Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Magyarországon van olyan...

MuSky kérdése:

Magyarországon van olyan kommuna, kolostor, ashram ahol el lehet vonulni a világ elől?

Figyelt kérdés

olyan helyet keresek ahol elvonulva élnek emberek, egy zárt közösséget ahol új életet lehet kezdeni.

tulajdonképpen spirituális úton szeretnék járni, megtapasztalni mit jelent az, pl elérni a belső csendet.


ehhez egy buddhista ashram lenne a legjobb csakhogy ilyen nincs magyarországon, a buddhista főiskola meg pár buddhista egyház legalábbis nem tudott ilyet ajánlani.


ti hallottatok más lehetőségről?

pl létezik még krisnás kommuna?



2015. máj. 13. 23:11
 1/8 anonim ***** válasza:

Van valami ikyesmi hely. Ha jok tudom krisnasok. Elzartan elnek, maguk csinalnak mindent, meg iskola is van. Valami doku filmet lattam rola, csak halvanyan emlekszek ra.

de van olyan hely is hogy kioltoznek az emberek az erdobe is onellatok lesznek, kisebb kozosseg, nehany csaladdal.

2015. máj. 13. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:

Búcsú vagy Somogyvámos (azt hiszem hogy itt krisna-völgy van, vagy volt), esetleg valahol a Balaton mellett. Keringenek olyan "városi legendákat", hogy pároknál, családoknál a nőknél teljesen elérik, hogy arról a helyről ne is akarjon elmenni.

Bár nem biztos, hogy magához a krisna valláshoz köze volt ennek a mendemondának, hanem valami más volt, de nekem mindenesetre úgy rémlik, hogy az volt.

2015. máj. 13. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Én tudok egy ilyen buddhista helyről,egy faluban.

Egyébként gondolom a deeksháról még nem hallottál.


[link] Itt hatékonyabban,és gyorsabban lesznek tapasztalásaid,és a tudat felettiddel is kapcsolódhatsz.

2015. máj. 13. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
20%
csak azért akarsz elvonulni a világ elől mert egy ki.baszott nagy gyík vagy és nem tudsz megfelelni a saját elvárásaidnak
2015. máj. 14. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

próbáltam utána nézni ezeknek de csak fizetős programokat találtam, tanfolyamokat, előadások, stb


én valahogy úgy képzelem ,hogy komoly feltételei vannak a bekerülésnek, annak ,hogy valaki spirituális útra léphet és azoktól a mesterektől tanulhat akik ott vannak és az biztos,hogy nem a pénz.

2015. máj. 14. 00:35
 6/8 anonim ***** válasza:
75%

LÉtezik ilyen, de te ehhez nagyon kezdő cipőben vagy. Nme javaslom.


Te csak menekülni akarsz.

2015. máj. 14. 04:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

igen az igaz lehet.

talán túlságosan is akarom és éppen ezért nem fogom megtalálni azt a helyet

2015. máj. 14. 10:33
 8/8 anonim ***** válasza:
A szerzetesrendek között is szétnézhetsz, a ferencesek pl. szimpatikusak. Van egy próbaidő (noviciatus), ezalatt bármikor otthagyhatod őket.
2015. máj. 14. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!