Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Hol tudom és kinek kell...

Hol tudom és kinek kell jelenteni, hogy az 500 Ft-os kézfertőtlenítőt egy kétes eredetű webáruház 5 és 10. 000 forintért árulja?

Figyelt kérdés

Miközben hiánycikk az egész országban, én előtte is használtam. Hetek óta nem tudok venni.


Felvásárolták 1-2 hóbapja, most abból akarnak meggaudagodni és sokan meg is veszik. Amerikában elfogták az igyanilyet a rendőrök.


Hálás lennék a segítségért, köszi.



2020. márc. 19. 14:46
1 2 3
 11/27 A kérdező kommentje:
Valaki jelentette?
2020. márc. 19. 15:48
 12/27 anonim ***** válasza:
szlovéniában bejegyzett cég, a magyar törvénykezés által nem elérhető sjanos. :(
2020. márc. 19. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 A kérdező kommentje:

"Kötelező az áfaregisztráció a külföldi vállalkozás számára, ha olyan üzleti tevékenységet folytat Magyarországon, amely a magyar áfatörvény hatálya alá esik, így ezen vállalkozások számláikat magyar áfával növelten kötelesek kibocsátani. A magyar áfával növelt számla kibocsátására csak a magyar adószám előzetes kiváltását követően kerülhet sor.


Az adószám kibocsátását követően a külföldi adóalany az áfa, és csak az áfa szempontjából belföldi adóalanynak minősül, így ugyanazon jogok és kötelezettségek vonatkoznak rá, mint amelyek a hazai vállalkozásokra."


Azaz, kell lennie adószámnak is, akkor meg tudnak mit tenni. De minimum a NAV-nak szerintem érdems jelezni, ezek hatalmas csalók, szerintem az árut sem küldik ki.

2020. márc. 19. 18:08
 14/27 anonim ***** válasza:

Az àrmeghatarozàs jogszabalyait erdemes lenne atböngeszni.


Ugyanis en pl adok veszek face csoportban olyat lattam ahol az elado a hasznalt dolgait bolti àr felett kinàlta, alatta egy fogyasztoi komment hogy dehisz a boltban (ahol ugye uj a termék)ez olcsobb!

Erre az oldal adminisztratora joformàn kitiltotta a johiszemü kommentelöt azzal az indokkal hogy tilos egymas üzleti erdekeit sèrteni. Ha vki valamit el akar adni ö hatarozza meg az àràt ahogy akarja!!


Csak pislogtam.

2020. márc. 22. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:

A 2800-as forintos csirke sem szabálytalan. Ezért nem lehet kiszállni. Lehetne szabálytalan, ha lenne rá szabályozás, de semmi ára nincs jelenleg maximalizálva. A kézfertőtlenítőé sem. A fogyasztóvédelem jelenleg a gyártókat védi. Ha statuálni akarnak max akkor keresnek valami szabálytalanságot, ami viszonylag egyszerű, mert annyiféle szabály van, hogy lehetetlen őket betartani.


Alapból nem tilos 30 ezer forintért árulni egy terméket. Nyilván azért teszik, mert 500-ért nem kapható. De ha szappannal mosod a kezed az tökéletes, azt meg lehet olcsón kapni.

2020. márc. 22. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
Én úgy hallottam hogy a mostani különleges helyzetben hoztak rá határozatot, de nem mernék megesküdni rá. Csak annyi hogy nem mehet az égbe bármi ára
2020. márc. 22. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:

Értelmezés! Nem mo-on folytat gazd tevékenységet, hanem szlovéniában!!

Szerinted az összes kínai, távol keleti , stb cég, aki online keresk. Ben szállít ide cuccot, az be van jelentkezve a NAVhoz??


Olvasgass egy kicsit, h mi mit jelent!

2020. márc. 22. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
Plusz. EU-n belül nincs ÁFA-mozgás! Kisker egyéni vásárlók esetén főleg nem!
2020. márc. 22. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim válasza:

Az nem úgy van, hogy külföldön van bejegyzve, hogy kedvére csalhat...


Másrészt CITRONOS VÍZBŐL ÁLLÓ HAMISÍTVÁNYT KÜLDENEK!!!!


Van sok kétségbeesett, aki pórul járt már:

[link]


Hihetetlen, hogy vannak, akik itt még védik őket, mivel hiánycikk, valakinmeg megveszi...

2020. márc. 22. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:

Utolsó:azvértő olvasás nem az erősséged!


Mitől védés az, ha vki leírja a reális helyzetet?? Senki nem említette, hogy ez úgy jó, amit a szlovén cég művel! De fel kellvfogni, hogy a globalizáció ilyesmit is kitermel.

2020. márc. 22. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!