Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Minél többet beszélgetsz...

Minél többet beszélgetsz emberekkel, annál jobban fogsz tudni kommunikálni?

Figyelt kérdés

Ez fejleszthető dolog szerintetek? Lehet gyakorolni és fejlődni benne? :)


18/L



2018. máj. 29. 18:13
 1/2 anonim ***** válasza:

Na várj. Először is: mit értünk kommunikáció alatt?

Érvelés? Artikulálás? Szókincs bővítés? Megértetni másikkal magunkat/szándékunkat? Fogalmazás? Különböző verbális dolgok, például megfelelő hangszín, hangsúly, hangerő?

Ha ezt tisztáztad, annál egyszerűbb lesz a választ megkapnod szerintem.

Például érveléshez érdemes minél többet olvasnod, minél többet megtudnod a világról. Szókincs ugyanez.


Ha meg kifejezetten a verbális kommunikáció érdekel, lásd fenn, akkor az azzal fejleszthető, hogy beszélsz ugye. Minél többet, minél érthetőbben.

Ha meg a kommunikáció sikerességét akarod növelni, ezeket is kifejtettem fenn, akkor meg minél többet kell olvasnod szerintem. Itt is befigyel a beszélgetés, mert annál több dolgot tudsz 'ellesni' másoktól.

Röviden és gyorsan ezt gondolom a dologról, nem tudom, mennyire volt érthető.

18f

2018. máj. 29. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Igen. És vannak szakemberek, akik ezzel foglalkoznak.

lásd google, YT Nyelvhasználat-fejlesztő

2018. máj. 29. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!