Kezdőoldal » Tini párkapcsolatok » Szerelem » Hónapok óta beszélünk a...

Figyelem! A Tini párkapcsolatok kategória kérdései 16 éven felüli látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hónapok óta beszélünk a sráccal (többnyire Facebookon a távolság miatt), úgy érzem, ha türelmesen várok, lehet is köztünk valami, de van néhány dolog, ami rendesen elbizonytalanít. Adnátok tanácsokat? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

A nyáron találkoztam egy sráccal. 20 éves, intelligens, vicces, amikor először találkoztunk, azonnal látszott rajta, hogy figyelmes és kicsit zavarban is volt, amit jó jelnek tekintettem. A családja és ő is vallásosak, sőt, egy megbízható ismerősöm mesélte, hogy nem volt még barátnője, mert csak azért, hogy legyen, nem akar senkivel sem együtt lenni. Én is hasonlóképp gondolkodom ezzel kapcsolatban. A megismerkedésünk után egészen a nyár végéig pár nap kivételével minden délután találkoztunk, elhívott a parkba, hogy találkozzak a nővérével és az unokaöccsével, bemutatott a szüleinek, mindig hazakísért és meg is csókolt. Euztán már tényleg látszott rajta, hogy nem csak barátként viszonyul hozzám. Minden nap találkoztunk, beszélgettünk Facebookon, átkarolt, az ölébe ültetett, sokkal közvetlenebb volt, mint egy egyszerű barát.

Aztán szeptemberben ő felment Pestre, mert ott tanul egyetemen, én pedig folytattam a gimit a vidéki városban, ahol mindketten élünk. Ugyanúgy beszélgettünk minden nap, a hajnalig tartó tanulás közepette is volt ideje rám, hogy írjon nekem. Találkozni ugyan csak kevésszer tudtunk, mióta elkezdődött az iskola, de folyamatosan tartjuk a kapcsolatot a neten. Úgy érzem, hogy nagyon lassan alakul köztünk valami, ha alakul egyáltalán, mert akárhányszor megszakad köztünk a beszélgetés, néhány nap múlva hihetetlenül átlátszó indokokkal képes rámírni, látszik rajta, hogy kicsit mintha félne nyíltan kezdeményezni, de nem akarja, hogy megszakadjon köztünk a kapcsolat, amikor pedig itthon van, elhív találkozni.

Az egyetlen dolog, amivel kapcsolatban kicsit bizonytalan vagyok, az egy másik lány. A mi megismerkedésünk előtt egy héttel találkozott ezzel a lánnyal, aki körülbelül másfél órányira él a várostól, ahol mi lakunk. Az egyik barátnőm bukkant rá erre a leányzóra a Facebookon teljesen véletlenül - vagy csak nem akarja bevallani, hogy majd' megette a kiváncsiság -, és így én pontosan tudom, ki ez a lány, körülbelül sejtem is, milyen lehet a viselkedése a (magamutogató) képe alapján. A srác elmondta nekem, amikor egyszer elment hozzá még a nyáron, hogy találkozzanak, sőt, hozzá is tette, hogy semmi nem történt köztük, mintha meg akarna nyugtatni. De nekem fogalmam sincs, hogy mi lehet közöttük, hogy mit érez a lány a srác iránt, a fiú akar e tőle valamit, vagy csak barátként tekint rá, és hogy velem mik a tervei a jövőben.

Nem volt még barátom, nem éreztem késztetetést sosem, hogy csak a látszat kedvéért nekem is legyen valakim, ezért az, hogy várnom kell a fiúra, egyáltalán nem zavar. Sőt, még talán jobb is, hogy ha összejönnénk, nem egy párkapcsolat lenne köztünk, amikor csak hétvégente tudunk találkozni, ezért türelmesen várok nyárig, amikor ő is hazajön és tudunk többször személyesen beszélgetni. De mindig kicsit elbizonytalanodok, hogyha a barátnőm azzal fogad az iskolában, hogy látta előző nap valamelyik közösségi oldalon, hogy a leányzó a mi városunkban volt, én pedig nem tudom, hogy találkoztak e a fiúval, vagy csak véletlenül keveredett ide. Ráadásul a szilvesztert is itt töltötte, szintén csak sejtésem van, hogy a sráccal, aki viszont közben ugyanúgy beszél velem, nem érzem, hogy le akarna koptatni, mert valami alakul közte azzal a másik lánnyal. Lehet, hogy csak barátok, viszont lehet, hogy nagyon félreismertem és egyszerre több vasat is tart a tűzbe.

