Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Nincs későn még gimnáziumra?...

Nincs későn még gimnáziumra? (Fontos! )

Figyelt kérdés

Hali. A segítségeteket szeretném kérni, lenne egy, vagyis jópár kérdésem. Szlovákiában élek a családommal, most vagyok az alapiskolámban utolsó évet (9.-es). Sajnos ebben az évben családon belül nagyon rosszra változott a helyzet és őszintén szólva le szeretnék lépni. Eddig az volt tervben, hogy a szlovákiai magyar iskolák közül választok egyet, de most megfontoltam, hogy elmenyek Budapestre. A táncsics mihály tehetséggondozó kollégiumot ajanlották nagyon sokan, de ugye iskolát is kell találnom. Na és akkor most jöjjenek a kérdések, bocsi hogy sok van, de nagyon fontos ez nekem.

Nem késő még, hogy szeptembertől egy Budapesti iskolába járjak?

Melyik gimnáziumot ajánljátok nekem (ne legyen túl gyenge, de erős sem, jó közeg és közel a kolihoz)?

Ha konzervatóriumba mennék, azt lehet 0 zene tudással?

Szerintetek bírjam ki ezt a négy évet, vagy tegyek most valamit (Budapest)?

És ha még nem késtem el, mikor és hol tudok jelentkezni iskolákba?

*Előre is köszi a válaszokat és bocsi a hülye címért.



2020. febr. 5. 19:13
 1/5 anonim ***** válasza:
18 éves korod alatt nem válthatsz iskolát, nem költözhetsz el otthonról a szüleid beleegyezése nélkül, föleg nem költözhetsz más országba.
2020. febr. 5. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Iskokát muszály váltanom, másképp hogy lennék középiskolás? És egy szóval sem mondtam, hogy a szüleim nem egyeznének bele, lehet még örülnének is :D
2020. febr. 5. 19:56
 3/5 anonim ***** válasza:
Esetleg ha jövő év elején felhívod a választott iskolát hogy átvennének-e. A magyar felveteliknek már vége van, mármint az írásbeliknek és már kellett jelentkezni a sulikba.
2020. febr. 5. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Komolyan? Ilyen hamar?

Hát ez szomorú, akkor nem tudom mit kezdek. Itt csak májustól vannak a felvételik, azt hittem még időben vagyok. Tud valaki segíteni mit tudok csinálni ebben a helyzetben?

2020. febr. 5. 21:51
 5/5 anonim ***** válasza:

Konkrét iskolát válaszd ki és érdeklődj náluk.

A szóbelik még csak most jönnek nálunk is. Lehet hogy tudnak valamilyen jó ötletet számodra.

2020. febr. 17. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!