Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Így hogyan legyek illemtudó a...

Így hogyan legyek illemtudó a "mai" lányokkal?

Figyelt kérdés

Alapvatő illemszabály, hogy pl étterembe, szórakozóhelyre ki lép be elsőként, vagy, hogy ki nyújtja a kezét először..


PL.: Étterembe a férfi lép be elsőnek, "biztosítva a terepet" terja az ajtót és beegnedi a nőt. Kifelé, pedig a nő megy ki elsőnek..


bemutatkozásnál a nő nyújtja elsőnek a kezét..



Egyik órán a tanár csak úgy megkérdezte, hogy tudjátok-e mi a helyes az ilyen helyzetben.. A lányok egyből rávágták, hogy hát persze, hogy a nő megy be elsőnek, mert övé az elsőbbség..Erre a tanár elmondta, hogy nem így van, mindig a férfi lép be elsőnek..


Erre felháborodva mondták, hogy de ez mekkora pofátlanság.. És örömömre mindegyik fiú (8-an velem együtt) fogta a fejét, hogy jézus isten ezek a mai lányok..


Ha JÓL cselekszem, akkor parasztnak fognak gondolni "ezek" a lányok, de viszont ha eljátszom, hogy a nőt engedem be elsőnek és pont egy illemtudó csajt viszek étterembe, vagy szórakozni, akkor meg ő fog parasztnak nézni..


Másik meg, hogy bemutatkozásnál a bunkó férfiak nyújtják a kezüket a nőnek, pedig fordítva illik.. És ezt hálistennek a nők 99%-a tudja... De mi van, ha nem, és megsértődik, hogy az illemtudó férfi várja a nő kéznyújtását..


Na akkor most mi van?



Elmondom ezek honnan erednek:


1920-as években a szórakozóhelyek nagyon veszélyesek voltak, így rászoktak arra, hogy a férfi megy be elsnek, ellenőrizni a helyszínt, sé tartani az ajtót a hölgynek..


Régen, mikor a kézcsók volt "rendszerben" a nők nyújtották kezüket "csókra", nem a férfi hajolt le és csücsörített, hogy majd a nő odatolja a kezét...


2020. márc. 12. 00:46
1 2 3
 1/21 A kérdező kommentje:

És igazából ez nem olyan dolog, hogy jajj ezt csak a hercegi családokban szokás csinálni, hanem ez az alapműveltség része..


Pl az evőeszközök egymástól való tökéletes távolságát túlzásnak tartom, ez már tényleg csak a nagyon magas helyeken szokás...

2020. márc. 12. 00:48
 2/21 anonim ***** válasza:
59%

“Erre felháborodva mondták, hogy de ez mekkora pofátlanság.. És örömömre mindegyik fiú (8-an velem együtt) fogta a fejét, hogy jézus isten ezek a mai lányok..”


Mert ez aztán tényleg olyan dolog, ami miatt fogni kell a fejeteket és kiakadni a “mai lányokra”..már a 21.században élünk ennél fogva szerintem ez a szabály elavult.


“Ha JÓL cselekszem, akkor parasztnak fognak gondolni "ezek" a lányok, de viszont ha eljátszom, hogy a nőt engedem be elsőnek és pont egy illemtudó csajt viszek étterembe, vagy szórakozni, akkor meg ő fog parasztnak nézni..”


Hidd el, hogy senki nem fog parasztnak nézni...az átlag embert rohadtul nem érdekli, hogy mi van a nagy könyvben..



Ja és egy jó tanács: ne legyél sznob.

2020. márc. 12. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
30%

Elég szomorú, hogy már az illemszabályok ismerete és alkalmazása is sznob dolog (#2)...

Nekem ezek fontos dolgok, szimpatikus, hogy te tudod mindezt. Légy illemtudó, lesz lány, aki értékeli. Ki tudod szűrni ez alapján az embereket.🤷🏻‍♀️

2020. márc. 12. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
54%
Nem, nem az a sznob dolog, hanem az, hogyha ilyen apróságokon képes valaki annyira fennakadni és kiakadni a “mai lányokra”, hogy emiatt kiír egy kérdést. Nem gondolom, hogy szűrőként érdemes lenne használni a példákban leírtakat. Engem például egyáltalán nem zavar, hogy ki megy be előbb az ajtón, vagy hogy előbb nyújt nekem kezet egy férfi, mint ahogy én megtenném. Ez mind csak formalitás, amiknek megvan a helyük, de a hétköznapokban nem mérvadóak.
2020. márc. 12. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
64%

"mindegyik fiú (8-an velem együtt) fogta a fejét, hogy jézus isten ezek a mai lányok.."

