Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Ti mit gondoltok a tömegpszich...

Ti mit gondoltok a tömegpszichózisról? Hajlamosak vagytok a hatása alá kerülni?

Figyelt kérdés
Egy tökéletes példát hoznék erre: Színházba vagytok, és mondjuk egy jelenet vége van. Ti kétségbeesetten elkezdtek körbenézni, hogy "most akkor kéne e tapsolni, vagy nem?" mire valaki elkezd tapsolni, majd ketten, tízen, és végül ti is becsatlakoztok, CSAK AZÉRT, MERT MÁSOK IS. Ez a tömegpszichózis alapja. Ezer meg ezer változata van, a szórakozóhelyeken történő táncolástól kezdve, a stadionokban történő szurkoláson át a más emberekhez való viszonyodig, mindenhol ott van. A lényege annyi, hogy CSAK azért teszel, vagy nem teszel valamit, mert MÁSOK is teszik, vagy nem teszik azt. A tömegbe való elvegyülés, az árral való haladás, az egyén megszűnése, ez a tömegpszichózis. A divat, a slágerek, a felkapott dolgok mind-mind a tömeghisztériára alapoznak. Ti mennyire vagytok rá hajlamosak? Magával ránt titeket a tömeg, vagy képesek vagytok individuum-ok maradni bármilyen körülményektől függetlenül? Mi a véleményetek erről a jelenségről?

2019. aug. 26. 15:54
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
88%
Ahhoz nagyon tudatosnak kell lenni, hogy ne kerülj tömegpszichózis alá, ez nem képesség, hanem tudatossági szinttől függ.
2019. aug. 26. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

A megfelelő helyeken nagyon szívesen vetem alá magam. Egy közösségi élmény lesz belőle és hihetetlen jó tud lenni!

Egy koncerten egy emberként énekelni, táncolni, tapsolni. Egy sporteseményen egy emberként szurkolni és örülni a csapat által elért sikernek. Ezek mind nagyszerű dolgok, és ezt úgy mondom, hogy egyébként utálom a tömeget. De ez ilyenkor más.

Viszont ha nem akarok a része lenni, akkor nem leszek az. A reklámok és divat-trendek világ életemben hidegen hagytak, csak akkor veszek meg/fel valamit, ha az nekem is tetszik, nem azért mert mások is ezt veszik meg/fel.

A közösségi élmény egy nagyon pozitív dolog.

Az emberek szándékos manipulálása egy termék vagy viselkedésminta követésére gyalázatos.

Nekem ez a véleményem.

2019. aug. 26. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Nem teszek semmit csak azért, mert más megteszi vagy azért, mert bárki elvárja tőlem. Ha részt veszek valamiben, akkor azt azért teszem, mert részt akarok venni (ahogy az előző is jól leírta), nem azért, mert mások megteszik, az ilyesmi sose hatott rám.
2019. aug. 26. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Na, engem viszont világ életemben visszataszított ez az egész, hogy a tömeggel együtt bármit is csináljak. Például, mikor kint voltam 2016-ban Franciaországban az EB-n, a Magyarország - Portugália meccsen (amúgy hatalmas élmény volt), és elkezdte a magyar közönség körülöttem énekelni az "éjjel soha nem érhet véget" című dalt, borzalmasan rosszul éreztem magam. Itt vagyok egy fantasztikus sportteljesítmény megvalósulásakor, és akkor ez a birka tömeg egy 90-es évekbeli idióta popslágert ordít torokhangon, CSAK AZÉRT MERT MÁSOK IS. Erre nincs semmiféle logikus magyarázat. Egyvalaki elkezdte ezt a hülyeséget még a selejtezőknél, és a birka tömeg meg átvette. Agyatlannak tartottam akkor is, és most is ezt az egész intézményt. Ha rajtam múlott volna, és én lettem volna a közönség hangja, egyenként felsoroltam volna a kezdő 11-et, minden nevet háromszor elismételtem volna, és megköszöntem volna a teljesítményt. Ehelyett egy ostoba, naív slágerdalt kellett hallanom, aminek semmi de semmi köze nincs a futballhoz, a játékosokhoz, csak egy birka kitalálta valamikor, tízezer birka meg követni kezdte. Nekem ennél sokkal nagyobb a büszkeségem. Úgyhogy én ott, egyedül megköszöntem a játékosoknak a mutatott teljesítményét, miközben ezt ezrek torka nyomta el azzal a felfoghatatlan dalszöveggel.
2019. aug. 26. 16:24
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Ugyanez a meccs, csak itthonról néztem.

