó kancsóba (ha nem volt hozzá, akkor hagyom a kotyogósban vagy a kávéfőző kancsójában) és úgy viszem ki, hogy mindenki annyit öntöm, amennyit szeretne.

Nem tudom, hogy így "illik"-e hivatalosan, de én így csinálnám.

2019. dec. 11. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Megkérdezem, hogy milyet kér: eszpresszót, hosszú kávét, kapucsínót, lattét, americanót. Bármelyiket tudom prezentálni az itthoni kávéfőző gépemmel, ezért elkészítem, amit kér (direkt vannak hozzájuk való poharaim, csészéim is). Megkérdezem, a tejhab tetejére fahéjat kér vagy kakaóport, hozzá cukrot kér vagy mézet vagy édesítőt.

Hét én így.... De nekem ez a mániám, a kávé:)

2019. dec. 11. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Kései Sirató ***** válasza:
Én soha nem kávézom, ezért nálam a vendég csak tea és kapucsínó közül választhat, megkérdezem, hány cukorral kéri, elkészítem, és a tálcára csak 2 csészét teszek csészealjjal, a csészében a kért itallal és ennyi.
2019. dec. 12. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!