Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » A kopasz nőknek kell burkát...

A kopasz nőknek kell burkát hordani?

Figyelt kérdés

2020. máj. 20. 22:05
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:
Kedves válaszolók, én a burka alatt főleg a fejlendőt értettem, ami arra szolgál, hogy eltakarja a nő haját, hiszen az az egyik fő szépsége, amit csak az asszony úra láthat. Na de kérdem én, hogy ha a nő kopasz, akkor nincsen szépsége a fején amit eltakarjon
2020. jún. 15. 00:12
 12/13 anonim ***** válasza:
100%

Kérlek ne hívd burkának, mert az nem az amire te gondolsz.

Hijab az amelyik eltakarja a hajat. Egy nő nőiességét a hosszú haja adja a muszlimok szerint, ezért azt csak a férje vagy családtagok előtt mutathatja. Egy muszlim nő alapból nem borotválná le a haját, mert a Korán szerint egy férfinak férfiként kell kinéznie, egy nőnek meg nőként amihez hozzátartozik a hosszú haj. Persze lehet olyan ami miat kihullik, de ebben az esetben nem hiszem, hogy lenne olyan bevállalós muszlim hölgy aki kopaszon menne ki az utcára.

2020. jún. 15. 03:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
68%

A burka nem fejkendő, hanem egy adott régióban használt teljes testet elfedo anyag. Nem használja a muszlim nők nagy része. A hijab sem fejkendő, mivel a szó jelentése inkább függöny, elválasztás. Így került a nyugati nyelvhasznalatba tévesen, mert nem lett megfelelően interpretalva, hogy mit is jelent pontosan, hogy egy nőnek 'hijabja' van. A fejkendő egy fajtája a khimar, illetve jilbab (de ez utóbbi is manapság inkább hosszú ruha hajtakarassal).

Illetve egyébként nem a haj a lényeg, hanem az aurank, amibe egy nőnél a haj is beletartozik. Szóval az pl, nem hijab hogy van egy kendo a fejunkon, de az alkarom kint van, meg mondjuk latod a fenekem formajat.

2020. jún. 15. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!