Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Szerintetek nem furcsa, hogy...

Szerintetek nem furcsa, hogy 17 évesen sem vagyok elég bátor, hogy elintézzek valamit magamnak?

Figyelt kérdés

Vázolom a helyzetet. 17 vagyok, a felső tagozatot általánosban magántanulóként töltöttem.


alsóban két sulim volt. Pont akkor jött egy váltás amikor épp magamtól kezdtem volna járni suliba. Aztán a 3. "sulim" a magántanulás volt. Hogy miért? Azért, mert az iskolában nem tudtam úgy fejlődni, ahogy itthon. Beoszthattam az időmet, ahogy nekem jólesik és láss csodát, kitűnő lettem...


Aztán úgy határoztunk, hogy 9.-re gimibe fogok menni. Hát beiratkoztunk, a felvételin max pontszámot értem el, felvettek.


Eddig (9. osztályig) én még életemben egyszer nem közlekedtem egyedül se buszon, se vonaton. Mert nem volt rá szükségem.


Most amikor magamtól kellett volna suliba menni valamiért olyan félelem tört rám, hogy inkáb otthon maradtam. Nem tudom milyen érzés. Talán olyan, amit egy kisgyerek érez ha sötétben van. Egy felnőttnek ez semmi, de számomra "új" volt.


És ez már a 2. évem gimiben és még mindig anya visz suliba.


Tudom elég ciki, de egyszerűen nem merek egyedül menni. Nem tudom miért. Majd biztos jönnek az okosok, akik azt írják, hogy de mé' nem? Szálj fő' oszt mennyé' majd leszálsz.


Ez tényleg a nevelésnek és a suliváltásoknak köszönhető? Anyám túl engedékeny volt? Én félek az emberektől, nem merek egyedül intézni valamit, mert mindig olyanokat kérdeznek, amikre nem vagyok felkészülve.


Ez a magántanulásos dolog miatt a szociális készségek is kimaradtak így képtelen vagyok úgy "csajozni" vagy beszólni, ha csesztetnek.


2020. febr. 10. 06:53
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:

Az közrejátszhat, hogy anyám mindentől féltett? És azért rettegek ennyire mindentől?


Nem biciklizhettem, mert nekimegyek a fának és szétloccsan az agyam. (szó szerint idézve anyámtól)


Ja, meg az óvidából is elhozott délben, mert nem akartam elaludni és sírtam.


Szerintem itt kezdődött el. Túl engedékeny. Az állását is feladta miattam csak, hogy el tudjon hozni délben.


Rettenetes dühös vagyok rá

2020. febr. 10. 06:55
 2/13 anonim ***** válasza:
78%

“ Beoszthattam az időmet, ahogy nekem jólesik és láss csodát, kitűnő lettem...”


Aminek az ára az, hogy most szociálisan elmaradt lettél és szorongsz, nincs ezen semmi meglepő, egyenes út volt.

A válaszom az, hogy nem kell egyik napról a másikra önállónak lenned, fokozatosan nézz szembe a félelmeiddel és vállalj többet.

2020. febr. 10. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
75%

Anyukád szépen rátelepedett az életedre és egy nyámnyila alakot nevelt belőled, hogy örökké szükséged legyen rá! Ez beteges szülői hozzá állás!

Ha az én gyerekem lennél, max az első héten elkísértelek volna a suliig, aztán oldd meg magad! Így soha nem tudsz majd egy váratlan helyzetben jól reagálni...


Szerintem már pszichológusra lenne szükséged, annyira leblokkolt a fejlődésed... Nem biztos, hogy egyedül tovább tudsz lépni, anyukád meg nem lesz partner, hogy bíztasson bármiben...

2020. febr. 10. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
83%
Ismerős a helyzet: azt tudod tenni, hogy elindulsz, és megpróbálod egyedül elrendezni a dolgokat. Igyekszel, és sikerülni fog, mert meg kell neked is tanulni ezt.
2020. febr. 10. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
45%

Én is ilyen vagyok kb lányban. Én 18 vagyok és noha nem félek buszozni meg ilyenek, de eléggé szoc fóbiás vagyok. Orvoshoz kizárt dolog, hogy egyedül menjek. Papírokat nem tudok intézni. Bankba se tudom hogy kell számlát nyitni vagy befizetni valamit. Vásárolni csak szupermarketben szeretek, mert nem kell beszélnem ha ki szeretnék kérni valamit. Ruhaüzletekben rendesen félek, mert próbálják rám tukmálni a ruhát, de szó szerint görcsölök mikor nemet kell mondjak.


