Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Örültök, hogy a koronavírus...

Örültök, hogy a koronavírus miatt nem kell suliba menni?

Figyelt kérdés
Én nagyon örülök XD
2020. márc. 16. 14:32
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
Nem attól vagyok boldog,hogy egy vírus miatt nem kell suliba mennem,szerintem is nagyon halálos ez a korona,csak simán azért örülök mert nem látom a buta embereket a sulimba ennyi
2020. márc. 16. 20:44
 12/16 A kérdező kommentje:
nem a halálos járványnak örülök az elszomoritt csak annak hogy nincs suli ennyi
2020. márc. 16. 20:46
 13/16 anonim ***** válasza:

Én igen is és nem is.

Másodéves egyetemista vagyok, szóval nekem annyira nagyon sok dolog jelenleg nem múlik ezen a félévemen (ellenben pl. végzősökkel) és olyan nagyon nagy változást sem jelent számomra a távoktatás (ellenben pl. a középsulisokkal, általános iskolásokkal). Én már megszoktam, hogy a magam érdekében tanulok és leginkább rajtam múlnak az eredményeim. Eddig is elég sok olyan tárgyam volt (ebben a félévben pedig különösen, leginkább szemináriumok), ahol a tantermi oktatás csak egyfajta plusz "kiegészítő" funkciót szolgált (pl. lehetett kérdezni, beszélgettünk, prezentáltuk a munkánkat, számonkérések voltak) és valójában otthon kellett feldolgozni az anyagot, megtanulni az anyagot, felkészülni a vizsgára, beadandókat és/vagy projektmunkákat készíteni. Ez most sem fog sokat változni, emiatt ettől nem tartok. Az biztos, hogy nehezebb lesz fejben tartani a teendőket, határidőket, ki melyik felületet mire használja stb., de bízom benne, hogy azért ez nem okoz majd nagy problémákat. Ez az egy hét nekünk most tavaszi szünet, ami megmondom őszintén, hogy most nagyon jól esik. Végre van egy kis időm magamra, pihenni, lenyugodni, összeszedni magam, rendszerezni a dolgaimat, kicsit lazítani (hobbi, film, olvasás) és érzem is magamon, hogy ez jót fog tenni. Viszont ez kb. az egész elkövetkezendő időszakra igaz. Nekem rengeteg időm és energiám elment pl. az utazással egyik városból a másikba, pakolás és nehéz cuccok hurcibálása is kellemes, a helyi közlekedés is hasonlóképpen varázslatos, az órák látogatása is idő és energia (és sajnos nem mindig válik az ember hasznára...), az órák között is volt több hosszú szünetem (amit nem mindig tud az ember jól kihasználni), nem tudtam normálisan étkezni és pihenni stb., emiatt nagyon örülök neki, hogy most picit otthon lehetek és lelassul az élet. Nyilván folytatódik az oktatás, de bízom benne, hogy így majd jobban be tudom osztani az időmet és hatékonyabban be tudom majd osztani, nem hajszolom túl magam, nem stresszelek annyit stb., hanem tényleg normálisan a magam tempójában tudok tanulni.

Viszont nyilván van ennek negatív oldala is. Egyértelműen maga a járvány, a fertőzésveszély és ennek következményei, ezt gondolom nem kell részleteznem. Valamint én azért szerettem egyetemre járni, ott találkoztam és beszélgettem a barátaimmal, az óráim többségét szerettem és ez volt a napi program, így ez nem kicsit hiányozni is fog majd egy idő után. Azért az is lehangoló egy kicsit, hogy már ilyen szép idő van és kvázi "hív a természet" és milyen jó programokat lehetne szervezni újult erővel, lelkesen stb., de ez most nem a legideálisabb alkalom erre. Illetve azt is tudom, hogy nem lesz könnyű maga az egyetemi félév sem.

2020. márc. 16. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim válasza:
Igen is meg nem is.Az jó hogy nem kell korán kelni hogy bemenj az iskolába és nem kell annyit tanulni meg a vizsgák is elmaradnak viszont én szívesen találkoznék újra az osztálytársaimmal(persze nem mindegyikkel nem én vagyok az a gyerek aki mindenkivel jóban van😬😂🤦‍♀️)
2020. márc. 17. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Így érettségi előtt nem igazán.. Nem így szerettem volna lezárni a gimis éveimet. Nem tudni mi lesz az érettségi körül, és ha ne adj Isten nem tudok szeptemberben egyetemre menni, most még az az opció sem nagyon él, hogy addig szépen megyek diákmunkára...

Az egyedüli dolog, aminek örülök, hogy nem kell korán kelnem és nem kell délután órákat várnom a buszokra, szóval több időm van tanulni.

2020. márc. 17. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Nem nem örülök neki. Hiába nem szeretek iskolába járni de ez akkor sem jó. Nem is az itthonléttel van a baj hanem azzal, hogy némelyik tanáromat egyátalan nem érdekeli az ,hogy most pláne kéne segíteni. Írják "ha kell segítség írjatok" bárki írt nem valszolt. Ennyit erről a másik van olyan tanár aki azt hiszi ez most a pótoljuk be az elmúlt 3 évet. Több oldalt adnak fel amit dolgozz ki 1 óra vagy 30 perc alatt. Ha nincs kész nagy 1es. Értem én, hogy kell egy rendszer de ne csodálkozzanak ha egy idő után van olyan aki nem jön órára. És vigyázzhatok egy 8 és egy 3 éves kislányra a 8 éves egyedül tud tanulni de van amiben neki is segítség kell a 3 évesnek meg nyilván kell. Úgyhogy hiba gondolja a tanár nincsen semmi dolgod otthon ez nem így van.
2020. ápr. 7. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!