Nem szeretem a focit. A magyar focit még annyira se. A ria-ria-hungáriázástól alapvetően agybajt kapok.

De akkor és ott hatalmas élmény volt a tömeggel együtt riázni, szurkolni, örülni és aztán a 4-6os vonalán sétálni együtt ünnepelve.

Azt, hogy valami az agyadra megy, vagy elfogadod és nem veszel el a részletekben, hanem inkább az élményre koncentrálsz, csakis te döntöd el. Magadnak kreáltad a rossz élményt.

2019. aug. 26. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
3-as, akkor kérdezem máshogy. Szombat este van, és mondjuk kitalálod, hogy te ma márpedig szeretnél bulizni egyet (nem tudom hogy amúgy szeretsz e, de most a példa kedvéért felteszem, hogy szeretsz bulizni, táncolni). Ez a te szándékot, ezt senki nem befolyásolhatja. Lemész a helyi klub-ba, és azt látod, hogy az ég világon senki nem bulizik, szól a zene, de mindenki unottan ül az asztalánál. Te egyedül bemennél táncolni? Lenyomnál egy két órás táncot totál egymagad, csak mert úgy jöttél el otthonról, hogy ezt akarod? Vagy ha megfordítjuk a kérdést, otthon elhatározod, hogy nem akarsz táncolni egyáltalán, majd elmész a klub-ba. Ott az égvilágon mindenki táncol, te egymagad ott ülsz az asztalnál, iszogatod a koktélodat, elégedetten, mert úgy jöttél el otthonról, hogy nem akarsz táncolni, tehát elvagy nélküle. Ez így működik nálad? Az számít, te mit akarsz, és nem befolyásol a tömeg?
2019. aug. 26. 16:34
 7/16 anonim ***** válasza:

HA nincs kedvem táncolni, akkor nem fogok felállni. Bár akkor nagy valószínűséggel átmegyek egy másik, nyugisabb helyre.

HA van kedvem táncolni, akkor kimegyek az üres parkettre és táncolok, vagy magammal csábítok valakit és máris nem vagyok egyedül. Ha meg ennyire savanyú a banda, ugyancsak találok másik helyet.

Mi a baj? Ennyire utálod az embereket, az életet, vagy mit, hogy minden áron ilyen negatív akarsz lenni?

2019. aug. 26. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Én abszolút immunis vagyok rá. Sose járok emberek közé, nemigen nézek tömegtájékoztatási eszközöket, sohase követtem a trendet és a divatot, tehát rám nincs hatással a tömeghisztéria.
2019. aug. 26. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Én csak keresem a miérteket. Meg szeretném ismerni az olyan emberek gondolkodását, akik a saját cselekedeteiket másokéhoz igazítják. Én nem tudom, az milyen lehet, világ életemben ösztönösen csak magamra figyeltem, elhatárolódtam a tömeg akaratától, véleményétől. Sőt, bevallom, kicsit taszított is mindig a tömeg, de csak azért, mert nem sosem sikerült megértenem. Nem értettem, miért befolyásol bárkit is az, hogy mások mit tesznek. Miért van az, hogy ha két étterem van egymás mellett, az egyikbe ülnek tízen, a másikba nem ül senki, akkor az emberek 95%-a abba megy be, ahol 10-en ülnek. Tudom, mert dolgoztam annó egy sétányon, ahol több étterem és kajálda is van egymás mellett. Nem szólal e meg az emberekben a büszkeség ilyenkor, hogy "birka vagyok, jaj, nem akarok birka lenni?"
2019. aug. 26. 16:46
 10/16 anonim ***** válasza:

Khm. És mi van akkor, ha mondjuk azért ülnek be, mert ha már ülnek ott, az azt jelenti, hogy annyira nem lehet rossz a kaja, míg a másik gyanúsan üres, tehát lehet, hogy szar a kaja. Akkor te melyiket választod, ha egyikről se tudsz semmit, csak azt látod, egyiknél jóízűen esznek többen, a másikat kerülik? Nem biztos, hogy igaza van a tömegnek. De nem mindenki akar kockáztatni.

Én csak azt érzem a szavaidból, hogy magad előtt is tagadod, de te meg a csökönyös szamár kategória vagy, aki csak azért is mást tesz, mint a többi. Ami pont ugyanakkora butaság, mint agy nélkül követni a tömeget.

2019. aug. 26. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!