Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Szerintetek mikor lesz tényleg...

Szerintetek mikor lesz tényleg vége a húsvéti locsolkodás hagyományának?

Figyelt kérdés

30 éves vagyok.

Gyerekként minket még elcipeltek a szüleink.

Akkoriban teljesen más világ volt,az emberek a szomszédokhoz is elmentek,másabb volt az átlag színvonalon,a szomszéd gyerekeknek is pénzt adtak,sőt idegeneknek is.


Ma már elég nagy kiadás az,hogy bevásároljon a család egy ilyen nagy sütés-főzéshez és nagyobb tömegeket terülj terülj asztalkámmal fogadja.


Másrészt pénzt sem nagyon tudnak miből adni.Gondolom max a rokonoknál van még ilyen.


Manapság a mai fiatalok inkább már elmennek családostul egy hosszú hétvégére valahová vagy bezárkóznak.


A lányok sem nagyon kedvelik ezt a dolgot,mert büdösek lesznek,és hát sok rokon,ismerős marhaságait kell hallgatni,akiket a hátunk közepére sem kívánunk.

Mindezt szabadnapon.


Szerintetek a mai fiatalok már nem fogják ezt a hagyományt tovább adni a gyerekeiknek?


2019. ápr. 22. 16:14
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Elég hamar vége lesz, itt nálunk már nem nagyon láttam hogy lenne ilyen, de még azért akad,sok ember nem is a húsvétnak örül már ha nem annak hogy jaj de jó nem kell dolgozni és sajnos vagy nem sajnos ez van a többi ünnepen is.
2019. ápr. 22. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
16%
Ma már a magyar hagyományok nem menők, csak az amerikaiak. Valentin nap, Halloween és társai.
2019. ápr. 22. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
78%

2#

Amiket mondtál, nem amerikai ünnepek, ha már ilyen lenéző vagy, tudd, hogy mit nézel le.

2019. ápr. 22. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
44%
Lehet, hogy nem amerikai ünnepek, de onnan gyűrűztek be. Mindenesetre nem is magyar ünnepek.
2019. ápr. 22. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
53%

Gondolom te is csak magyar terméket és márkát használsz az életedben. XD

A kérdésre válaszolva hamar. A lányok nagyrésze nem szereti (én se szeretem, anyám se), a fővárosban pedig szerintem alig csinálják páran.

Vidéken tovább fenn fog maradni.

2019. ápr. 22. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
Hát Egerben kb koldulás szinten van. Csengetik végig az összes lakást. Vidéken meg kb egész évben nem köszönő utcabeli és rokon gyerekek jönnek locsolkodni.
2019. ápr. 22. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 nemaRendőrség ***** válasza:
37%
Majd ha lesz gyereked megint újra fogsz
2019. ápr. 22. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
84%
Mi családban (nagyszülők, nagybácsik, nagynénik, unokatesók szintjén) tartjuk, de barátokkal, ismerősökkel egyáltalán nem. Vagyis a legjobb barátnőmmel igen, mert ő a kisfiam keresztanyja, de az végül is család, nem?
2019. ápr. 22. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
83%
Aki kitalálta az egy nagy baromállat volt. Sokan haltak meg tüdőgyuladásban. A hagyományőrző falvakban még mindig kanna vízzel terrorizálják a lányokat ezek az állatok, hidd el egyáltalán nem kellemes amikor telibe talál egy kanna víz, de ezt az empátia hiányában szenvedő állat honnan tudná, neki ez vicc, buli, mert nem őt öntik le vízzel.
2019. ápr. 22. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 Metionin ***** válasza:
100%
Városban szerintem pár generáció és kihal, falvakban később. Főleg hogy manapság nem elég a tojás hanem pénz kell meg ajándék, hát tökömnek sincs lóvéja random kölyköket pénzelni akik amúgy nem köszönnének ha meglátnak az utcán. Én mindig is igazságtalannak tartottam, hogy a lányok üljenek otthon szép ruhában, hallgassák a sok idióta részeg rokont meg jópofizzanak, amiért lényegében nekik semmi jó sem jut, míg a kisfiúk pénzzel megrakodva hazajönnek. Főleg ahol van fiú és lány is a családban, biztos fxa érzés lehet hogy a tesó költi a húsvéti pénzt, a kislány meg ül büdösen és legyen hálás érte. Már az én tizenéveimben is aki megtehette, az elutazott, főleg városban. Igazuk van.
2019. ápr. 22. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!