Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Szerintetek mi indít egy...

Szerintetek mi indít egy fiatalt arra, hogy szerzetes vagy pap legyen?

Figyelt kérdés
2020. ápr. 27. 10:06
 1/5 anonim ***** válasza:
35%

Elözö végzettségek. Ugy alakult.

Pl ha egyhazi altakanosba jart aztan csak teologiai egyetemre jutott be, a többi szakot nem birta igy ez iranyba szakosodott

Es kikerül es semmihez nem èrt csak ehhez

2020. ápr. 27. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
89%

Nekem ovi, általános és gimnázium is egyházi iskola volt, mégsem érintett meg annyira, hogy teológiát tanuljak. Jelenleg reál szakon vagyok...

Egyik volt osztálytársam az évekkel az érettségi után, mérnök hallgató(?) évei alatt jött rá, hogy pap szeretne lenni. Jól ment neki a fizika és matek. Sajnos nem beszéltem vele, hogy miért döntött így. Az egyik szerzetes, akit ismerek, orvostanhallgató volt.

Szóval nem azért, mert teológiát tanultak.

Ha a véleményemre vagy kíváncsi, akkor szerintem elvonultabb, csendesebb életet szeretnének élni és nem a mai világ pénz és szex központúságával foglalkozni.

Keress rá googlen, biztos találsz személyes beszámolókat.

2020. ápr. 27. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
64%

Hát, 1-es, ez kicsit sántít... Sok minden miatt bekerülhet, és REMÉLJÜK, hogy igazi hivatásból kerül be...

az igazi hivatástudat magában kell, hogy foglalja a szabadságot is, tehát hogy az illető ismeri saját magát és a saját szabadságát is. tudatában van ezeknek. Ezért utálatos, hogy még mindig sok helyen arra törekednek az illetékesek, hogy 18 évesen jelentkezzenek a szemináriumokba a fiatalok. Egy 18 éves, ha pl. egy olyan közösségből szabadul ki (pl. iskolai terror), akkor lehet pl. hogy önmagát nem tartja semminek és ez azt a tudatot hozza magával, hogy "nekem biztosan ott lesz a helyem, ahol szívesen fogadnak". Veszedelmes csapda! Tehát nem a gyermekkori álmait fogja keresni az életében, hanem robottá válik, és erre aztán 30 éves kora körül rádöbben a szerencsétlen fiatal! Ez - többek között - az oka a pályaelhagyásoknak is, nemcsak 30, hanem sokszor 40-50 év körül...

2020. ápr. 27. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
61%
Hármas válaszoló vagyok, folytatom a kettesre reagálással: a kettes válaszoló akiket leírt, na, ők már hitelesebb hivatások, mert éltek "odakint" és ne lehet bármit ledugni a torkukon, mert már nem "friss húsok". Sokkal hitelesebb az olyan, aki akár évtizedet is eltöltött mindegy, hogy miben, de nem volt hermetikusan elzárva. 25 év alatt senkit sem szabadna fölvenni a szemináriumokba, pont emiatt. Egyébként én kat. pap vagyok, aki 18 évesen jelentkeztem, tudom, miről beszélek és veszettül nehéz így állni az emberek előtt, hogy "voltaképpen mindenki többet tud nálam és örüljek, hogy egyáltalán megtűrnek és mégis vannak, akik keresnek és számítanak rám".
2020. ápr. 27. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
0%
Megálmodta magának az egyházi számítógépes világhálót, a PAP-LAN-t.
2020. ápr. 27. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!