Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Szerintetek is logikus lépés...

Szerintetek is logikus lépés volt bezárni az általános iskolákat, nem korábban kellett volna?

Figyelt kérdés

Ott terjednek legjobban a betegségek. Enélkül is MINDIG van valami, mindig beteg valaki és gyakorlatilag 2-3 hetente elkapnak valamit. Azt sem tudom, honnan ennyi betegség. Én kitartok, hogy nagyobb fertő, mint a kórház. Meg 1 beviszi, elkapja fele iskola, tanárok, családtagok, ezrekrőp beszélünk.

Előbb kellett volna, mint az egyetemeket.


2020. márc. 18. 06:19
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
98%

Ennyi erővel már egy hónapja lezárhattak volna minden légiforgalmat.

Azt kell megérteni hogy a vírus mindenképp végigmegy az egész lakosságon, ezért a cél hogy egyenletes ütemben menjen végig, mert ha túl lassan kapja el mindenki, akkor a gazdasági katasztrófa még nagyobb, ha viszont túl gyorsan, akkor még jobban túl lesz terhelve az egészségügy.

2020. márc. 18. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
97%

Előbb kellett volna előbb kellett volna.

Ez egy új helyzet amire a legtöbb nemzet nem volt felkészülve vagy nincs gyakorlata.

Svájc nézd meg hol tart. Emberarányosan ott van a legnagyobb fertőzöttségi arány és még MINDIG nem tesznek komolyabb intézkedéseket, kezdve azzal, hogy nem zárják az olasz határokat.

2020. márc. 18. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:

Igen, mikor az egyetemeket bezárták, meg fizetést nem akart nekik adni.


Akkor nem tapasztaltátok a saját brőötökön az állandó betegségeket, mindnek vannak családtagjai, nagyszülei is esetleg... Egy 90 %-os influenza önmagában iskola szünetet érdemel, mint volt is rá példa.

A legfertőzőbb hely!

2020. márc. 18. 06:56
 4/23 anonim ***** válasza:
95%

#2 és akkor meddig akarod fenntartani a karantént?

3 hónapig, 6 hónapig, 1 évig?

Ha mindannyian éhenhalunk emiatt és utcára kerülünk, mert nincs fizetés, élelmiszer, az nem jobb.

Ezen felül még ha 1 évig lenne is karantén, rendes vakcina addigra sem lesz, viszont 1 év múlva is elkezdhet fertőzni a vírus, tehát még rosszabbul jövünk ki.

2020. márc. 18. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%
A lényeg, hogy lett lépés ez irányába.
2020. márc. 18. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
91%
Ez itt a baj, hogy az operatív törzsben nem a Pista ül a sarki kocsmaból. Pedig ő ár akkor megmondta, hogy itt baj lesz, amikor a Julcsa megborsozta a zsíroskenyerét éz tüsszentett miatta kettőt. Megmondta, hogy be kell zárni az iskolákat, mert azok a büdös kölkök terjesztik a leprát és azt is megmondta, hogy be kell zárni a gyárat is, de a kormány utalja mindenki fizetését. Ő tudta azt is, hogy hiány lesz a lisztből, ezért gyorsan vasárolt 80 kilót, nehogy másnak is jusson. Ő megmondta, hogy maradjon otthon mindenki és amíg el nem múlik a baj, mindenki élljen házi kenyéren és pacal konzerven. Ha a Rakosi rendszert túlélte így, akkor egy kis vírus ellen is jó lesz ez a módszer. De ugye az atlagember ostoba és nem hallgatott Pistára és ennek isszuk most a levet.
2020. márc. 18. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:

Az iskolás dolgozik??


Igen, jobb később, mint soha.


De egy-két sztahanivista tanár, tanya-nyála egybefolyik, de menne dolgozni, taknyos, lázas, de úristen, hogy pótoljuk be a 2 hetet, vagy két hónapot. Ez a atnár például eddig is bejárt, taknyos zsepi egyik kézben, másikban kréta, hangja nincs, nem baj. Mennyit fertőz meg? Játszuk el ugyanezt ezzel a vírussal is... HETENETE vannak ott a koronához hasonló betegségek. Tavaly még júniusban terjedt egy 39,4 fokkal járó tüszős mandulagyulladáos betegség. Még én is elkaptam.


Egyébként tanárok így is bejárnak.

2020. márc. 18. 07:16
 8/23 anonim ***** válasza:
95%

Magyarország idöben elkezdte a felkészülést.Ugy gondolom semmivel sem vagyunk lemaradva.

Mashol is ugyanakkor zartak be az iskolak,a munkahelyeken is ettöl a hettöl lep ervenybe az otthoni munka ha lehetseges

A baj az,h sokan ugyanugy kijarnak.

Idösek,gyerekek ,mivel nincs iskola viszik öket mindenhova.

Es ez nem csak otthon ,mindehol igy van.

Bar szerintem hozzank 1-2 hettel kesöbb erkezett meg a dolog

Ami szerintem nagyon jo dolog.

Abban bizom megussza az orszag a többi orszaghoz kepest,nem harapodzik el a dolog.

2020. márc. 18. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:

Operatív törzs?? 😂😂😂 Szánalmas példa.


Egyébként hétfőn majdnem engem is meglincseltek a nyugdíjasok, mert bementem 2 levélért a postára, hogy "nem azért zárt be az iskola, hogy csavarogjanak, otthon kellene tanulnia, terjesztik a vírust".


Másrészt KÖZÖSSÉG, akár 400-500 gyerek, plusz száz tanár egy légtérben összezárva. Ez a lényeg.

2020. márc. 18. 07:30
 10/23 anonim ***** válasza:
100%

Semmi értelme azon gondolkodni, hogy mi "kellett volna". Így is sokak szerint felesleges volt, vagy túl nagy gondot okozott, stb. Mások szerint hamarabb kellett volna. 10 millió ember sosem fog egyetérteni, és semmi értelme mindig valamin kiakadni/panaszkodni.

Én ki nem állhatom ezt a kormányzatot, félreértés ne essék, de itt azt mondom, felesleges őket mindennel támadni, mert soha, senki nem volt még ilyen helyzetben, és senki nem tudja, hogyan kell(ene) jól csinálni. Minden utólag derül majd ki.

Azt sem lehet, hogy az országban egyvalaki tüsszent egyet, és mindent bezárjunk, és azt sem lehet, hogy tömegesen hulljanak az emberek, de hogy hol a határ a kettő között azt utólag, statisztikával lehet visszanézni. Amikor benne van az ember, fogalma sincs, mi a jó, és mit kellene tenni.

2020. márc. 18. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!