Ezt azért ne várd, hogy elhiggyem. A legtöbb fiúnak ugyanúgy fogalma sincs az illemről, mint a lányoknak.

Ezek a dolgok ma már nem fontosak, mivel rengeteget változott a világ az alatt a röpke 100 év alatt. Hibb el nekem, hogy még azért sem fognak megszólni az emberek, ha a nő a baloldaladon megy és nem fognak ujjal mutogatva röhögni emiatt, hogy "nézd a lúzert, így nem fogja tudni előrántani a kardját veszély esetén"

2020. márc. 12. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
82%

A ffiak sem ismerik.

En örülnék annak ha egy helyre betévedve (etterem, pub, stb)nem én lépnék be elöször es nem nekem kene szerencsetlenkedni hova üljünk le vagy a pulthoz menjünk e elöször, vagy vannak e ismerösök bent akiket nem veszek eszre mert nem latom jol, hanem mindezt megelözve a srac lepne be es irànyitanà a szitut. De feszt elöre engednek es neha ugy erzem magam mintha en lennék a ffi felveszem a kontaktot a pultossal a srac meg kullog utanam. Lehozo.

Volt olyan srac haverom aki azzal inditott volna hogy kapasbol a wc re megy CSAK, en mondtam hogy ne égessen mar le elöször illik leülni rendelni stb, hogy nez màr ki hogy bemegy wc re meg kimegyünk a helyröl, ne égessen màr.


A bemutatkozasnal meg nekem az hogy en nyujtom a kezem elöre, nekem az is olyan ffias iranyito, hogy en "kérem"a kezét, es nem ö "kèr fel"engem bemutatkozasra mintha szerepcsere lenne igy rendszerint en soha nem is nyujtok kezet, amugy is ritka amikor igy kellene bemutatkozni pl munkahelyen vagy hol? Max egy allasinetrju végén szoktak kezet fogni az emberek.

2020. márc. 12. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:

Félreértitek. Nem az a kérdés témája, hogy jajj a mai lányok milyenek, hanem, hogy mit tegyek?


Legyek illemtudó, vagy "alkalmazkodjak"?


Szerintem kevesebbet veszíthetek, ha ilemtudó vagyok, mert egy illemtudó nőt/lányt megsérteni az illedelmetlenségemmel rosszabb, mint fordítva.. Na ezt jól megaszondtam :D

2020. márc. 12. 08:09
 8/21 A kérdező kommentje:

Ez egyáltalán nem régi, idejétmúltt szokás, ezekkel az illemszabályokkal megtiszteljük a nőket. Az a példa, hogy melyik oldalunkon sétál a nő, az tényleg idejétmúlt, mert már nem lesz rá nagy esély, hogy karddal fogunk védekezni. De egy randinak talán a legfontosabb része, hogy először hova megyünk el enni. Milyen étterembe, milyen astalhoz stb. Megtisztelem a nőt azzal, hogy egy ilyen egyszerű szabályt betartok...


Miért lenne szob valaki, aki illemtudó? khmm. Mondják azok, akiknek fngjuk sincs, hogy mit illik és mit nem...


Csak gondoljatok bele.. Az evőeszközök helyes sorrendje nem szabály? Azt is ugyanúgy elvárjuk és természetes számunkra..


Egy nagyon híres éttermet is higgyétek el ,hogy egyből lepontoznátok, ha a pincér nem úgy tenné a rongyot az alkarjára, ahogy az a protokollban le van írva...

2020. márc. 12. 08:18
 9/21 anonim ***** válasza:
50%
Tartsd be az illemszabályokat, aztán, ha buta lánnyal találkoztál, legalább kiszűrted vele. Ne azt nézd, hogy a lányok 80%-ának mi tetszik. Neked pontosan elég, ha egyetlen lánnyal meglesz az összhang és egyetértés. Kit érdekel akkor a másik száz vagy ezer?
2020. márc. 12. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:
9-as. A többi SEM buta.. Nem buta az, aki pont egy illemszabályt nem tud.. Oké, hogy alapvető, de ha valaki olyan családból származik, ahol szintén nem ismerik, ott aztán végképp nem tehet arról, hogy tudomást sem szerzett róla...
2020. márc. 12. 08:47
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!