Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Mennyit beszélgetsz másokkal...

Mennyit beszélgetsz másokkal és ebből mennyi igazán tartalmas?

Figyelt kérdés
Azt veszem észre, hogy hiába beszélgetek elég sokat nap, mint nap, valójában rettenetesen unom. Mindenki csak magáról beszél, vagy arról, ami őt érdekli. Azzal nem foglalkozik, hogy nekem mennyi közöm van a témához. Én meg mindenkit meghallgatok, mert nem akarok bunkó lenni. Sokan biztos hülyének néznek a sok aham, ühüm, értem, igen, tényleg? és ilyen semmitmondó szövegek miatt, amikkel próbálok valamennyi érdeklődést színlelni, nem túl ügyesen. De emiatt senki nem zavartatja magát, mondják tovább a magukét. Aztán van, aki miután lenyomta a fél életét a torkomon és már majdnem annyira unja a saját hangját, mint én, elkezd kérdezgetni. Ilyenkor azonban már annyira le van szívva az agyam, hogy semmi késztetést nem érzek megnyílni. Arról nem is beszélve hogy ilyen egyoldalú szóáradat után nem igazán érzem egy súlycsoportbelinek a lepénylesőnket. Valójában idejét sem tudom már, mikor volt részem igazán jól eső eszmecserébe. Talán már azt is elfelejtettem, hogyan kell felszabadultan társalogni. Mondjátok meg, egyedül vagyok ezzel az érzéssel?

2020. máj. 14. 21:05
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem vagy vele egyedül.Bár én amúgy sem vagyok túl beszédes..de egy ideje a melóhelyen beosztottak minket párba,tehát ketten dolgozunk állandó kollégával,én kifogtam a legnagyobb szófosót a cégnél..jófej gyerek,jóindulatú srác,valamilyen szinten ledvelem is,de pl azt is tudom hogy a felesége ma reggel spongyabobos zoknit vett fel,mindent elmond ami történik vele.,minden egyes nap azbelőzú nap délitán történt eseményeit.Eleinte zavart,utána idegesített,most így 2 hónap után kezdem megszokni..ő mondja a magáét,én közben gondolkodom hogy ültessek-e idén sárgadinnyét vagy ne,vagy babgulyást főzzek hétvégén vagy sima bográcsgulyást.Tehát úgymond meghallgatom,de mivel kb két perc alatt lefáraszt így nemigazán figyelek arra amit mond,csak igenlek,jaja,hát jól tetted,igazad van stb...Neki az a lényeg hogy nyomhassa a dumát,és pedig látszólag jó hallgatóság vagyok.
2020. máj. 14. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Jelenleg: napközben egy-két óra munkamegbeszélés, munka után pedig 7-8 óra a párommal, azt végigdumáljuk olyan témákról, amik mindkettőnket érdekelnek.

Emellett levelezgetek másokkal, néha szüleimmel videochat.

Nem beszélek sok emberrel, de legalább akikkel igen, azokkal "rendesen".

2020. máj. 15. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Keveset beszélek másokkal, nincsenek nagy barátaim.
2020. máj. 15. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!