Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Mi az élet értelme?

Mi az élet értelme?

Figyelt kérdés
Szerintetek mi az élet értelme ? Minek kell lenni az élet értelmének mit kel csinálni??
2020. febr. 24. 20:30
1 2 3
 11/27 A kérdező kommentje:
az élet nagyon bonyolult és sajnos isten sem bottal ver már aki hisz benne és léteésében vagy a pokolban és a túlvilágban
2020. febr. 24. 20:44
 12/27 anonim ***** válasza:
Szerintem az, hogy boldog legyél. Az élet rövid.
2020. febr. 24. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 A kérdező kommentje:
szerintem az élet értelme hogy céljaid legyenek barátok csajok munkád legyen amit szeretsz csinálni stb
2020. febr. 24. 20:46
 14/27 anonim ***** válasza:
66%

Szerintem az, hogy tartalmas legyen. De alapvetően nincs értelme, azt mi magunk teremtjük meg saját magunknak. Hogy számodra mi az élet értelme, lehet teljesen különbözik egy másik ember véleményétől, mert másmilyen élete van, és máshogyan gondolkodtok.

Inkább az a kérdés, hogy a saját életednek milyen értelmet tudsz teremteni, amiért érdemes élned.

2020. febr. 24. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:

Szerintem meg nincs isten se karma se reinkarnáció se semmi ilyesmi. Elekrtokémia, fizika. Ettől még sokszor vagyok boldog, önfeledt. Nekem nem a boldogság ígérete, hanem a boldogság ami boldogságot okoz. A jelenben élek, a magam s gyermekeim jövőjének, mindezt a múltamból tanulva.

Ha a gyerekeim felnőlnek és akarmiben is emlékeznek majd rám, már nem éltem hiába. Ha ez mellett még másoknak is tudok valami jót adni, akkor meg főleg.

Akkor is ha illékony amit adok. Pl egy szál virág. Semmivel sem maradandóbb pl valamelyik newton törvény az örökkévalóság végtelenjéhez mérten, mint az én apróságom.

Maradandót alkotni, bármeddig is marad. Persze minél tovább, annál nagyobb az ego, de halálom után nekem már mindegy. De ha segítek valakinek is, akkor már érdemes

2020. febr. 24. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:

Ha magától nem találja a helyét az ember, az baj.

Én utálom az embereket, a világ helyzetét, politikai dolgokat, mégis egy kis sebesség motoron, autóban fellendít engem, és az a jó hogy elérhető.

Emellett szeretem az állatokat, 3 macskát vettem magamhoz, kisállataim kamasz korom óta vannak mind a mai napig, pedig senki nem nézné ki belőlem, azt meg végképp nem hogy a pálmák és kaktuszok nevelgetésével szórakoztatom magam.

27F

2020. febr. 24. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
Az igazság, és a plusz pont a 14-es válaszadónál.
2020. febr. 24. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 A kérdező kommentje:
eggyet nem szabad csinálni holtakat bolygatni létezik másik dimenzió én jártam ott mert elkezdtem egy halothoz imátkozni belementem a pokolba a nyomorba ahol állandó halálfélelem van és pusztaság
2020. febr. 24. 21:06
 19/27 anonim ***** válasza:
65%
Mo.-n semmi.
2020. febr. 24. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
Csökkenteni a világban a szenvedés mennyiségét. Kicsiben, nagyban, ki hogyan tudja.
2020. febr. 24. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!