Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Miért lett divat manapság a...

Miért lett divat manapság a környezetvédelem?

Figyelt kérdés
Mostanában mindenütt az megy, hogy óvjuk a környezetet bla bla bla, szemétszedés és persze megy fel a facbukra mert ugye anélkül nem ér semmit a szemétszedés ha nincs 26 fénykép róla, de van aki videót készít, hogy milyen ügyesen össze szedte az erdőben a szemetet, majd beül a benzines autójába , miközben a videózás közben végig járt, gondolom, hogy ne hüljön ki .... :D képmutatás az egész, egy átlag ember nem tudja felvenni a harcot a több ezer repülővel ami most is tonnaszám fogyassza a naftát...
2020. jan. 25. 12:03
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
De még mindíg jobb mint a semmi.
2020. jan. 25. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Úgy, ahogy az egyes mondja. Most nehogy már ezért lecsesszük az embereket könyörgöm. Ha divatból csinálják, ha nem, a szemétszedés és a többi jótett ettől függetlenül megtörténik, és ettől nem lesz baja senkinek sem.
2020. jan. 25. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Mert fejlődik a társadalom, ami pozitív.

A képmutatás megint más kérdés.

Ez talán a nagyon kevés előnye a kirakatvilágnak a közösségi médiában. Azok az ostobák, akiket emlegetsz, ugyanúgy mennének az autóval szemétszedés nélkül is, de felülnek a hype-ra és szednek egy kis szemetet. Máris tettek valami pozitívat is.

2020. jan. 25. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Mert tönkretesszük a földet. Persze csak szemétszedéssel nem lehet megállítani, de azért a közvetlen környezetünkért tehetünk. Egy durva példa:

[link]

Szerintem ahhoz hogy tényleg történjen valami nem elég pár embernek tenni érte, hanem rá kell venni, az embereket hogy tegyenek valamit. Példa:

[link]

Tehát nem lesz más választásod. Nagyvárosban élek ahol szmogriadó van. Ez ellen is lehet tenni. Szelektív szemétgyűjtés. Ha a papírt és a műanyagot is egy kukába teszem egyszerűen nem lesz elég a hely a rendes kukában, muszály vagyok külön gyűjteni. Itt sincs más választásom.

Tudom hogy sokkal durvább dolgok folynak itt mint az eldobott szemét, de mint mondtam a közvetlen környezetünkért tehetünk.

2020. jan. 25. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem olvastál vagy nem láttál fényképet elpusztult tengeri élőlényekről, amiknek a gyomrából emészthetetlen PET-palackokat operáltak ki, miután elpusztulásuk után felnyitották a gyomrukat?

Nem veszed észre, hogy itt is úton-útfélen csupa-csupa szemét vesz bennünket körül?

Nem hallottad vagy nem láttad a tv-ben, hogy áradáskor a Tisza mennyi szemetet hoz ide Ukrajnából?

Nem tudsz arról, hogy a Csendes-óceánban egy Magyarországnyi kiterjedésű műanyagpalack-sziget úszik????

És még ekkor ilyen kérdést teszel fel?!

2020. jan. 25. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Nincs ebben semmi képmutatás akármennyire is bele akarod magyarázni.


Én túrázóként, erdőjáróként becsülöm, ha valaki gyűjti a szemetet, hiszen 1-1 útvonal okádékul néz ki, főleg a Budapest és egyéb nagyváros környékiek ahova nem csak a természet szerető emberek mennei ki, hanem az összes proli.


Ha csak egy ember "megspórol" az országban az már 10 millió zsák szemét. Sok kicsi sokra megy.

2020. jan. 25. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha divat is, inkább a környezettudatosság legyen divat, mint bármi más, ennek legalább van haszna.

Mondhatnánk, hogy nem a lakosság szokásai a fő okozója a környezetszennyezésnek, de ha közvetetten is, de mi vagyunk felelősek az ipar, mezőgazdaság stb. általi környezetterhelésnek is, mert a döntéseinkkel, az elköltött pénzünkkel szavazunk, hogy milyen cégeket támogatunk, tartunk életben, ha van rá kereslet, akkor továbbra is működni fognak. Ha viszont megerőltetjük magunkat, és ha kicsit körülményesebb is, de helyi termelőktőp vasárolunk, vagy ha van lehetőség, mi magunk termeljük meg valamennyi részét az ételeinknek, fát ültetünk stb, azzal igenis sokat teszünk. Mindenkinek ki kéne vennie a maga részét, és a sok kicsi egy naggyá tevődik össze.

2020. jan. 25. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
68%

Mert jól kommunikálható és mindenki szerint jó dolog.


Ugyanakkor nagyon rossz hozzáállás ez, hogy te nem tehetsz semmit se. Csak te meg én meg a többi ember tud tenni. Először is azzal ha tisztába kerülünk azzal, hogy hogy szennyezünk és mindenki kicsit/nagyon visszafogja magát.


Az is jó ha nem szemetelsz de ez nem biztos, hogy elég ellenben ahelyett, hogy mondjuk azt várod, hogy a kormány tiltsa be az autókat esetleg te autózol kevesebbet. Amikor új lakást veszel akkor olyant választasz ahonnan pl. nem kell ingázz a munkahelyedre.

Nem jársz több ezer kilométerre repülővel nyaralni. Nem vásárolsz fölösleges dolgokat hanem inkább élményekre költesz. Nem vásárolsz olyan termékeket amik fölöslegesen szennyeznek. (pl. én évek óta alig iszok palackos ásványvizet, üdítőket csak azért mert "magamtól" rájöttem micsoda hülyeség)

2020. jan. 25. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Értem , hát akkor... Jó , ilyen a mai világ :D anno haverom 2es golfjába az erdőbe cseréltük le az olajat 😂😂😂 persze ilyet már nyílván nem tennék
2020. jan. 25. 13:47
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Ez tényleg nagyon vicces, megérdemel 3 nevetős emojit. Inkább szánalmas hogy büszke vagy rá, és még reklámozod is. Látszik hogy egy primitív ember vagy. Fogalmad sincs a környezetvédelemről, de semennyire sem. Persze nem lep meg, tele van az ország ilyen gyökerekkel mint te, lehet én is kiírok egy kérdést, hogy miért lett manapság divat gyökérnek lenni...
2020. jan. 25. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!