Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Miért van ennyire rossz híre...

Sic Semper Tyrannis kérdése:

Miért van ennyire rossz híre a rockereknek, és miért tartanak tőlük sokan?

Figyelt kérdés
A minap olvastam itt egy kérdésre adott választ miszerint: a tetováltak vagy börtöntöltelékek, vagy rockerek, és egyik csoportnak sincs jó híre. Az elmélet ott megbukott, hogy ma már boldog-boldogtalan tetováltat, de visszatérve az eredeti kérdésre, mi az, hogy nincs jó híre a rockereknek? Miért könyvelik el sokan őket úgy, mint maga a megtestesült gonosz? 30 életévem alatt húztam már mindenféle szubkultúra felé, és azt látom, hogy a rockzenét kedvelők a legnormálisabb, legösszetartóbb társaság. Nincs is ahhoz fogható, mikor egy emberként énekel a közönség egy koncerten - szemben azzal, amikor diszkóban összebunyóznak a degeneráltak egy fél extasy tablettán. Miért ítélik el, nézik le mégis a rocker embereket?
2020. márc. 1. 12:16
 1/7 anonim ***** válasza:
18%

A rocker nők koncerteken mutogatni szokták a mellüket, amit sok ember elítél.

https://www.youtube.com/watch?v=3lDKM4XNd9I

A rocker férfiak meg a rocker nőket dugják.

2020. márc. 1. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
70%

Szerintem ne a Gyakoriból indulj ki, mert a hülye kérdéseket ugyanaz a 2-3 ember teszi fel, minimum kétnaponta.


Normális ember -ha nem evolúviós zsákutca- tizenéves korára kinövi azt, hogy "féljen" valakitől mert más a zenei ízlése vagy az öltözködése. Nekem a legjobb barátom metalt hallgat, a többi haverom rockot. Én nem tudok azonosulni ezzel a zenei irányzattal, viszont szeretem őket, mert jó emberek. És egyik sem szokott teliholdkor kecskét feláldozni a pincéjében.

2020. márc. 1. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
70%

#1 voltal mar egy "normalis" klubban? Plusz nehogy azt hidd, hogy ez csak a rocker csajokra jellemzo, menj el egy pop fesztivalra. Meg fogsz lepodni.


Az emberek 90%-a eloiteletes, ennyi.

Mellesleg aki rossz velemennyel van rolunk, az nem igazan erdekel. Fogalma sincs rola, hogy mirol beszel. Es en nem is fogom magyarazgatni magam. Ez csak kb a legjobb szuro, hogy kivel erdemes szoba allni egyaltalan, es kivel nem.

2020. márc. 1. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
68%

Én volt, hogy bekeveredtem rock kocsmába, irritálóak voltak. Ok nélkül jöttek emberkedni, mert látták, hogy nem vagyok rocker meg játszották az eszüket. Az pont elég volt belőlük, előítélet vagy nem előítélet, engem nem izgat, de inkább kerülöm őket, mert felidegelnek csak. :D


(Ja igen, mindig van kivétel nagyon jól tudjuk)

2020. márc. 1. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
51%

Gondolom azért, mert csak azokat a rockereket ismerik/látják, akik "látványosan" csinálják (pl hangosak, erőszakosak, részegek, provokatívan/kirívóan öltözködnek, stb). Közben egy csomó "normális" is van köztük, akik sima hétköznapi emberek, ránézésre meg nem mondanád róluk, hogy rockzenét hallgatnak. Én pl huszonéves nő vagyok, nem tartom magam egyetlen szubkultúrához tartozónak sem, de életem nagy részében rockzenét hallgattam, leginkább efelé húz a szívem és mindig el vannak hűlve az emberek, amikor megtudják, mert "nem látszik rajtam". Nem hordok bandás pólókat, nem járok feketében, nincs festve a hajam, nincs tetoválásom/piercingem, visszafogottan sminkelek, nem dohányzom, nem iszok és úgy általában csendes, visszafogott ember vagyok.

Olyan ez, mint amikor valaki azért ítéli el a melegeket, mert csak a pride-on egymást majdhogynem nyilvánosan sz#pkodó melegeket látta, közben lehet, hogy egyébként a totál visszafogott, kulturált, értelmes, egyedül élő szomszéd fiatalember is férfiakkal szexel a szabadidejében.

2020. márc. 1. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
63%
Sztereotípia, félés az ismeretlentől, az eltérőtől.
2020. márc. 2. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 MolotovPunk ***** válasza:

Egyes embereknél van rossz hírünk csak.Főleg,akik nem hallgatnak Rock zenét,vagy esetleg túl kemény zenének tartják,így nem sokat tudnak erről a stílusról.Ezekkel nem kell foglalkozni.Valakiknek meg a technosokról van rossz véleménye.És?Én pl sosem bírtam a techno zenét.(Számomra az csak monoton pattogás.)Egyébként ne törődj azzal ki mit gondol rólad,ha te neked bejön a Rock-metál irányzat nyugodtan hallgasd.Én személy szerint mai napig imádom a Rock és Metál zenét,emellett fekete ruhákban járok,mert nekem mindig is tetszettek a fekete öltözékek.Továbbá nem tartozom azok közé,akik munkakerülő alkeszek lennének.Több mint 12 éve dolgozom becsületesen.Egyébként meg nem stílusfüggő dolog ez,mert minden stílusban lehet találni ingyenélő, igénytelen,vagy esetleg munkakerülő embert,még akár diszkósban is.

32/F

2020. márc. 3. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!