Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az emberek miért hiszik, hogy...

Az emberek miért hiszik, hogy bármilyen pénzre is van jogosultságuk, amiért nem izzadtak meg?

Figyelt kérdés
Én mindig azt mondom, hogy aki irígy a diplomasokra, az diplomás akar lenni, vagyis legyen diplomás. Aki írígy a miniszterelnök vagy a gazdagok fizetésére, az legyen miniszterelnök, gazdag, és az emberek adójából és az emberekről befolyt pénzből rengeteg pénze lesz, és VIP joga. Persze nem mondom hogy mindenki képes rá és hogy mindenki legyen elnök, mert az sem jó ha mindenki gyorsan és most akar változást, de ez lehetetlen és nem egy normális dolog. Ezt egyedül becsületesen dolgozó munkásokkal lehet megtenni, amire az országnak nagy szüksége van, hogy a bérek még jobban fejlődhessenek. Valaminek előrébb is kell vinni az országot, de semmi ne akarjon többet kapni mint a képessége, beosztása, és amennyit a munkája ér, amennyi emberért felel. Az országnak nem ingyenélőkre, hanem becsületesen dolgozó magyarokra van szüksége. Nem olyanokra akik lógtag az iskolából, de milliós fizetést és összegeket/gond mentes életet követelnek. Ez egy álomvilág. Máshol ennyi sincs.

2020. febr. 5. 12:32
1 2 3 4 5
 1/47 anonim ***** válasza:
67%
Amiert Novak Katalin azt hitte Unga Bungazhat a duceval csak azert mert Orban csicskasa. Kozben nem megerdemelten volt ott.
2020. febr. 5. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/47 anonim ***** válasza:
20%
Nem tudom, ez nagy kérdés. Fene tudja miért hiszik a diplomások, hogy ők háromszor annyit kereshetnek,mint a szaros melós. Mert ugye a szaros melós nem is tanult, meg felelőssége sincs. Nem is értem.
2020. febr. 5. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/47 anonim ***** válasza:
10%
Azért mert az alapjövedelem alanyi jogon jár.
2020. febr. 5. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/47 A kérdező kommentje:
2. Kit állítanak elő, ha a szrs melós miatt le ég a cég, vagy csődbe megy? Ki ad a szrs melósnak fizetést???
2020. febr. 5. 12:46
 5/47 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem is akarnak többet, csak fair és reális fizetések, amelyekből egy éelt tisztességesen megoldható.


Én nem sajnálom egy a lakásomon dolgozó csempéstől a félmillió forintot, mert én egy festményemet külföldön kétszer ennyiért is eladok elég gyakran.


De idehaza például már nem tudnék festményeket eladni, mert nincs rá kereslet, se pénze sokaknak, igy a tudásom se ér annyit.

Épp arról van szó, hogy Magyarországon a diplomádat nem fizetik meg.


A tudás mindemellett konstans fejlődést igényel, mert a mai komplementere a tegnapinak.

A fejlődés pedig időt és pénzt igényel. Nekem vées szinte kell 3 hónap amikor nem dolgozok, hanem csak tanulok tovább.

Ezt szintén nem tudnám megtenni Magyarországon.


Mindemellett azt is tartom, hogy a szakmunkások igy sem keresnek sokat, mert itt külfödön egy szobafestő is óránként 20 Fontért dolgozik.

Ez reális. Ebből tud életet épiteni, nyaralni, pihenni.


Mert amig nekem a pihenés tanulást jelent, addig egy fizikai munkásnak létszükség a fizikai pihenés, amikor csak sütkérezik a napon.

Ezt idehaza szintén nem tudják megtenni, mert ha leáll a munkával, akkor kiderül, hogy az a rengeteg igy is egy semmi.


Persze sok a csaló, sok a naplopó, ez igaz. Ilyesmi viszont mindenhol vannak, ez nem csak magyar jelenség, ez világjelenség.

