Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Szerintetek mennyire jellemző...

Szerintetek mennyire jellemző hogy valaki alig néz filmet?

Figyelt kérdés

1. Kérdésem a 17-35 éves korosztályra irányul, én is ebbe tartozom. Alig alatt azt értem, hogy éves szinten max. 6-8 filmet néz meg.

Visszagondolva az elmúlt fél évemre, egy kezemen meg tudom számolni hány filmet láttam. A kérdés szempontjából különösen jó az utóbbi másfél hónap. Ugyanis a többség ahogy tudom valódi filmmaratonokat tart(ott). Nálam egyáltalán nem volt ilyen.

A kérdés azokra vonatkozik, akik külső tényezőktől (család, munkaidő, egyéb teendők) függetlenül is kevés filmet néznek. Bár technikai és egyéb adottságaik meglennének hozzá. Tehát pl. egy mostanihoz hasonló időszakban, amikor tengernyi szabadidejük van/lenne (már akinek), akkor is ritkán néznek filmet. Egyszerűen nem, vagy kevésbé igénylik. Hogy mivel foglalkoznak helyette, az most nem lényeges, de nyugodtan jöhet kiegészítésként, érdekességként.


2. A kérdésemnek van egy társasági oldala is. Ahogy észrevettem nemtől, kortól, érdeklődési körtől, hangulattól függetlenül a film egy olyan téma, ami az egymást totál nem ismerő embereknek is közös beszéd téma tud lenni. Viszont én aki alig nézek filmeket, érthetően kimaradok ezekből a beszélgetésekből és sokan úgy könyvelhetnek el hogy nincs miről beszélgetni velem.


Film alatt a min. 1 órásakat vegyük. Azaz rövidfilmeket vagy előzeteseket most nem.

Bárki válaszolhat, csak a kérdés vonatkozott fenti korosztályra. A válaszokat valahogy így képzeltem el:

1. Ismeretségi körödben 30 ilyen korú emberből 1 ilyen embert ismersz/ akár te magad is ilyen vagy :)

2. Mit gondolsz a fenti 2-es pontban írtakról, hasonlóan vagy másként látod a témát.



2020. máj. 8. 21:10
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Én nem nagyon nézek filmeket. Van hogy előjön ez a téma, de nem olyan gyakran, nincs belőle akkora hátrányom eddig, hogy változtassak ezen a szokásomon.
2020. máj. 8. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
#1: Ismeretségi körödből tudsz hasonlóakról vagy ezzel egymagad vagy?
2020. máj. 8. 21:18
 3/19 anonim ***** válasza:

Én ha nézek filmet, akkor is csak olyat, ami senki mást nem érdekel. Vagy ha érdekel is akkor meg engem nem, úgyhogy az első 10 perc van meg belőle, a többi evés, mobilozás, stb... :D A párom szereti őket, most is azt néz mellettem. Én meg mobilozok, mint szoktam film közben. :D Rajtam kívül nem igazán ismerek ilyet. Sorozatokat minimum néznek.


Nekem nem volt gondom belőle. Egyrészt, mert sok máson keresztül kapcsolódom a többiekhez (játszom pár játékkal, van pár olyan Facebook csoport, amiben együtt vagyunk a barátaimmal, követem a híreket, szóval van bőven miről beszélni). És általában az általuk nézett és kedvelt filmekből mindig készül egy halom mém, ami alapján én is felismerem a szlogeneket és nagyjából tudom, hogy melyik karakter milyen, hozzá tudok némileg szólni (legalább vicc szintjén). Meg olvasok/nézek kritikákat néha, képben vagyok a marvel vs. DC dologgal is, holott talán 2 olyan filmet láttam... Szóval valamennyire hozzá tudok szólni és nem kell nekem ehhez filmet nézni, sem eljátszani, hogy láttam :D

2020. máj. 8. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:

1. Èn nem nézek filmeket, tv sincs itthon 5 éve. A híreket a neten elolvasom. Lehetöségem lenne rá, tehát szabadidöm van, tvt is tudnék venni meg elöfizetni mindenre amire akarnék, de nem akarok. Irtad, hogy nem lényeges, hogy mivel foglalkozunk helyette, de azért én leírom, hogy miért nincs tvnk. Idöpocsékolásnak tartjuk a tv nézéssel eltöltött idöt, helyette edzeni járunk, kertben dolgozunk, vagy csak egyszerüen kinnt vagyunk a természetben, kutyákkal sétálok, gyerekkel vagyok, fözök, a házaséletemet ápolom, szépítgetem a házat, a hobbimmal foglalkozom. Igazából nem is értem, hogy más embereknek hogy jut ideje filmeket nézni.

2.Èn is kimaradok ezekböl a beszélgetésekböl, de engem ez hidegen hagy. Azokkal dumálok, akiknek hasonló az érdeklödési köre mint nekem. Ja és ha esetleg úgy könyvelnek el, hogy velem nincs miröl beszélgetni, hát azt marhára lesz.rom :D

2020. máj. 8. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
63%

Mivel szeretem a filmeket inkább szabadidő és kedv függő. Volt olyan év amikor 200-at is megnéztem, volt amikor csak 60-70-et, onnan tudom hogy listázom.


