Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Békéscsabaiak! Mit kellene...

Békéscsabaiak! Mit kellene tudnom?

Figyelt kérdés

Jövőre költözök Békéscsabára, egyedül. Felvidékről költözöm, szóval nem ismerek senkit az egész országban. Esetleg van valami, amit tudnom kéne? Sok ott az ember? Nagy város? Bunkók? Komoly válaszokat szeretnék, előre is köszönöm.

18/L



2020. márc. 22. 15:55
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem élek/éltem Békéscsabán, de egy időben ott tanultam és utána is nagyon sokat jártam fel oda bulizni, meg az ottani barátokkal találkozni.

Én mindig nagyon szerettem az egész város hangulatát, szerintem a tökéletes átmenet Budapest és egy nyugisabb kisváros között. Nem olyan zajos és nyüzsgős, mint Budapest, de nem is olyan kihalt és unalmas, mint egy vidékiesebb kisváros.

Tény, hogy az utóbbi években szerintem sokat vesztett a nívójából (például bezárt néhány kultikus szórakozóhelye, kajáldája + megszűnt a csabai sörfesztivál is), de ha valaki megtalálja ott a maga közösségét, akikkel jól érzi magát, akkor szerintem még így is nagyon sokat tud nyújtani számára a város.

Bunkók lennének -e az emberek? Ezt most így nem tudom neked egységesen megmondani, mert nem ismerek ott minden embert. Csak annyira bunkók, mint mindenhol máshol.


Nekem sajnos, miután kikoptak onnan az akkori barátaim, és el is költöztem a megyéből, már nem tudott semmit nyújtani Békéscsaba, ezért ma már nem szívesen járok vissza oda, de ha neked sikerült ott új barátokat találnod, akkor igenis jól fogod érezni magad :)


Ja, és onnan már kábé csak egy 20 perces vonatozásra van Gyula, ami szintén megér egy misét.

2020. márc. 22. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Piha, meglepett a részletes válaszod,aminek nagyon örülök. Köszönöm szépen a válaszod nagyon :)
2020. márc. 22. 16:17
 3/8 anonim ***** válasza:

Hát voltak rendesen élményeim, amiket ki szerettem volna írni magamból :D

Szívesen :)

2020. márc. 22. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
52%

Én pár évig éltem ott, akkor viszonylag izgalmas volt.


A hely élhető, nyugis, stressz- és bűnözésmentes. Cserébe közép-uncsi, vidékies és nincs igazából sok munkalehetőség. Gyakorlatilag nincs bűnözés. Ha tanulni mész, oké lesz a hely, fogsz tudni barátokat szerezni. A természeti környezet viszont klassz! Biciklis kirándulást szervezni érdemes, de főleg helyi vezetővel, aki ismeri a titkos helyeket. Ill. a Szana-zug egy csoda. Gyula, Szarvas, Szabadkígyós és más, környéki települések meglátogatása ajánlott. Az emberek nem zárkózottak.


Ha van vmi, ami érdekel, jelezd bátran.

2020. márc. 22. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm neked is nagyon a válaszod :))
2020. márc. 22. 17:37
 6/8 veterán vas ***** válasza:

"bunkók?"



Miért, téged minek képzeljelek, ha ilyet kérdezel?

2020. márc. 22. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Utolsó. Bocsi, de vannak kedves, és bunkó emberek. Csak azért, mert a "bunkó" egy negatív jelző, nem annak szántam. De máskor csak miattad, megválogatom az (jelen esetben) amúgyis helyes nyelvhasználatom :D
2020. márc. 23. 02:35
 8/8 anonim válasza:

Szia én Békéscsabán dolgozom, nem messze tőle egy faluban élek. Dolgozni vagy tanulni jössz ide? Szerintem is meghatározó ez a kérdés mert az iskolában könnyebb beilleszkedni. Egyébként az emberekről annyi hogy szerintem ugyan annyi a bunkó és kedves ember mint bármely másik városban. Kicsit azt hiszem korlátozottak a lehetőségek szórakozás téren de ettől függetlenül rendben van a hely.

21L

2020. márc. 29. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!