Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Miért nem tudok egy társadalmi...

Miért nem tudok egy társadalmi csoportba se normálisan beilleszkedni?

Figyelt kérdés

Én egy 20 éves, egyetemista srác vagyok, viszont soha nem találtam a helyem az emberek között. Vidéki vagyok, egy kisvárosban lakom, viszont a itteni korombeliekkel egyszerűen nem találom meg a közös hangot. Engem pl. a filmművészet érdekel, a politika, a történelem, őket meg a bulizás, sitcom sorozatok, ivás/drogozás, stb.

Az egyetemi csoporttársaimmal, szaktársaimmal is nehezen találom meg a közös hangot, mert a szakon rengetegen magasan hordják az orrukat, és számomra elég irritálóak ezek az embertípusok. Van egy - két ember akivel kijövök, de ennyi. Ezzel más is ígyvan?



2020. máj. 26. 10:22
 1/6 anonim ***** válasza:

Hasonlóan vagyok, mint te, ráadásul az adott témák is érdekelnek. :)


Szóval, szívesen beszélgetek, ha gondolod.

2020. máj. 26. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
49%
Azért, mert abból indulsz ki, hogy alapvetően másokat a sorozatok, bulizás, sitcom, ivás és drogozás érdekli, holott a közhiedelemmel ellentétben az egyetemisták nagyrészének nem ebből áll az érdeklődési köre, csak van, aki ezek egy részével él (bár a sorozatozásban nem látom, mi a gond).
2020. máj. 26. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Rengeteg embert érdekelnek ezek a témák (engem is), szóval bőven vannak olyan emberek és körök, ahol megtalálhatod a szimpatikus embereket.

Az egyetemen nincsenek olyan klubok vagy közösségek, amik ezzel foglalkoznának és be tudnál csatlakozni hozzájuk? Vagy egyetemen kívül?

Igaz, nekem ez sose okozott problémát, de semmi esetre se ad fel a reményt. ;)

20/L

2020. máj. 26. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
2# Azokat nem az egyetemistákra értettem, bár tény, hogy a nagy többség legalább heti 2x szétcsapja magát kocsmákban, aztán erről megy az "élménybeszámoló".
2020. máj. 26. 10:31
 5/6 anonim ***** válasza:
28%
Bár nem a te korosztályodba tartozom, de már régóta érzek hasonlóan, talán az az oka, hogy sosem voltam igazán gyerek, mert csak felnőttek vettek mindig körül, így már 13 évesen úgy gondolkodtam, mint egy 16 éves. (Egy értelmes 16 éves, nem a mostanság fellelhető nemzedék elszomorító tagjai) Azt tudom tanácsolni, hogy neten keresztül próbálj ismerkedni, illetve személyesen vagy virtuálisan csatlakozz hasonló érdeklődésű emberekből álló klubbolhoz. Bár nem kimondottan erre van, de művelt emberekkel van teli és van ismerkedésre szolgáló zóna, ajánlom a Moly.hu-t, ami a könyv kedvelők fellegvára. Ott biztosan találsz majd komolyabb érdeklődesikörű embereket.
2020. máj. 26. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Èn is ilyen vagyok+ Szóciopatává váltam
2020. máj. 27. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!