Van ismerősöm aki szintén így falja a filmeket, van aki meg alig látott valamit egész életében. Nem lehet mindenkinek ez a hobbija, ennyi.

2020. máj. 8. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:

Én 22F vagyok. Szerintem évente olyan 5-6 filmet nézek meg max. Hogy miért?


1. Nincs tvm, de ha lenne is akkor is csak azért lenne, hogy focimeccset nézzek rajta.


2. Nem igazán kötnek le, akárhányszor belekezdek egy filmbe, végül mindig megbánom...a mai filmvilág szerintem katasztrofális.


3. Túl hosszúak és egyben túl rövidek. Egy átlagos film másfél óra...nos ez elég ahhoz, hogy belegondolj, hogy másfél óra a 24 órás napodból amiben jó esetben ébren vagy 16-ot...túl sok. Viszont ahhoz kevés, hogy normálisan beleéld magad. Ezért inkább megnézek egy sorozatból 2 részt és abba bele tudom élni magam, mert minden 40 percea részben van valami izgalom. Így az már 2 izgalom.


4. A hosszabb, több részes filmek...gagyik. Pl egy Star Wars, Marwell filmek...nem valósághűek és engem ez zavar. Egyébként is utálom a szuperhősöket akik legyőznek mindent és mindenkit, közben lerombolnak egy fél kontinenst és ez senkit nem zavar...USA-béli elképzelés, magyar szemmel nekem ez érthetetlen.


5. Minden film egy sablonra épül: bevezetés, bonyodalom, tetőpont, befelyezés...mint egy szinházi darab. Utálom ezt a sablonos felépítést.


Viszont vannak nagyon jó filmek a saját kategóriájukban. Mondjuk úgy 100 filmből 1 ami nagyon nagyon jó. Pl dráma filmnek a mostani Joker film. Vígjátéknak a Jump Street. Animációs filmnek a Jégkorszak.


Ezek a jó filmek viszont annyira elenyészőek, hogy nagyon sokat kell, ahhoz agyalnom előtte, hogy megéri-e leülni megnézni vagy sem.

2020. máj. 8. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 Metionin ***** válasza:
100%
Én se nézek. Évente olyan 3-4 film az amit esetleg megnézek mert nagyon érdekel azok alapján amit mások meséltek róla vagy mert olvastam a könyvet amiből készült. Idén egy darabot néztem csak, egy hónapja kb. Pedig ráérnék de valahogy nem tud úgy lekötni mint egy könyv, ezért inkább olvasok. A legtöbb ismerősöm sorozat vagy Netflix függő és moziba is járnak, értelemszerűen én nem vágom ha ezekről beszélnek. De szerencsére nekik sem csak ebből áll az életük, tudok velük más dolgokról is beszélgetni.
2020. máj. 8. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
Uhh bocsi...befejezés* xdd
2020. máj. 8. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

Vééégreee vééégreee vééégreee valaki!!!!



Egész egyszerűen eltöltöm az időt film, sorozat, regény nélkül.

Rettentő kevés a szabadidőm és ezermillió dolog érdekel.

Eszembe se jut filmet nézni.


Nekem mondjuk szokott lenni hátrányom belőle.

Ufónak néznek, nem tudnak napirendre térni, volt, aki (több alkalommal is) győzködött, hogy márpedig filmet kellene néznem.

Nem értek poénokat, nem tudok bekapcsolódni beszélgetésekbe.



Édesapám ilyen még.

Nála a tévé szokott menni, de rajta ismeretterjesztő, az is háttérzajnak.



Minden más ismerősöm néz filmeket, sorozatokat.

Ok, olyan van, hogy inkább animét.



27N

2020. máj. 8. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

Én 40 vagyok, évente talán max. 3 filmet nézek meg. De 35 évesen is így voltam vele. Kb. 20 éves korig "muszáj" volt filmeket nézni, hozzá tartozott az élethez. Hamar rájöttem, hogy engem a filmek nem nagyon érdekelnek. Van, hogy nem tudom követni az eseményeket, mi miért van, miből következik, miért történik. A gondolataim is sokszor elkalandoznak filmnézés közben, kevés film köt le igazán. Passzív tevékenység a filmnézés, én meg mindig valamit alkotni akarok inkább, és inkább ilyennel töltöm az időmet.

Néhányszor előjött a film, tévé mint beszédtéma. Párszor meglepődtek kicsit, hogy nem hallottam erről se meg arról se. Egyébként sok minden érdekel, és nem gondolom, hogy emiatt ne lehetne velem beszélgetni. Volt, aki azt mondta, régen beszélgetett már olyan jót valakivel, mint velem, és olyan is volt, aki unalmasnak tartott.

2020. máj. 8. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!