2020. febr. 5. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/47 anonim ***** válasza:
0%

4/5


A szaros melóst tesa. Ha ledől a fal előveszik a kőművest is. Fizetést meg a gyár ad, nem a diplomás kecske. Kicsit túltoltad a dipikések értékét. Nyilván többet ér szellemi tudásban a terv mint aki összerakja, de azért nehogymár a munkás kap 180 azt legyen elég, dipikés meg hatszáz alap, me nagy felelősség meg fizetést is ad. Egyébként meg munkás ad fizetést a dipikésnek, mert hiába tervezel te bármit, értéke annak akkor lesz ha elkészül azt eladják.

2020. febr. 5. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/47 A kérdező kommentje:
Csak tudod ha valaki keres többet, akkor még többet akar, annyival többet mint az ország lehetőségei. Ezért nem érdemes az embereknek legyen az egyedülálló vagy családos adni, iskolázatlan, diplomás vagy elnök még is kell. Szerintem ha még nem is fair, annyival nem szabad többet költeni semmire mint az amit az emberek megtermelnek. A gazdagok is lehetnének ennél még gazdagabbak a pénz az egy olyan fogyó eszköz, ami nélkül nincs élet. Nem mondom hogy jók a bérek, de alakulnak, és érdemes azt megtanulni, hogy nem azért élünk hogy minnél több bérünk legyen nem azért dolgozunk és tanulunk, hanem azért kell abér hogy éljünk. Ha csak azért tanultál annyit, hogy több pénzed legyen akkor ki bírod törölni a tudással és a diplomával a segged. Főleg mert itt egy kis iskolázatlan melóst előbb felvesznek, vagy többet kap. Ezért is megy el sok diplomás Nyugatra mosogatni. Ezért, csak a pénzért nem éri meg semmit csinálni, mert nem okoz boldogság forrást.
2020. febr. 5. 13:13
 8/47 A kérdező kommentje:
Általában diplomások vezetik a cégeket, vagy tanult emberek, akiknek van tapasztalatuk, ők adnak embernek enni. És egyébként de a diplomást veszik elő, mert sokszor nem derül ki, hogy ki volt, vagy ha meghal valaki akkor is a diplomasé a felelősség, aki felvette, vagy felelt érte a munkáér, mert bizony iskolazatlanul, megfelelő papírok és képzettség nélkül vette fel/alkalmazta a gyárban.
2020. febr. 5. 13:16
 9/47 anonim ***** válasza:

Én szellemi okból mentem ki külföldre, de sok olyan melóssal találkoztam Magyarországon, aki vett volna tőlem képet, csak nem tudott, mert még ennyi pénze se volt.


Odahaz irreálisan alacsonyak a bérek, diplomásnak, munkásnak is sokszor.

Az emberek frusztráltak. Én itt külföldön ilyet nem tapasztaltam.

Volt, hogy egy 3 órás buszutazás alatt adtam el 250 Fontért egy kisebb olajképemet, olyasvalakinek aki csak egy szimpla üzemben dolgozott.


Kiegyenlitetlen bérek mellett, ez történik, amit itt látni a fúrumon is, vagy odahaza.

Hogy egymásra mutogatnak az emberek, hogy nem becsülik a másik munkáját.


Én is kaptam odahaza persze olyat, hogy te mihaszna, meg fogjak kapát a kezembe. Frusztrált emberek voltak, de ez a rendszer miatt van.

Ha valaki nem tudja a kajáját megvenni, akkor valakit hibáztatni fog, jog nélkül is.


A diplomások célpontok, ami óriási hiba, mert a szellemi tőke létfontosságú, ez tagadhatatlan.

De a politika az nagy gányban van most.

2020. febr. 5. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/47 A kérdező kommentje:
Hát ha tényleg írrealisan alacsonyak a bérek, és nem pedig az országhoz képest, és a kép értékégez képest nem kínálod túl dragán, csak nem akarnak megsérteni. Egyébként a kereslet nagyobb mint amennyi munkás és cég van, ezért mivel a termelés jobban nők, nem abban a mértékben mint ahogy azt elvárják egyesek, de nőnek és ezzel most nem hazudtam. Több minden fogy el a boltokból, a polcokról, növekedtek az igények, kereslet vásárlóerő, annak ellenére hogy a népesség folyamatosan csökken egész Európát nézve is, tekintve Magyarországra is mert országonként változó.
2020. febr. 5. 13:31
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!