Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Ha csak vendégként vagyok...

Ha csak vendégként vagyok meghívva egy céges rendezvényre akkor milyen alapon csesznek le ha nem megyek?

Figyelt kérdés

Céges rendezvény melyre „szeretettel“ várnak engem is, mint technikai dolgozót.

Rákérdeztem külön: tisztázzuk én most vendégként vagyok hívva, vagy dolgoznom is kell ott?

A válasz: csak vendégként.

Én meg köszöntem a meghívást és mondtam ha tudok elmegyek.

Mivel a rendezvény szombaton volt mely nekem nem munkaidő (meg senkinek se itt) így nem mentem.

Erre kaptam a lecseszést mi az hogy nem voltam.

Rákérdeztem újra: én nem vendégként voltam meghívva? De.

Kérdésem: ha vendégként vagyok meghívva mi az alapja a lecseszésnek? Én ha meghívok valakit a családi rendezvényemre és nem jön, nincs jogom és alapom lecseszni miért nem jött!Ő tudja miért nem jött, a világ azért megy tovább bárki nélkül.

Szerintetek mi volt itt a gond?


lehet paranoid vagyok de sztem az lehetett a gond hogy a „vendég“ az csak egy maszlag hazug duma volt, valójában dolgoznom kellett volna a rendezvényen.

Csak ha elrendelték volna hogy munkaidő és kötelező jönni, akkor azt ki is kellett volna fizetni. Így jött ez a simlis hazug megoldás hogy „vendég“ és ha már ott vagyok akkor ugyan már tegyek meg ezt meg azt.... persze ingyen.

Szerintetek erről szólt az egész?


2020. jan. 8. 10:33
 1/9 anonim ***** válasza:
72%

Esetleg számoltak a jelenléteddel, annyi kaját, piát rendeltek, akkora termet foglaltak, hogy mindenki beférjen, csak, hogy a legalapabb dolgokat említsem.

Függetlenül attól, hogy céges vagy nem, az nagy prosztóság, hogy nem mész el, úgy hogy nem szólsz, annak ellenére, hogy külön megkérdeztek.

2020. jan. 8. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
79%

Nem kellett volna dolgoznod.

Valószínűleg olyan céges bulit akartak, ahol mindenki ott van, mert az hú de jó kis csapat összekovácsoló program.

És most azt gondolják, hogy te különcködtél, nem akartál velük lenni. Amihez persze jogod van, nem kötelező ezeken részt venni, úgyhogy nem kellett volna ezt szóvá tenniük.

2020. jan. 8. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
89%
Ja, hát lehet, hogy csak annyi volt a gond, hogy azt gondolták, hogy mész, mert nem mondtad meg, hogy nem fogsz elmenni.
2020. jan. 8. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

"hogy azt gondolták, hogy mész, mert nem mondtad meg, hogy nem fogsz"



Bocsesz de én sose mondtam hogy megyek. Én ennyit mondtam: HA tudok megyek. Ennyit és nem többet.

Akinek van egy csöpp esze ebből leveszi hogy ez egy burkolt "nem megyek".

Az hogy ők ezt megyek ha tudok úgy fordították le hogy biztos hogy megyek, hát tudom sajnálni ez legyen az ő bajuk


De akkor is abszurd az egész. Meghívok valakit a szülinapomra azt mondja jön, majd nem jön én meg lecseszem mi az hogy nem jött?

WTF?

Hát ha nem jött nem jött senki nélkül se áll meg a világ!

Még a főnök nélkül se.

2020. jan. 8. 11:08
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Pénzről, szavahihetőségről szólt a történet. Foglalták a helyet a részedre, berendeltek enni-, innivalóból annyit, hogy neked is jusson, kifizették mindezt és abban a hitben tartották a rendezvénynek otthont adó hely képviselőit, hogy ott leszel, - ergo, segget csináltak a helyiséget lefoglalók a szájukból az eset miatt. A tisztességtelen eljárás az volt részedről, hogy nem vállaltad fel kerek perec, hogy nem áll módodban részt venni a rendezvényen. Ilyen egyszerű, - nem mellébeszélni kell és azt várni, kitalálják, "Mire gondolt a költő?", - hanem diplomatikusan, tapintatosan fel kellett volna vállalnod és tudatni kellett volna az álláspontodat nyíltan.

Az érem másik oldala az, hogy amennyiben egyértelműen közli az álláspontját egy ember, akkor illik "elengedni", - nem kell agitálni, csesztetni, utólagosan számlát benyújtani a részére, hanem tudomásul kell venni, hogy ő nem lesz ott a rendezvényen. -Ez sem szokott zökkenőmentesen lezajlani! Engem egyszer egy fordított élethelyzet ért: nem kérdeztek meg, hogy részt óhajtok-e venni egy olyan rendezvényen, amelyet leszerveztek a hátam mögött, aztán elém álltak, hogy jövök x összeggel a rendezvénnyel összefüggésben. Kerek perec megmondtam, hogy forduljon bizalommal az összegért ahhoz a szervező, akit megkérdezett, hogy részt óhajtok-e venni a rendezvényen. Nem tudott velem mit kezdeni, - ennyiben maradtunk!

2020. jan. 8. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

"Foglalták a helyet a részedre, berendeltek enni-, innivalóból annyit, "



Ne költs hozzá olyat amit én sose mondtam. Semmiféle inni és ennivaló nem volt, ami a csapból folyt az volt és kész. Ez nem ilyen eszem iszomos rendezvény volt.

Foglalták a helyet: a cég saját épületében volt, nem külső helyen.


És egyben rámutat arra mennyire naivak egyesek, mert időközben kiderült az is miért kellettem én annyira.

Mert a bútorpakoláshoz kellet volna a markos legény! Ráadásul INGYEN!

Na erről szólt a "meghívás" és semmi másról.

2020. jan. 8. 11:58
 7/9 anonim ***** válasza:
85%
Akinek van egy kis esze, az ha tudja, hogy nem megy, akkor azt mondja, hogy nem megyek, nem azt, hogy lehet, hogy megyek :D
2020. jan. 8. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Meggyőződésem, hogy a válaszodban MEGINT ferdítettél úgy, ahogyan a kérdéshez fűzött magyarázatodban is, - kizárt, hogy egy Magyarországon megrendezett céges rendezvényen egy pohár víz mellet ücsörögnek és tapsikolnak az emberek. Röviden: folyamatosan mellé beszélsz, bármerre is jársz, - örülj neki, hogy csak lecsesztek.
2020. jan. 8. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

" Akinek van egy kis esze, az ha tudja, hogy nem megy, akkor azt mondja, hogy nem megyek, nem azt, hogy lehet, hogy megyek :D"


Igazad van!!!!

Tanultam az esetből!!!


Ígérem ha legközelebb csak meghallom a rendzvény+ meghívás szópárost már azonnal minden gondolkodás nélkül vágom kis rá hogy NEM!!!!!


Mit az agresszív kismalac!!


Jössz?

NEM!!!! Grrrr röff röffff grrrr


Ugye így akkor jó lesz?

Minden félreértést elkerülendő?

2020. jan. 8. 17:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!