Ha veletek is történt már ilyen, vagy tudtok ilyen esetekről, adnátok tanácsot nekem? Megéri türelmesen várnom a nyárig (nincs más srác a láthatáron)? Próbáljam meg elfelejteni ennek a másik lánynak a létezését, mintha csak egy barátja lenne? Esetleg van köztetek olyan, aki volt már hasonló helyzetben? Mi lett a dolog vége?

Köszönöm szépen előre is a tanácsaitokat!

L/18



2018. jan. 2. 14:17
 1/5 anonim ***** válasza:

Hát ha te szereted a srácot akkor szerintem lépned kéne, mielőtt beelőz a másik csaj. Ne várj nyárig, ha legközelebb találkoztok próbálj meg közeledni felé, akár meg is mondhatnád, hogy mi lenne ha több lenne köztetek hivatalosan is.


Saját sztori: Van a suliban egy srác akkbe beleestem, de mire rájöttem, hogy mit is akarok addigra már lett barátnője. Ne kövesd el ezt a hibát te is, ha kell a srác akkor nincs idő teketóriázni :)

2018. jan. 2. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Miért nem jöttetek még össze?? Mi még amikor össze se jöttünk már nyíltan felvállaltuk hogy szerelmesek vagyunk,ha valaki megkérdezte azt mondtuk már van valaki akivel alakul aztán összejöttünk amit sokan tudnak de igazából csak azért mert közös profilkép meg 1-2 emlék fel van rakva facere,persze nem tesszük nyilvánosság elé nagyon a dolgaink ezeken kívül,ezeket is ha 3 havonta egyet.Nem jó ezzel várni ha már összejöttetek volna minden sokkal közvetlenebb lenne és talán az őszinteség is előtérbe kerülne ha most vannak titkok.
2018. jan. 2. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:

Én ha a helyedben lennék,akkor összeszedném a bátorságom és megkérdezném tőle,hogy mi van a másik lánnyal és mi van veled? Mit tervez veled a jövőben,elmondanám,hogy aggaszt a dolog a másik lánnyal. Szóval elmondanám,amit érzek.És majd a válaszából rájössz,hogy igazat mond-e,gondolom már nagyon jól ismered,felismernéd ha hazudna.

A nyárig még sok van,túl hosszú idő az kétségek között. Cselekedned kell. Mert ha nem az csak neked rossz.

2018. jan. 2. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

#1: Köszönöm a bíztatást, mindenképp felhozom a témát, ha találkozunk legközelebb, ezt már eldöntöttem. A helyzet meg majd magától adódni fog. Remélem, a középsulis srác óta már rád is rádtalált a szerelem. :)


#2: Hát a mi helyzetünk sem különbözik annyira a tiétektől, simán átkarol az utcán, megcsókol a parkban, úgymond felvállal és nem letagad mások előtt, csak sosem kezdeményezte még, hogy beszéljünk kettőnkről. Én meg inkább maradi vagyok ilyen téren és eddig eszembe se jutott, hogy én magam hozzam fel a témát. De majd legközelebb megteszem. :)


#3: Teljesen igazad van, már én is belátom, hogy ha ő talán fél kezdeményezni, majd én utalok rá egyértelműbben, hogy mit érzek és nem fogja azt hinni, hogy reménytelen eset vagyok. A másik lányra pedig alkalom adtán mindenképp rákérdezek, vagy legalább arra, hogy van e valaki más is, akivel találkozgat, hogy megnyugodhasson a lelkem, mert nem is a várakozás a stresszes nekem, hanem ez a tudatlanság, hogy mi van a másik leányzóval.


Köszönöm a válaszaitokat! :)

2018. jan. 3. 16:57
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha van ideje rád az egyetem mellett, úgy, hogy nem egy helyen laktok, akkor fontos vagy neki! A másik lányt felejtsd el, ha nyíltan elmondta hogy egyszer találkoztak, de semmi se volt, akkor az így is van szerintem, az alapján amit írtál róla.
2018. jún. 10. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!