Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Miért nem érzem jól magam,...

Miért nem érzem jól magam, bármilyen emberek között?

Figyelt kérdés
Nem vagyok magasan iskolázott , egyszerű , kétkezű fizikai munkás vagyok ! Mégsem érzem jól magamat a munkásemberek társaságában , nem tetszik a viselkedésük , az a hangnem amelyet használnak és bizonyos dolgokkal kapcsolatban a gondolkodás irányzatuk s életvitelük - stb ! Azt vettem észre , hogy az iskolázott , művelt emberekkel , könnyebben szót értek , jobban tudok társalogni velük , jobban megértenek , vagy megértik a mondanivalómat és értelmes válaszokat adnak kérdéseimre - stb ! Ezzel szemben , tudom ,a hova tartozásomat , nem gondolom azt , hogy egy szinten vagyok velük , de mégis tetszik a kultúrájuk , tisztelet a kivétel alól ! Már többször próbáltam megfejteni , hogy én egy munkás ember vagyok , nekem közöttük a helyem , de mégsem érzem jól magamat ott , abban a közegben és nem azért , mert többnek képzelem magamat ! Szerintetek mi lehet a rejtély kulcsa ?
2020. ápr. 10. 01:41
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ne cimkezd fel magad, h te egy "munkas" vagy. Tarsalogj olyanokkal akikkel jol erzed magad.
2020. ápr. 10. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
70%
Tanulmányok terén lehet, hogy nem vagy velük egy szinten, de emberileg nem leszel még ettől kevesebb. Tény, hogy általában azok nem tanulnak tovább, akik buták, de ez nem igaz mindenkire. A munkád csak egy dolog, ettől még lehetsz magas érzelmi intelligenciájú, művelt, empatikus, humoros valaki, akivel jó beszélgetni. Lehet, hogy a lineáris algebrához vagy épp az angol költészethez nem fogsz tudni hozzászólni, de egy átlagos baráti beszélgetésen (nyilván nem mikor tanulnak vagy munkahelyi projekteket vitatnak meg) nem ezekről van szó úgyse még diplomások között sem.
2020. ápr. 10. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nem tanultam tovább. Mármint már a legelején otthagytam a fityfenébe a középiskolát, na bumm! Ettől még van két normális szakmám, az egyikben 6 év tapasztalattal, és most készülök a 2. illetve 3. nyelvvizsgámra. Nincs érettségim? Kit érdekel? Többször tapasztaltam, hogy az érettségi, meg a diploma nem jár kézenfogva az intelligenciával. Sokkal több 8 osztályt végzett ember okosabb, mert a mindennapokban tanulja meg azokat a dolgokat, amik az "életbenmaradáshoz" kellenek, nem pedig valamelyik "nívós" egyetemünkön koptatják a padot. Soha, de soha ne szégyelld, ha nem tanultál tovább! Ne tartsd magad "munkásembernek", borzasztó degradáló kifejezésnek tartom, attól, hogy kétkezi munkával keresel pénzt, nem leszel kevesebb, mint az, aki bent ül egy légkondicionált irodában, télen-nyáron öltönyben, és nyomogatja a billentyűzetet!
2020. ápr. 10. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Más az elvárásod magaddal, a környezeteddel szemben, amit még sehol sem találtál meg.
2020. ápr. 10. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszönöm , aki megtisztelt a válaszával ! Azt gondolom , nagyon lényeges és hasznos dolgokat írtatok le nekem s elgondolkodtam a válaszok tartalmáról és vannak olyan pontok benne , ahol rávilágítottatok a lényegre ! Ezen válaszok segítségével , azt hiszem , sokkal tisztábban láthatom a képletet ! Még egyszer köszönöm és búcsúzóul : kellemes húsvéti ünnepeket kívánok mindenkinek !
2020. ápr. 10. 13:50
 6/6 anonim válasza:
Az intelligencia és az iskolázottság nem mindig függ össze. Nyilván, aki intelligens, az többször megy továbbtanulni is, de a tanulástól csak képzett, tájékozott lesz az ember, nem intelligens. Az intelligenciát nem lehet tanulni. Intelligens ember vagy, ezért intelligens emberekkel értesz jobban szót. Ha engem kérdezel, ilyen emberekre lenne szükség a felsőoktatásban, sajnos fordítva is tapasztaltam nem egyszer, hogy egy magasan iskolázott ember hihetetlenül unintelligens volt...
2020. ápr. 22. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!