Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Szemét vagyok, amiért nem...

Szemét vagyok, amiért nem szolgálom ki a barátomat?

Figyelt kérdés

A barátommal lassan 3 hónapja vagyunk együtt és az utóbbi kb. 3 hetet a szüleimnél töltöttük, ugyanis amikor bezártak az egyetemek és amúgy se kellett bejárnom órákra, úgy döntöttük, odacuccolok a barátomhoz. Csakhogy a szüleim felhívtak, hogy jobb lenne, ha hazajönnénk hozzájuk, mert úgy hallották, szigorítani fogják a kijárási tilalmat (amiből végül nem lett semmi) és féltenek minket...

Szóval most kb. 3. hete vagyunk itt és amikor idejöttünk, a szüleim rögtön mondták a barátomnak, hogy érezze magát itthon, de ő még ennyi idő elteltével is úgy viselkedik, mintha valami sima vendég lenne, aki csak 1-2 napot tölt itt. Pl. képtelen bemenni a konyhába és ennivalót csinálni magának, ha éhes, ehelyett tőlem várja el, meg nekem mondogatja, hogy csináljak neki valamit. Az első néhány nap még csináltam is neki szendvicseket, stb., de lassan kezdtem belefáradni, hogy úgy kell elé rakni mindent, mint valami kisgyerek elé. De amikor mondom neki, hogy ő is tud magának szendvicset csinálni, kikéri magának, hogy ő más konyhájában nem fog itt nyúlkálni...

Ráadásul azzal telnek el a napjai, hogy egy játékkal játszanak a haverjaival és amikor én reggel elkészülök és mennék le enni, nem lehet lejönni enni, mert ő direkt hamarabb felkel, hogy a haverjaival leüljön játszani és van, hogy 4-5 meccset is lejátszanak és csak órák múlva tud a gép elől felállni...Szóval ezek után úgy döntöttem, leszarom, nem fogok rá várni és én lemegyek enni akkor, amikor éhes vagyok, ő meg majd csinál magának valamit.

Csakhogy annyira életképtelen, hogy ha én mondom neki órák múlva, hogy nem, nem "megyünk" le enni, mert én már ettem és nem vagyok éhes és ha enni akar, csináljon magának valamit, inkább nem eszik egész nap, mert arra hivatkozik, hogy de ő velem együtt akart enni (ami egyenlő azzal, hogy ő azt akarta, hogy én rakjam ki elé az ételt).

Ez már csak azért is rossz, mert refluxos és alapból figyelnie kéne arra, mit eszik, illetve azt is egy nap többször, kicsi adagokban kéne megennie. Ehhez képest pont olyan kajákat szeret, amiket nem ehetne, pl. rengeteg csemegeuborkát eszik, ha sima uborkát rakok a szendvicsébe, már elkezd hisztizni, hogy ő nem szereti a nyers uborkát...Meg anyukám is utánaolvasott, miket kéne ennie és olvasta, hogy a refluxosoknak jók a főzelékek és csinálni is akart valamilyen főzeléket, de amikor kérdezte, milyen főzelékeket szeret, csak azt hajtogatta, hogy nem tudja, nem nagyon szokott főzelékeket enni. Végül csinált neki borsófőzeléket, előtte kérdezte is tőle, az jó-e és csak annyit mondott, hogy neki mindegy..Aztán végül megkóstolta a kész főzeléket és közölte, hogy nem szereti a borsót......

És most, hogy nem rakom ki elé a kaját, gyakran feljön a sava és nekem magyaráz, hogy miattam van rosszul, illetve a szüleim szerint is szemét vagyok, amiért "éheztetem". De nem értem, miért kéne egy felnőtt ember elé odarakosgatnom az ételt, mint egy óvodás elé? Van keze, szét tudja vagdosni a zsömlét és belerakosgatni dolgokat, vagy épp berakni a mikróba a főtt ételeket...És szerintem ez elég hülye kifogás, hogy nem akar másnak a konyhájában turkálni, ha csak pár napra jöttünk volna, még valamennyire meg is érteném, de már hetek óta itt vagyunk, én ha ennyi ideig laknék ott valakinél, már nem várnám el, hogy kiszolgáljanak...

A másik, hogy még inni se iszik rendesen, mert elmondása szerint nem tudja meginni a sima vizet, csak a teákat meg a szörpöket, de nélkülem még azért se tud lemenni a konyhába, hogy csináljon magának szörpöt. Volt, hogy én már lefeküdtem aludni és félálomban voltam, erre felkeltett, hogy ő szomjas és menjek már le csinálni neki szörpöt, mert ő nem mer, nehogy felkeltse a szüleimet :D Erre mondtam neki, hogy nem fogok azért kikelni az ágyból, menjen le magának, vagy igya meg a vizemet, amit magamnak hoztam, mire hisztisen inkább lefeküdt aludni és közbe motyogta az orra alatt, hogy de jó, hogy már napok óta alig iszik és még azt se kaphat...

Szerintetek is velem van a baj? (én 22L vagyok, ő 24F)


2020. ápr. 19. 17:11
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
82%

Dobd ki a pic.sába azt kész, érzelmi zsarolásnak hívják amit csinál.

És nem, nem veled van a baj!!

2020. ápr. 19. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Milyen igaz a mondás, csak lakva lehet igazán megismerni valakit.
2020. ápr. 19. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
93%
jézus, ez durva. én tuti szakítanék vele.
2020. ápr. 19. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
93%
Mekkora nyomorék.
2020. ápr. 19. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
93%
Nem veled van baj, amit csinál, az tényleg gáz. Mer' az még egy dolog, hogy idővel se tudja magát elengedni, de hogy téged hibáztat emiatt, az csúcs.
2020. ápr. 19. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
92%
de neked most pasid van, vagy egy óvodásod, akit valami fura megfontolásból ingyen babysittelsz? nem azért, de én minden felvigyázott kölyökért óradíjat kapok, ez alól egyedül a saját unokatesóim kivételek...
2020. ápr. 19. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
80%

A többi része gáz

25N vagyok

Első három hónapban én se mertem hozzányúlni más dolgaihoz, még kicsit 'idegennek" éreztem

Páromnak is mondtam,hogy még nem érzem magam 100% itthon magam, majd kialakul,de ahogy telt az idő egyre több dolgot csináltam én is egyedül

2020. ápr. 19. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!
2020. ápr. 19. 19:19
 9/13 anonim ***** válasza:
68%

Le kell ülni vele megbeszélni, hogy már jó ideje itt lakik és az a gáz, hogy te csinálod neki a kaját.

Amúgy nekünk úgy volt, hogy végül a barátom se kaját se innivalót nem hozott végül rávettem magam és elmentem én a konyhába, addig én is gáznak gondoltam.

2020. ápr. 19. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Jézusom, ez nagyon gáz, közöld vele, hogy vagy megembereli magát, vagy vége... Igen, ez érzelmi zsarolás, de amit ő csinál az is...
2020. ápr. 19. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!