Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Szerintetek mi az élet értelme?

Szerintetek mi az élet értelme?

Figyelt kérdés

2016. febr. 9. 17:07
 1/8 anonim ***** válasza:
Az, hogy kihozd belőle a legtöbbet.
2016. febr. 9. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Semmi. Nincs értelme. Azért vagy, mert anyád és apád párosodott és így kifejlődtél, megszülettél, most meg vagy, később meghalsz, halál után nincs semmi, egyszerűen sötét, abszolút nothing kategória, jó lesz majd, hidd el, és kész. Ennyi.


Amíg élsz, állíts fel magadnak célokat, érezd, hogy élsz, szeress élni, nyomd le, aztán boldogan fogsz meghalni. Ennyi.

2016. febr. 9. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Az enyémnek speciel semmi! Ezért nem is fogok már sokáig élni...
2016. febr. 9. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ha céltalan vagy, akkor semmi. Olyankor reményvesztetté válnak az emberek, különösen a férfiak. Viszont ha vannak céljaid, akkor tudod jól, hogy van értelme :)
2016. febr. 9. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
Hát ez jó nehéz kérdés, szerintem senki sem tudja a választ. Ha van elég pénzed akkor könnyebben feltalálod magad ha viszont egy 1500 fős faluban laksz és csóró vagy akkor elég unalmas az élet. Hát minél többet tudsz meg dolgokról annál nagyobb a választék és a lehetőség olyan dolgot találni ami esetleg megtetszik és értelmes dolognak találod azzal majd le tudod magad foglalni. Hallgass Magyar Rock zenét vagy tanulj meg horgászni.
2016. febr. 9. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat valamiért a második válaszadóval tudtam igazán azonosulni . Az utolsó válaszadónak : Viszont nem biztos,hogy aki egy 1500 vagy kevesebb lakosú faluban él az szegény. Hát igen célok azok nagyon fontosak .
2016. febr. 9. 19:53
 7/8 anonim válasza:
semmi értelme nincs.élj a pillanatnak,bassz ál az egészre,amíg nem volt családom két végén égettem a gyertyát,éltem legalább,azt is okosan kell csinálni,hogy túléld :) de megéri,mert csak egyszer élünk de legalább nagyon.
2016. febr. 9. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Tanulni (érdeklődés szerint), alkotni a szerzett tudásból (de ez többnyire a kerék újrafeltalálása, azaz a már meglévő dolgok a saját kör életének megkönnyítésére való alkalmazása), és ezt a tudást elérhetővé tenni, átadni, szintén saját körben. (ezekbe természetesen belefér a magánélet minden aspektusa is, ott is van mit tanulni és alkalmazni)

Ez volna az értelme az eddigiek szerint. De valójában úgy tűnik, az élet fő értelme harácsolni (enyém, nekem legyen), alapösztönöket kiszolgálni, lehetőleg mások verítékéből, a tanulástól pedig irtózni, családon belül is.

2016. márc. 3. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!