Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Mikor lesz már vége ennek a...

Mikor lesz már vége ennek a környezettudatosság-őrületnek?

Figyelt kérdés

Annyira idegesít, hogy az emberek nem azért nem használnak műanyagot, mert annyira meg akarják menteni a Földet, hanem azért, mert tudják, hogy a mai világban ezt kell mondani, így be akarnak vágódni másoknál.

Aki tényleg a Földért teszi ezt, ahhoz nem szólok, csak ahhoz, aki mindezt sznobságból csinálja.



2020. márc. 31. 11:16
1 2 3 4 5
 1/45 anonim ***** válasza:
96%
Nem azért, de az legyen a legkisebb gond, hogy miért csinálja, amíg következetesen csinálja
2020. márc. 31. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/45 anonim ***** válasza:
97%
Engem aztán nem érdekel, hogy milyen indokból környezettudatos valaki, az eredmény a lényeg, az pedig ugyanaz.
2020. márc. 31. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/45 anonim ***** válasza:
97%
Nem mindegy milyen okból csinál valamit, ha azzal segít?
2020. márc. 31. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/45 anonim ***** válasza:
96%
Akkor, ha már remélhetőleg mindenki csinálja. Lényegtelen, hogy divatból vagy sem, az eredmény számít.
2020. márc. 31. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/45 anonim ***** válasza:
95%
És azt te honnan is tudod, hogy ki miért csinálja?
2020. márc. 31. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/45 anonim ***** válasza:
94%
Amit tudok, én is megteszek, a környezet miatt is, meg van, amivel még spórolok is, vagyis nem csak a környezetnek jó, hanem a pénztárcámnak is. Nyilván amit nem tudok megtenni, azt nem teszem meg, és aki ezt nekem felrója, azt szembesítem a valóságommal, ezt általában elfogadják.
2020. márc. 31. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/45 anonim ***** válasza:
87%
Érdekes, hogy soha semmilyen káros divat vagy bármilyen más divat nem idegesített ennyire sokakat. Most, hogy a környezettudatosság lett a divat, divat lett őrjöngeni ellene. Ennek mikor lesz már vége?
2020. márc. 31. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/45 anonim ***** válasza:
84%

Nyugi, az agyatlan "környezetvédelem", a túlzások engem is idegesítenek.


Mit tartok túlzásnak?


-Nem égetheted el a fádat

-Fizetni kell egyes hulladékok leadásáért, ha egyáltalán találsz lerakót. Ezért van annyi tévé, szarazelem, egyéb cucc szétdobálva az erdőkben.

-Én őszintén nem értem a szelektív gyűjtés célját, ha a végén úgyis újra szétválogatják és úgy dolgozzák fel.

-Az óriási szeméttermelődést a fogyasztói társadalom okozza. Ha pl olyan hűtőt gyártanának, ami nem csak öt évig működik, akkor nem dobnánk ki... 🤷

-A nejlonszatyor olcsó, de annak a korlátozásával egyetértek. A nagy, műanyag hajléktalanszatyrok meg nagyon sokáig jók.

-Egyébként a sokszor "antigrétának" nevezett német aktivistával értek egyet: védjük a Földet, de ésszel! Azt veszem észre, hogy nagyon sok környezetvédő eltúlozza a dolgot, és már akkor is rinyál, ha az erdőt tisztítják (a cserjeszintet), vagy egy fakitermelésre berendezett erdőben fát vágnak... 😂


Én úgy próbálok tenni a környezetért, hogy igyekszem minél kevesebb dolgot feleslegesen kidobni, amíg lehet, megtartani, újrahasználni valahogy.

De nem fogok sírógörcsöt kapni, ha adok egy autópályán egy gázfröccsöt, vagy éppen öreg autóm van és egy kicsit többet fogyaszt... 👍

2020. ápr. 1. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/45 anonim ***** válasza:
78%
Az én környezettudatosságom több mint 50 évre tekint vissza, amikor még korántsem volt divat. Akkor olvastam a Fiúk évkönyvében a világ nagyvárosainak hulladéktermeléséről. A pontos számokra nem emlékszem, de iszonyatos mennyiségekről szólt a fáma már akkor is. Különösen azért ragadott meg, mert a falun lakó nagyszüleim akkoriban évente kétszer kitolták a fél talicska szemetüket a lerakóba, amivel már végképp nem tudtak mit kezdeni. Most én is kezdek hasonló eredményt elérni, bár a kutyám kajájával még bekerül némi műanyaghulladék a háztartásba.
2020. ápr. 1. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/45 anonim ***** válasza:
100%
Nem értem, mit kell ezen idegeskedni, ha nem árt vele senkinek. Ha nem tetszik, ahogy egyesek értelmezik a környezetvédelmet, veszel egy nagy levegőt és nem nézel oda, problem solved.
2020. ápr. 1. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!