Nem lehet hogy veled is ez a helyzet? Én annyira nem voltam féltve semmitől, nálam ez generalizált szorongás inkább.

Azt tudod tenni, hogy szerzel barátokat, barátnőt és elhívod őket magaddal ,ha valamit el kell intézned. Én is akármilyen apró dolog van, amit nem merek elvégezni, mindig hívok barátnőt, vagy valakit ,akinek segít a jelenléte. Aztán van hogy ha nem érnek rá, akkor elmegyek egyedül és csak magam mellé képzelek valakit, ez szokta enyhíteni a szorongásomat.

2020. febr. 10. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
#3-assal értek egyet.
2020. febr. 10. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező: Nyilvánvaló, hogy mivel pont akkor maradtak ki a szociális dolgok, amikor a legjobban fejlődő szervezet voltál, ezért most már nem tudod olyan könnyen kezelni a dolgokat. Hibáztathatod anyudat, nem mondom, hogy nem jogos egy bizonyos szintig, de azóta, hogy felismerted te is, hogy ez így nem oké, te is hibássá válsz és nem áldozattá, ha nem próbálsz meg tenni ezen. Ha nincsenek barátaid, akkor kérdezd meg anyukádat, hogy ő hogyan intézi az olyan dolgokat, amik neked nem mennek vagy ő hogy vált olyanná, hogy neki ilyen könnyen mennek. Hátha ez ad egy kis löketet és elhatározod magadban, hogy neked is menni fog. Járj el boltba sűrűbben, vegyél magadnak mindig valami kis apróságot, hogy szokd a helyzetet. Nem mondom, hogy nem leszek kicsit esetlen, de ez az élet rendje, valahol mindenki elkezdi. Régebben (kb. 10-12 éves korom között) nekem is szorongás volt a kisboltokban való vásárlás, de láttam, hogy másoknak milyen egyszerű és elhatároztam, hogy nekem is az lett, ezért amikor csak tehettem minden hülyeséggel bejártam boltokba :D De ugyanez igaz a buszon is vagy a vonaton. A busz is annyi, hogy ha nincs bérleted, akkor 2 mondatot kell csak váltanod a sofőrrel, az nem nehéz. Vonaton meg még annyit sem, szóval nincs mitől tartanod.



#5 A szociális fóbiát szakember kitudja kezelni, de akár te magadnak is. Ha megvan az ok, hogy mitől vagy mikor váltál ilyenné, akkor megtalálhatod azt a módszert is, amivel legyőzheted. Esetleg gondold azt, hogy mindenki hasonlóan érez egy boltban pl., mint te, így hátha könnyebben elvegyülsz. Meg nálad is a rendszeresség is segít. Ha meg pl. egy bankban szeretnél számlát nyitni, oda nem kell úgy menni, hogy tudsz előre mindent. Leülsz az ügyintézővel szembe, elmondod, hogy mit szeretnél és úgyis segítenek. Nem kell az ilyenekre rágörcsölni, mert csak megkeseríti az életet. 18/F

2020. febr. 10. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Oké, lehetek én is hibás, de azért mégsem könnyű úgy, hogy 17 évesen mennék életemben ELŐSZÖR egyedül valahová.
2020. febr. 10. 14:53
 9/13 A kérdező kommentje:

2-es. Igaz. És 4.-es kisgyerekként még fogalmam se volt, hogy ez mivel jár.


És igazából ahol msot lakunk (agglomeráció) ott nincsen bolt. tökéletesen merőleges utcák, csak is házak egymás mellett. Tiszta amerika feeling. Na de. A legközelebbi spar-t autóval elhet csak megközelíteni. Gyalog be sem lehet menni a pakolóba. Úgyhogy minden olyan bevásárlást rendeléssel intézünk el vagy elmegyünk autóval a spar-ba. Be lehet buszozni pestre, de semmi értelme. Rengeteg pénz csak azért, mert meg akarok venni valami apróságot. Több, mint a 990Ft-s házhozszállítás

2020. febr. 10. 15:01
 10/13 A kérdező kommentje:

5-ös. Hát 90%-ban igen. 10 % ban anyám aggódása miatt. Tudod 3 éves koráig minden hatás ami a gyereket éri berögződik, innen a mondás, hogy Hát ebbe született bele.


És engem csak az ért, hogy két métert nem mehettem a triciklivel anélkül, hogy anyám ne kapna a fejemhez, hogy megvédjem a 10!! méterre lévő faágtól.

2020. febr. 10. 15:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!