Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Mit kell válaszolni, ha...

Mit kell válaszolni, ha valaki okosítani kezd?

Figyelt kérdés
Van az, amikor valaki kérdez valami nem titkos dolgot, akkor nyilván válaszolok. Majd automatikusan elkezd okoskodni nekem a témáról, hogy mit hogy csináljak. Még talán udvariasan meg is hallgatom azt a pár gondolatot, de ha nem érdekel a véleménye, és látom, hogy várja, hogy reagáljak, ellenkezzek vele, védjem magam, de már nem akarom udvariasságból megvitatni vele a témát, mit válaszoljak? "A köszi, de nem érdekel a véleményed" nagyon bunkó?

2020. máj. 10. 23:17
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Egy "én másképpen gondolom" vagy "nem vagyunk egyformák" teljesen megfelelő. Amit írtál, az igen, elég sértő.
2020. máj. 10. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

"Nem óhajtok vitába szállnii, nem érdekel a téma".

Ha tovább folytatja, otthagyom, vagy erélyesebben rászólok, hogy fogja be.

Az ilyen okoskodók nagy bunkók úgyhogy nem érdekel, ha megsértem.

2020. máj. 11. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nem kell válaszolni. El kell fogadni, hogy neki ez a véleménye, aztán jó magadról leszarni, és otrhagyni.
2020. máj. 11. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Magasról*
2020. máj. 11. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Jaa, meg konkrétan mit lehet mondani. „Oké.” vaby „Jól van.”

És ennyi.

2020. máj. 11. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
49%

Változó, de fő opció van nálam:

ignorálom, mintha ott se lenne (ezt hüIyéknél csinálom, akiknek béka segge alatt az IQ vagy olyan valaki, aki hidegen hagy)


Másik: Csak értelmes emberrel állok szóba, akivel lehet "vita témázni" s az ész érvekkel meg tudom győzni igazamról.


S van az elvakult réteg, akiknek elég annyit kimondanom őszintén "maradj csendben, ha azt se tudod miről van szó, csak magadat égeted."


Összességében: Kinyitom a szám őszintén vagy csak ignorálom, mert hidegen hagy.


Számomra nyűg az emberek zöme, főleg ha átlagon aluli IQ-val áldott szegény...


INTP, ISTP személyiség vagyok

2020. máj. 19. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!