Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Karácsonykor valóban nem...

Karácsonykor valóban nem illik alkoholt adni ajándékba?

Figyelt kérdés
A párom szerint és az egyik barátnőm szerint sem illik, mi viszont többször adtunk már családon belül, sőt a párom apukájának is bort vettem idénre. Anyukám volt párja (meghalt sajnos) ügyvezető igazgató volt egy cégnél, nagyon kulturált ember volt, ő is sokszor adott-kapott alkoholt ajándékba. Ez tényleg illetlenség?

2019. dec. 13. 21:51
 1/10 anonim ***** válasza:
83%
Hmm nem mondanám,hogy illetlenség,max az alkohol mellé vegyél valamit pluszba.
2019. dec. 13. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
63%
Mit vennél pia helyett? Bögrét? Elektromos fogkefét? Az alkohollal nem lehet mellényúlni! Egy pillanatnyi boldogságot adsz! ;)24f
2019. dec. 13. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
91%

Nem az. Csak ha kannásborra gondoltál :)

Pl. Egy borkedvelőnek egy minőségi bor kedvére való ajándék.

Ismerni kell az illetőt, vagy pl. céges karacsonyra egy ferfikolleganak nem is tudsz jobb ötletet.


Hölgyeknek nem a legjobb választás, ha csak nem tuod biztosra, hogy örülhet neki.

2019. dec. 13. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Persze, nyilván jó minőségűt vettem. Imádja a sajtokat, házi készítésű sajtot vettem neki hozzá, meg minőségi bort. Szerintem sem lehet férfinak más venni, ezzel nem lehet mellélőni, főleg, hogy szeret borozni. Anyósnak már mást vettem (ágyneműt), csak tökre fura volt ez, hogy alkoholt nem illik...
2019. dec. 13. 22:12
 5/10 anonim ***** válasza:
10%
Szerintem mindig proli dolog. Füvet, fájdalomcsillapítót sem adunk, de enyhe mérget igen? Furi.
2019. dec. 13. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
94%

Dehogy illetlenség! Csak nem árt tudni, hogy az illető fogyaszt, vagy fogyaszthat-e alkoholt.


#5: Proli dolog, meg enyhe méreg, mi? Vörösbor hatásairól tetszettünk már hallani, vagy odáig már nem sikerült eljutni?

2019. dec. 13. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
95%

Jajj istenem . Okosabb maradtál volna ha nem írsz inkább semmit , kedves 5-ös :D

Amúgy a bor jó ajándék :)

2019. dec. 13. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Phoney ***** válasza:
88%

Alapvetően max. olyat illetlenség adni, aminek nincs élvezeti értéke, csak az idegnyugtató fogalmát meríti ki (ahogy tegnap 22:13 elképzeli). De van, aki az ilyen italnak is örül...


Inkább akkor nevezném illetlenségnek, ha nem tudod, hogy fogyaszt-e alkoholt az ajándékozott, illetve hogy szereti-e az adott italfajtát, és milyen minőséget fogyaszt belőle. Én elég sok alkoholt ajándékozok, de nem vennék valakinek italt úgy, hogy sejtésem sincs, jó lesz-e neki.

Ismerek 1-2 embert, akinek tele van a spájz jobbnál jobb ajándék italokkal, és ott mennek tönkre a több ezer forintos borok, mert nem isznak vagy nem azt isznak, hát az ilyen gyűjteményt nem igazán illik gazdagítani akkor sem, ha nem tudsz róla.

2019. dec. 14. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Annak, aki egyáltalán nem iszik alkoholt, nem illik. 18 éven alulinak sem.

Meg annak sem, akinek alkoholproblémái vannak, ezért aggódik miatta a családja.

Egyébként illik.

2019. dec. 15. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
67%

Szerintem illik.

Amit én illetlenségnek tartok az a tusfürdő, parfüm és társai.

Egyrészt nem tudod az az illat be-e jön neki, másrészt célzás lehet arra, hogy büdös.

2019. dec. 15. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!