Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Minek jelölnek be Facebookon...

Minek jelölnek be Facebookon olyanok, akikkel öt évente egyszer, ha beszélünk pár szót?

Figyelt kérdés

Általában havonta többször találkozunk egy közösségben, de szinte sose beszélünk és nincs közös ügyünk. Nem értem, miért jelölnek be. Visszaigazolom őket, ettől kinek lesz jobb? Ott vannak, mint ismerősök, de ott ugyanúgy nem írunk egymásnak, ők sem írnak. Akkor mi értelme ennek? Csak mert jól mutat, gyűjteni kell az ismerősöket? Vagy miért?


Ti miért jelöltök be ilyen embereket, akikkel alig beszéltek?



2020. jún. 3. 22:13
 1/7 anonim ***** válasza:

Ez az univerzum olyan rejtélyei mellé sorolható, mint mi értelme az életnek és hogyan jött létre az élővilág :) Én magamban a következő lehetőségekre jutottam:


- akar tőled valamit/tetszel neki, de nem volt alkalma személyesen beszélni veled erről

- szenvedélyes életvidám extrovertált személyiség, hobbija az ismerősgyűjtés

- önbizalomhiányos extrovertált személyiség, önigazolásra kell a sok ismerős :D

- feldobott téged a fb a lehetséges ismerősök közt, és véletlen bejelölt. Érintős telefonról erre van némi esély.

2020. jún. 3. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Unalmas az életük/ kíváncsiak/ tetszel az illetőnek / gyűjti az ismerősöket, hogy többen lájkolják /minden látásból ismert jóskapistát bejelöl/

ilyesmikre tudok gondolni

Engem is az otthoni falusi nép jelölget, az egyik gyereket folyamatosan elutasítom és mindig bejelöl, pedig kb sose találkoztunk, csak ugyanazon a helyen nőttünk fel :D

2020. jún. 3. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat. Arra lennék kíváncsi, hogy akik ilyen embereket jelölgetnek, azok miért teszik. ha ilyen olvasná a kérdést, örömmel venném, ha megosztaná. Ment a felpontozás.


Azt bírom még, amikor eleve álnévvel van fent valaki, és bejelöl, és látom, van 15 közös ismerősünk, de fogalmam sincs kicsoda. Ha van róla kép, be tudom azonosítani, de valamikor az sincs. Kész káosz.

2020. jún. 4. 00:05
 4/7 anonim ***** válasza:
82%
Mert sokan még mindig le vannak ragadva az "ismerősgyűjtő" életmódnál a Face-en.
2020. jún. 4. 05:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Az engem is idegesít, hogy vannak emberek, akik azért jelölnek be, mert mondjuk én is lovas vagyok és van 15 közös ismerősünk, de lövésem sincs ki az illető. Lehet egyszer talán találkoztunk is, az ilyenenket otthagyom talonba.
2020. jún. 4. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Én meg azt bírom, mikor láthatólag friss kamuprofil 2-3 ismerőssel, és az jelölget...


Egyébként az 5-ös válaszról eszembe jutott még egy lehetőség, mégpedig az a felhasználó, aki nem tudja használni a közösségi felületeket. Ilyen lehet például a tegnapelőtt regisztrált bácsi, aki minden hasonló érdeklődésűt bejelöl kép alapján :) Apám ilyen például, és tulajdonképp egész népes kis ismerőstábort gyűjtött be így :D

2020. jún. 4. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én leálltam a jelöléssel, miután egyszer egy kollégát bejelöltem, mert kb üvöltözve tárja fel a magánéletét meg folyton odajárkál hozzánk, majd, a jelölés utáni munkanap odament a kolléganőmhöz, aki a közelemben ül és tartott egy kiselőadást a fülem hallatára arról, hogy nem jelöl vissza minden jöttmentet, meg ő okosan használja a Facebookot és blablabla.


Akik kétségbeesetten jelölgetnek, általában azzal jönnek, hogy szeretnének többet megtudni a másik félről, mert régen hallott felőle és szeretné tudni, hogy van, de ez csak duma.


Ha érdekelné őket, jelölgetés nélkül írnának a másiknak. Itt arról van szó, hogy ugorjon az ismerőseik száma. Talán egy pillanatig tényleg átfut a fejükben, hogy mi lehet a másik féllel, de nem az vezérli az "ismerősnek jelölöm" gomb megnyomásához.


Én nem vagyok kibékülve a hírnév szerzéses jelenséggel, hogy minél több ember kövessen minket. Egyik ismerősöm gyűjtött magának nagy követő tábort, ami még ok, de nem lehet vele úgy beszélni, hogy azt ne lásd viszont a FB-ján. Múltkor a szívem minden szeretetével vettem neki a szülinapjára egy könyvet, annyi fáradtságot nem vett, hogy az ismertetőt elolvassa, lőtt egy szelfit a könyvvel, majd a cím alapján megfogalmazta, miről szól a könyv (a címnek nincs köze a könyv tartalmához, vagyis nem úgy, ahogy gondolná az ember) és azóta se nyúlt a könyvhöz, de persze kapott érte pár lájkot, ami a célja volt és kissé fáj, hogy már ebben is a lájk szerzést kereste.


Szóval emiatt nem vagyok nagy rajongója ennek a dolognak, amibe bizony az ismerős gyűjtés is beletartozik. Nem egy vitrinbe való dísztárgy vagyok.


"Azt bírom még, amikor eleve álnévvel van fent valaki, és bejelöl, és látom, van 15 közös ismerősünk, de fogalmam sincs kicsoda. Ha van róla kép, be tudom azonosítani, de valamikor az sincs. Kész káosz."


Ezt át tudom érezni, de már azt is amikor csak nem rak ki egy profilképet és próbáld kitalálni, hogy ki ő, mert, mivel nem beszéltetek öt éve, biztos varázsütésre beugrik a nevéről, hogy ki ő.

2020. jún. 6. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!